ورزش ایران / شناسه خبر: 86680 / تاریخ انتشار : 1397/7/16 12:46
|

ایران، میزبان نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا/ توضیح صالحی امیری به شیخ درباره قانون بازنشستگی

موضوع منع بکارگیری بازنشستگان در نشست صالحی امیری و شیخ احمد مطرح شد و رییس کمیته ملی المپیک سعی کرد شیخ را قانع کندکه این قانون به منزله دخالت دولت در ورزش نیست.

ایران ورزشی آنلاین / سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه بازیهای المپیک جوانان بوینس آیرس با رئیس شورای المپیک آسیا و آنوک دیدار و گفت و گو کرد. در ابتدای این دیدار که در هتل محل اقامت مقامات برگزار شد،  شیخ احمد الفهد الصباح از حضور فعال دکتر صالحی امیری در مناسبات و تعاملات بین المللی ورزشی تقدیر و تشکر کرد و گفت: « گزارش دیدار شما با رییس اتحادیه جهانی کشتی، رییس کمیته بین المللی المپیک و معاونینش و همچنین دیدار باخ با دکتر روحانی به دستم رسید. باید اعلام کنم که همین نشست‌ها است که پایه بسیاری از مناسبات سازنده و توسعه ای را در ورزش دنیا شکل می دهد. این را هم بدانید که OCA  ، ANOC ، (شورای المپیک آسیا و کمیته های ملی المپیک جهان) و شخص بنده قدرتمند تر از قبل در کنار شما و ورزش ایران بعنوان یک حامی جدی خواهیم بود.

صالحی امیری نیز ضمن تقدیر از شیخ احمد به خاطر برپایی این نشست، خواستار حفظ شرایط موجود و افزایش کرسی های ایران در شورای المپیک آسیا شد که شیخ در این زمینه قول مساعد و هماهنگی با مجموعه شورا را داد.

در ادامه نشست شیخ احمد از قبولی و موافقت میزبانی نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا OCA توسط ایران در یکی از شهرهای کیش یا اصفهان خبر داد که زمان آن بعد از برپایی انتخابات OCA و با عنوان اولین نشست اجرایی است.

بحث پایانی این نشست که به نظر می رسد مهمترین موضوع گفت و گو بوده، قانون منع بکارگیری بازنشستگان و کناره گیری برخی روسای فدراسیونها بود که بعد از گزارش صالحی امیری، شیخ احمد در این زمینه تاکید کرد با توجه به پارلمانی بودن این تصمیم، اگر در انتخاب رئیس جدید مراحل قانونی نهادهای بین المللی ورزش رعایت و فرد جدید در سیستم کاملا دموکراتیک و توسط مجمع عمومی فدراسیون به عنوان بالاترین نهاد صورت گیرد، مشکل خاصی وجود ندارد. 

4/290

captcha
تازه ها
بیشتر