ورزش جهان / شناسه خبر: 86496 / تاریخ انتشار : 1397/7/14 15:54
|
5:30 بامداد یکشنبه در قفس لاس‌وگاس

مک‌گرگور – ماگمدوف: لحظه‌شماری برای مبارزه قرن

دو چهره شاخص ورزش رزمی MMA که در سازمان حرفه‌ای‌های این رشته در آمریکا تحت عنوان UFC فعالیت دارند، برای به دست آوردن کمربند قهرمانی در حساس‌ترین مبارزه قرن به گواه کارشناسان رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند. مبارزه‌ای که از مدت‌ها قبل بلیط آن به فروش رفته و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی آن را تماشا خواهند کرد.

کانر مک‌گرگور، قهرمان سابق سبک‌وزن جهان در UFC از ایرلند و حبیب نورماگمدوف، چهره مسلمان روس و بدون شکست UFC از ساعت 5:30 بامداد یکشنبه در مبارزه‌ای حساس و پربیننده در سراسر جهان در سالن تی‌موبایل شهر لاس‌وگاس آمریکا برای به دست آوردن کمربند قهرمانیUFC   رودر روی یکدیگر قرار می‌گیرند.

 

بازگشت مک‌گرگور مقابل ماگمدوف بی‌شکست

این مبارزه بزرگ‌ترین و حساس‌ترین رقابت فینال در اوزان سبک تاریخ UFC است چرا که این دو چهره از برترین ورزشکاران رشته MMA و از پرطرفدارترین‌های این رشته در جهان به شمار می‌روند.

مک‌گرگور تاکنون ۲۴ مبارزه در UFC برگزار کرده که حاصل آن ۲۱ پیروزی و تنها ۳ شکست بوده و ماگمدوف روس نیز تمامی ۲۶ مبارزه خود را با برتری به پایان رسانده است.

مراسم وزن‌کشی جمعه با حضور انبوه تماشاگران در لاس‌وگاس برگزار شد و این دو چهره کری‌خوانی شدیدی نیز با هم داشتند.

مک گرگور پس از ۲ سال غیبت در این رقابت‌ها کمربند قهرمانی خود را از دست داد تا ماگمدوف آن را بدست بیاورد. دلیل غیبت کانر حضورش در دنیای بوکس و مبارزه پر سر و صدا با فلوید می‌ودر بود. او هرچند این مبارزه را در ده راند واگذار کرد، ولی بابت آن درآمد فوق‌العاده‌ای به دست آورد.

 

رجزخوانی مک‌گرگور و ماگمدوف

فایتر ایرلندی در جریان وزن‌کشی گفت: «حبیب فردا این صورت سالم را نخواهد داشت. پادشاه به خانه بازگشته است!» ماگمدوف نیز که در مراسم وزن کشی بر خلاف رقیب پرحاشیه‌اش سعی در کنترل خود داشت و دائما با اشاره دست از خدا کمک می‌خواست، تاکید کرد تنها برای برد و ادامه شکست‌ناپذیری‌اش به مصاف حریف می‌رود.

مک‌گرگور در نشست خبری به رجزخوانی ادامه داد و گفت: «او را به سختی ناک‌اوت می‌کنم. او قابل پیش‌بینی است و به راحتی می‌توان به او ضربه زد.»

نورماگمدوف هم درباره حریفش گفت: «فکر می‌کنم او را خسته می‌کنم و بعدا او را بازی می‌دهم. وقتی خسته شود، تسلیم خواهد شد. او به بوکس رفت و آنجا کتک خورد.»

---

 

پیش‌بینی زلاتان به نفع ماگمدوف

زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم لس‌آنجلس گلکسی که در نوجوانی در ورزش‌های رزمی فعال بوده، یکی از چهره‌های مشهوری است که منتظر تماشای این مسابقه است و پیش‌بینی کرد که فایتر روس برنده این مبارزه خواهد بود.

زلاتان گفت: «فکر می‌کنم کانر می‌خواهد کار را زود تمام کند. او باید بتواند در دو راند حریف را ناک‌اوت کند. اگر این کار را نکند، شکست خواهد خورد. حبیب سرعت بالاتری دارد، چون معمولا در پنج راند مبارزه کرده. فکر می‌کنم شرایط کانر عالی نیست، ولی اگر دست چپش به شما برسد، پخش زمین می‌شوید.»

این در حالی است که بنگاه‌های شرط‌بندی بخت پیروزی بیشتری به مک‌گرگور می‌دهند. احتمال برد کانر 4 به 5 و حبیب 8 به 13ارزیابی شده.

 

captcha
تازه ها
بیشتر