فوتبال ایران / شناسه خبر: 86486 / تاریخ انتشار : 1397/7/14 17:50
|
تقابل‌های دوست داشتنی در لیگ برتر و جام حذفی

بازی‌های تکراری، جذابیت تازه در فوتبال ایران

تکرار برخی از رقابت‌های لیگ برتر در جام حذفی و برخی بازی‌های جام حذفی در لیگ برتر چه به صورت اتفاقی به نفع فوتبال شده است.

ایران ورزشی آنلاین / اکبر منتشلو / تکرار برخی از رقابت های لیگ برتر در جام حذفی و برخی بازی‌های جام حذفی در لیگ برتر چه به صورت اتفاقی و چه به صورت عمدی به نفع فوتبال کشورمان شده است و حالا بعداز چند هفته کسل کننده تماشای بازیهای لیگ برتر، شاهد بازیهای خوب و جذابی هستیم که توانسته رضایت هواداران را جلب کند. پدیده سردمدار این بازی های تکراری بود والبته استقلالی ها هم باید در همین را قدم بردارند و شاید بتوانند مثل پدیده پیروز این میدان های تکراری باشند. جواد نکونام هم خیلی زود فرصت جبران بازی باخته اش مقابل قلعه نویی را خواهد داشت.

بازی های لیگ برتر در نیم فصل اول رقابت ها به نیمه راه رسیده و بازی های جام حذفی فوتبال کشورمان هم در حال عبور از مرحله یک هشتم نهایی است. روزها و هفته های نخست لیک برتر فوتبال کشورمان، کمی سرد و کسل کننده سپری شد و در حالی که هنوز تیم ها نتوانسته بودند به شرایط ایده آل دست پیدا کنند، شاهد بازی های بودیم که چنگی به دل نمی زد، اما هر چه قدر در این بازیها پیش رفتیم و البته با شروع دیدارهای جام حذفی، اوضاع تقریباً متفاوت شد و بازی های خوبی را نظاره گر بودیم. مخصوصاً اینکه امسال نه به صورت عمدی و شاید به صورت اتفاقی بازی های تکراری زیادی در یکی دو هفته اخیر شاهد بودیم که حسابی به دل هواداران نشسته و توانسته رضایت خیلی از هواداران فوتبال را جلب کند. البته باید اعتراف کرد که از یک طرف تعداد این بازی های تکراری کمی حساسیت برانگیز است و کمی در اتفاقی بودن این بازیها باید شک کرد و از طرفی دیگر پدیده مشهد همچنان که در لیگ برتر، صدرنشین است، به حق برنده این بازی های تکراری در چهار بازی بوده است.

پدیده مشهد درحقیقت شروع کننده این بازی های تکراری بود، این تیم در مرحله یک شانزدهم جام حذفی به مصاف ذوب آهن در اصفهان رفت و این تیم را یک بر صفر شکست داد. این بازی خیلی زود این بار هم در اصفهان تکرار شد و در قالب هفته ششم رقابت های برتر فوتبال این دو تیم باز هم به مصاف هم رفتند که باز هم پدیده با همان نتیجه برنده از زمین بیرون آمد. این پایان بازی تکراری شاگردان یحیی گل محمدی نبود، آنها در روز جمعه گذشته در مرحله یک هشتم جام حذفی به مصاف فولاد خوزستان رفتند و در یک بازی بسیار زیبا و دیدنی توانستند با نتیجه 3 بر 2 فولاد را شکست دهند، با این وجود شاگردان گل محمدی خیلی زود و در هفته نهم لیگ برتر باید باز هم به مصاف فولاد بروند که قطعاً فولادی ها به دنبال گرفتن انتقال از پدیده خواهند بود.

استقلال تهران هم شرایطی شبیه پدیده در روزهای اخیر داشته است، شاگردان شفر در مرحله یک شانزدهم به مصاف نفت مسجد سلیمان رفتند و با نتیجه  یک بر صفر این تیم را از پیش رو برداشتند، آنها این بازی را در بازی معوقه از هفته ششم لیگ برتر ، باز هم تکرار کردند. این تنها بازی تکراری آبی پوشان نخواهد بود. آنها باید در مرحله یک هشتم جام حذفی به مصاف سایپا بروند و بلافاصله بعداز آن، باید در قالب بازی های هفته نهم لیگ برتر، دوباره به مصاف سایپا بروند و این بازی را هم تکرار کنند. استقلالی ها در اولین بازی تکراریشان پیروز میدان را ترک کردند و باید دید در سه بازی بعدی هم می توانند برنده از زمین خارج شود و راه پدیده را پیش بگیرند و شاگردان شفر از شاگردان گل محمدی تقلید خواهند کرد.

غیر از این 8 بازی تکراری باز هم بازی تکراری داشتیم. شاگردان امیر قلعه نویی در قالب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به مصاف شاگردان نکونام رفتند که به سختی از این بازی پیروز خارج شدند، سپاهانی ها محکوم به تکرار این بازی مقابل نساجی هستند. آنها باید در هفته نهم لیگ برتر باز هم به مصاف نساجی مازندران با هدایت جواد نکونام بروند.

از طرف دیگر صنعت نفت آبادان از رقابت های جام حذفی ودر مرحله یک شانزدهم در ضربات پنالتی، تراکتورسازی را با شکست مواجه کرد. تراکتوری ها برای جبران این شکست خیلی نباید صبر کنند، آنها می توانند این بازی را در هفته نهم لیگ برتر مقابل تیم صنعت نفت آبادان باز هم تکرار کنند که شاید امیدوار به پیروزی باشند.

همانطور که گفته شد، رقابت های لیگ برتر، مخصوصاً در هفته ها نخست چنگی به دل نمی زد و احتیاط بیش از حد تیم ها در بازیها، حسابی حوصله هواداران را سربرده بود، اما با این بازیهای تکراری حسابی تنور رقابت ها داغ شده است به طوری که استقلال خوزستان در دو بازی 11 گل دریافت میکند و بازی برده دو بر صفر را 5 بر دو می بازد والبته تعداد گلها در بازیها هم به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر