فوتبال ایران / شناسه خبر: 86371 / تاریخ انتشار : 1397/7/13 12:31
|
استقلال با الحاجی به بن بست رسید

شفر، واسطه جدایی بی‌دردسر گرو

هیچ نقطه روشنی میان استقلال و الحاجی گرو وجود ندارد و بهترین راه این است که مهاجم نیجریه‌ای با میل خودش در نیم‌فصل جدا شود و همه را خوشحال کند.

ایران ورزشی آنلاین / نمایش اسفبار الحاجی گرو تمامی ندارد و این بازیکن در آخرین سکانس حضورش در ترکیب استقلال هم عملکرد بسیار ملال آوری داشت به طوری که حتی صدای اصغرحاجیلو یکی از آرام ترین مردان این باشگاه را هم درآورده وسرپرست تیم استقلال در مصاحبه اش با طعنه از کیفیت فنی این بازیکن یاد کرد. حاجیلو در مصاحبه اش با نقد مدیران سابق استقلال گفته بود:« آخر چه طور می‌شود یک باشگاه تیام را از دست بدهد و به جایش گروبگیرد؟!» در حقیقت می‌توان این طور به ماجرا نگاه کرد که حس نارضایتی از این بازیکن آرام، آرام به دایره مسئولان باشگاه استقلال سرایت کرده و آن ها نیز علاقه ای به ادامه دادن با این بازیکن از خود نشان نمی‌دهد و می‌کوشند زمینه را برای جدایی این بازیکنان از طریق همین مصاحبه ها فراهم کنند.

 

 این نارضایتی ها اما فراتر از حاجیلواست و سرپرست موقت باشگاه استقلال به همراه اعضای هیات مدیره وحتی افرادی که به عنوان کمیته فنی در این باشگاه فعالیت می‌کنند تمایلی به ادامه حضور این بازیکن در استقلال ندارند. یکی ازاعضای کمیته فنی استقلال که عضو پرنفوذی هم هست در صحبت هایی که با دیگراعضای این کمیته داشته پیشنهاد داده که در نیم فصل با این بازیکن قطع همکاری شود اما ازآنجا که با الحاجی قرارداد 2 ساله منعقد شده باشگاه استقلال اگر به صورت یک طرفه با گرو قطع همکاری کند قطعا یک پرونده دیگر علیه خود در فیفا خواهند ساخت و باید تاوان سختی بپردازند. به همین دلیل پیشنهاد شده که از طریق وینفرد شفر که اسباب حضور گرو را در استقلال فراهم کرده، با این بازیکن مذاکراتی انجام شود تا با میل خود در نیم فصل از استقلال جدا شود.

البته هنوز برنامه ای برای انتخاب جانشین این بازیکن در دستور کار مسئولان باشگاه استقلال نیست اما به احتمال زیاد رایزنی ها برای جذب مهاجم جدید که کارنامه مطلوبی هم داشته باشد در هفته های پایانی نیم فصل و با نزدیک شدن به زمان نقل وانتقالات شروع خواهد شد تا اگر گرو به رفتن با میل خود راضی شد وشفر هم توانست این بازیکن را برای ترک استقلال متقاعد کند، آنگاه با بازیکنان جدید وارد مذاکره شود. خود شفر نیز بی میل نیست که الحاجی اگر تمایل داشت استقلال را ترک کند. پیرمردآلمانی هم از وضعیت این بازیکن راضی نیست و حتی دیگر علاقه ای به بازی دادن به این مهاجم ندارد.هرچند که سرمربی استقلال تا امروزبه طور علنی از وضعیت فنی این بازیکن ابراز ناراحتی نکرده و کوشیده نارضایتی اش وضعیت فنی این بازیکن را مخفی نگه دارد اما در افکار او نیز همان سناریویی چرخ می‌زند که در ذهن مدیران و تصمیم گیران پشت پرده استقلال می‌گذرد.

 شفر تصور می‌کرد گرو می‌تواند در خط حمله تیمش به بازیکنی کلیدی بدل شود اما این  نیجریه ای تنومند در زمانی که در تمرین های استقلال حضور داشته نتوانسته به لحاظ فنی خودش را با دیگر بازیکنان وفق دهد. حتی گرو به لحاظ اخلاقی نیز بادیگر بازیکنان استقلال اخت نشده و جزو آن دسته خارجی های محبوب باشگاه استقلال نیست که با همه ارتباط نزدیکی داشته باشد وعموما وقت خود را با نویمایر می‌گذراند و دیگر بازیکنان چندان با این بازیکن مراوده ندارند. البته نویمایر هم وضعیت جالبی در استقلال ندارد و بعید نیست که این بازیکن هم به سرنوشت گرو دچار شود اما به جهت آنکه او با مصدومیت هایی مواجه بودو ظاهرا انتظار ها نیز از او کمتر است، چندان زیر تیغ تیز انتقادها قرار ندارد.

ماجرای گرو با استقلال اما متفاوت است. او را با 450 هزار دلار جذب کردند تا شاید قدری جای خالی تیام را پر کند اما او در همان حد اندک نیز موفقیتی در ترکیب استقلال به دست نیاورده و روی نوار ناکامی گام برمی‌دارد. گرو نه موقعیتی برای استقلال می‌سازد، نه گلی می‌زند ونه حتی حرکات و نوع دویدن هایش نشانه ای از یک بازیکن آماده و قبراق در خود دارد. شاید اگر باشگاه استقلال قدری مدیریت مالی به خرج می‌داد و مجموع ارقامی که به این بازیکن و نویمایر پرداخت کرده بود را برای حفظ مامه تیام در نظر می‌گرفت هیچ گاه اوضاع به این شکل پیش نمی‌رفت. وضعیتی صدای کمیته فنی و صدای گروه مشاوران فتحی را هم درآورده و انتقادهای بسیاری را هم از بیرون روانه باشگاه استقلال کرده است.

شاید بازی عقب افتاده با نفت مسجد سلیمان وینفرد شفر دوباره فضا را برای گرو بازبگذارد تا قدری خودش را از این فضا دور کند اما خیلی بعیداست که این بازیکن نا آماده بتواند از فرصت هایی که در آینده نیز در اختیارش قرار داده می‌شود بهره بگیرد. شاید هم گرو بازیکن خوبی باشد واگر دوباره به لیگ سوئد که بازیکنان تنومند وکندی همچون او را می‌طلبد دوباره به موفقیت برسد اما پر واضح است که او با استقلال به هیچ نقطه روشنی نخواهد رسید و قطع به یقین برای خودش هم بهترین حالت این است که استقلال را بدون دردسرهای حقوقی و مالی در نیم فصل ترک کند تا هم آینده بهتری برای خودش در فوتبال ترسیم کند وهم استقلال را به دلیل تعهدات مالی به درد سر نیندازد. گرو اگر نتوانست در خط حمله استقلال بدرخشد و هواداران را راضی کند لااقل می‌تواند با یک جدایی بی درد سر خیلی از هواداران استقلال را خوشنود کند. 

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر