ورزش جهان / شناسه خبر: 86199 / تاریخ انتشار : 1397/7/10 16:20
|

رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا امشب در هفته دوم این مسابقات بازی سختی دارد و در ورزشگاه لوژینکی مهمان زسکا مسکو خواهند بود.

رئال مادرید در این فصل لیگ قهرمانان اروپا را نیز فوق العاده آغاز کرد و در اولین دیدار در خانه موفق شد با 3 گل رم را مغلوب کند اما زسکا مسکو در اولین مسابقه با نتیجه 2-2 برابر ویکتوریا پلژن متوقف شد.

البته این تیم اخیرا در لالیگا نتایج خوبی نگرفته. مادریدی‌ها بعد از قبول شکست سنگین هفته گذشته برابر سویا در سانچس پیسخوان، شنبه مقابل اتلتیکومادرید در برنابئو متوقف شدند و شانس فاصله گرفتن با بارسلونا را از دست داد.ند

 

دلیل غیبت راموس چیست؟

بر خلاف شایعات به نظر می‌رسد گرت بیل مشکلی برای این دیدار ندارد، اما سرخیو راموس به خاطر استراحت و مارسلو به دلیل مصدومیت دیدار برابر زسکا را از دست خواهند داد. در سوی مقابل نیز ماکوروف، واشین، کوچائف و خوشنوف غایبان زسکا برای این دیدار خواهند بود.

غیبت راموس در این بازی به موضوعی تا حدودی جنجالی تبدیل شده. پس از اعلام این خبر رسانه های اسپانیایی خیلی زود شروع به گمانه‌زنی کردند اما شایعه مصدومیت راموس خیلی زود تکذیب شد.

در حالی که لوپتگی، سرمربی رئال در نشست خبری خود ادعا کرد که راموس مشکلی نداشته و او ترجیح داده به کاپیتان تیمش در بازی برابر زسکا مسکو استراحت بدهد، در برنامه ال چیرینگیتو این قضیه مطرح شد که این خود راموس بوده است که به دلیل نگرانی از وضعیت همسترینگش از لوپتگی خواسته تا او را از فهرست بازیکنان خط بزند.

ظاهرا راموس از یک مصدومیت کهنه و قدیمی در پای راست خود رنج می‌برد و به دلیل فشردگی بازی‌های رئال در هفته‌های پیش رو، نگران تشدید مصدومیت احتمالی خود بود و به همین دلیل ترجیح داد در مادرید بماند و استراحت کند. حتی این احتمال وجود دارد که او در بازی شنبه برابر آلاوس هم در ترکیب اصلی قرار نگیرد.

خاطرات تلخ لوژنیکی

رئال مادرید در 8 دیدار از 10 مسابقه خود در لیگ قهرمانان اروپا موفق به کسب پیروزی شده و 3 قهرمانی متوالی در 3 فصل اخیر نشان می دهد آنها یکی از مدعیان فصل جاری نیز هستند اما حضور در استادیوم لوژنیکی برای این تیم تا به حال خوش یمن نبوده و 3 شکست و یک تساوی به همراه داشته است.

اولین سفر رئال مادرید در فصل 99-1998 به استادیوم لوژنیکی انجام شد و گرچه آنها با گل نیمه اول رائول برابر اسپارتاک مسکو پیش افتادند، اما تسیمبالار و تیتوف در نیمه دوم با زدن 2 گل شکست 1-2 را به رئال مادرید تحمیل کردند.

دو  سال بعد رئال مادرید باز هم به استادیوم لوژنیکی سفر کرد و این بار با گل به خودی ژرمی مغلوب زسکا شد. یک سال بعد آنها این بار با 2 گل مقابل زسکا شکست خوردند تا ناکامی های این تیم در روسیه تکمیل شود.

آخرین بار رئال مادرید در فصل 12-2011 و در مرحله حذفی به این استادیوم سفر کرد و گرچه به نظر می‌رسید با گل رونالدو در آستانه کسب پیروزی است، اما دروازه کهکشانی ها در دقیقه 93 باز شد تا آنها با تساوی راهی مادرید شوند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر