ورزش جهان / شناسه خبر: 86072 / تاریخ انتشار : 1397/7/8 18:38
|
سرمربی فرانسه طرف شاگردش را گرفت

دشان: یک پوگبا برای موفقیت کافی نیست

در منازعه مورینیو و پوگبا، سرمربی فرانسه طرف شاگردش را گرفت.

ایران ورزشی آنلاین / پل پوگبا حالا بدل به علامت سئوال بزرگ منچستر یونایتد شده. ستاره فرانسوی که با اتیکت قهرمان جام جهانی به اردوی شیاطین سرخ آمد تا دومین فصل خود را در جمع یونایتدی ها سپری کند اما رابطه او با مورینیوی مغرور و لجباز هرگز گرم نشد. رابطه یخ و سردی که حالا این دو را بدل به دو قطب مخالف کرده.

پوگبا در جام جهانی روسیه با عملکردی درخشان در قهرمانی فرانسه نقش مهمی بازی کرد ولی با شروع فصل جدید لیگ برتر نتوانست در ترکیب یونایتد آنچنان که از او انتظار می‌رفت بدرخشد و با سرمربی این تیم ژوزه مورینیو رابطه پرتنشی پیدا کرد.

مورینیو چندی پیش پوگبا را از کاپیتان دومی یونایتد خلع کرد و درگیری لفظی این دو در جلسه تمرینی روز چهارشنبه منچستریونایتد هم سر و صدای زیادی به پا نمود. اما در در بازی این هفته منچستریونایتد مقابل وستهام که با شکست شوکه‌کننده شیاطین سرخ به  پایان رسید، رابطه سرد این دو برابر دوربین ها کاملا عیان شد.

منچستریونایتد در نتیجه ای غیرمنتظره با نتیجه 1-3 مغلوب وستهام شد تا با سقوط به رتبه دهم، بدترین روزهای خود با حضور ژوزه مورینیو را تجربه کند. پوگبا 26 ساله در این بازی در دقیقه 71 جای خود را به فرد داد و 20 دقیقه پایانی از روی نیمکت شاهد شکست سنگین تیمش بود. اما در هنگام تعویض، اگرچه مورینیو برای استقبال از پوگبا به سمت او رفت، اما هافبک یونایتد با رفتاری سرد و نه چندان دوستانه پاسخ سرمربی یونایتد را داد تا یک بار دیگر مقابل دوربین ها نیز مشخص شود شرایط خوبی در اردوی منچستریونایتد برقرار نیست.

مورینیو در واکنش به این مشکلات بار دیگر در لفافه ستاره تیمش را مورد هدف قرار داد و اعلام کرد که هیچ بازیکنی بزرگتر از باشگاه نیست و گفت بعد از چندین هفته تحلیل و بررسی با کادر فنی‌اش به این نتیجه رسیده که پل پوگبا نمی‌تواند در ترکیب یونایتد نقش کاپیتان را بازی کند.

در چنین اتمسفری حالا دیدیه دشان سرمربی فرانسه به دفاع از ستاره تیمش برخاسته. سرمربی فرانسه با دفاع از پل پوگبا ستاره‌ ملی‌پوش فرانسه و باشگاه منچستریونایتد مدعی شد پوگبا همیشه رهبر قدرتمندی است و همیشه ذهنیت مثبتی دارد. ولی او نمی‌تواند به تنهایی یونایتد را در همه بازی‌ها برنده کند.

دشان معتقد است سبک بازی تیم و بازیکنانی که در کنار پوگبا بازی می‌کنند در اینکه او در زمین چه عملکردی داشته باشد، نقشی مهم و تعیین‌کننده دارند وگرنه به اینکه او فوتبالیست بزرگی است نمی‌شود، شک کرد.

دشان در پاسخ به سوالی درباره‌ مقایسه عملکرد پوگبا در تیم ملی فرانسه و باشگاه منچستریونایتد گفت: همه چیز که به شخص پل پوگبا بستگی ندارد، تیمی که او در آن بازی می‌کند هم خیلی مهم است. این به سبک بازی تیم بستگی دارد. یک بازیکن که نمی‌تواند به تنهایی یک تیم را پیروز کند.

دشان در ادامه گفت: بعضی مسائل هست که مردم باید بدانند. اول اینکه تصویری از پل توسط رسانه‌ها ترسیم شده که خود واقعی او نیست. شاید علتش این باشد که رفتار پل کمی عجیب است و او تمایل دارد خود را نشان دهد. پوگبا از سال 2013 با من کار می‌کند یعنی 5 سال. او در این مدت هیچوقت در تیم من به فکر شخص خودش نبوده بلکه همیشه برای تیمش کار کرده. این موضوع خیلی مهمی است. ولی تصویری که از او در رسانه‌ها ساخته و پرداخته شده همه چیز را پیچیده کرده. پولی که یونایتد برای جذب او پرداخت کرد، خیلی عجیب و غریب بود. مدیریت چنین شرایطی برای یک فوتبالیست خیلی سخت است.

دشان درباره عملکرد پوگبا در جام جهانی گفت: پوگبا در جام جهانی توانست تصویری نرمال و معمولی از خودش به دنیا نشان بدهد. او هر وقت که مستقیما با مردم صحبت می‌کند، فضا را به نفع خودش برمی‌گرداند. مهمترین نکته به نظر من این بود که پل با یک ایده مشخص به جام جهانی روسیه آمده بود و خودش را آماده کرده بود که هر طور شده با جام به فرانسه برگردد. این تنها چیزی بود که از همان ابتدا در ذهنش بود.

12

 

captcha
تازه ها
بیشتر