فوتبال ایران / شناسه خبر: 86005 / تاریخ انتشار : 1397/7/8 14:48
|
حمایت با تک ماده کمیته فنی از مربی آلمانی / مظلومی سخنگو شد

شیشه عمر شفر در دست کمیته فنی استقلال

شیشه عمر شفر در استقلال اکنون در دستان افرادی همچون مظلومی، فریبا، مطلق و حتی امید روانخواه است! فتحی به این کمیته برای اعمال هر تصمیمی اختیار تام داده.

ایران ورزشی آنلاین / عزل و نصب های آتی استقلال به احتمال بسیار با نظر همین کمیته فنی انجام خواهد شد و سرپرست باشگاه استقلال به این کمیته اختیار تام داده تا درباره آینده این باشگاه با جمع بندی نظرات همه اعضاء تصمیم گیری کنند. این کمیته به حدی در استقلال صاحب نفوذ شده که می‌تواند برای وینفرد شفر هم جانشین تعیین کند! ظاهرا فتحی می‌خواهد اگر کاربه نقطه ای رسید که مجبور به کنار گذاشتن شفر شد، مسئولیت آن را به عهده اعضای کمیته فنی بگذارد. این سیاست نشان می‌دهد سرپرست باشگاه استقلال در پس زمینه ذهنی خود به دنبال تقسیم بازخورد نتایج آتی این تیم میان همه اعضاء است و به نوعی می‌‌خواهد همه بار مسئولیت در استقلال را از روی شانه های خود بردارد. البته کمیته فنی باشگاه استقلال عمیقا دوست دارد که شفر با استقلال در هفته های آتی نتیجه بگیرد تا ناچار نشود، تصمیم هایی را اتخاذ کند که برآیند و نتایج آن کاملا گنگ و نا پیدا است.

نشست کمیته فنی با حضور بهتاش فریبا، پرویزمظلومی، امید روانخواه، مجید رضایی و مجید نامجو مطلق حاوی نتایج تازه ای برای باشگاه استقلال بود. این کمیته که به قول بهتاش فریبا نمی‌خواهد کشک باشد کار جدی و موشکافانه خود را از آغاز کرده و قرار است از این پس، هر هفته با وینفرد شفر نیز نشست های فنی برگزار شود و نقطه نظرات این اعضاء به گوش سرمربی استقلال برسد. در نشست اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال که در خفا و پشت درهای بسته برگزار شد در نهایت آن ها تصمیم گرفتند با سخنگویی پرویز مظلومی به کار در این حوزه ادامه دهند. این انتخاب بدان معنا است که دیگر اعضاء درباره مواضع رسمی کمیته فنی باشگاه استقلال نظری ندهند و تنها پرویز مظلومی باشد که بعد از جمع بندی های نظرات دیگر اعضاء به عنوان سخنگو موضوعات و ماحصل تصمیم گیری ها را در اختیار رسانه ها قرار دهد.

 در این نشست که بسیار مهم بود و امیر حسین فتحی، سرپرست باشگاه استقلال هم اعتقاد داشت که باید با محوریت سروسامان دادن به  اوضاع کنونی استقلال انجام شود، اعضای جوان و با تجربه درباره همه مسائلی که در استقلال می‌گذرد به بحث و تبادل نظر پرداختند. این جلسه ساعت ها طول کشید و اعضای آن درباره جزیی ترین مسائل در باشگاه استقلال صحبت کردند. اینکه پرویز مظلومی درباره صحبت های خصوص دراین نشست اطلاعاتی را در اختیار رسانه ها قرار دهد یا خیر مشخص نیست اما ظاهرا قرار است از وینفرد شفر حمایت شود تا شاید نتایج استقلال در هفته های آتی اصلاح شود. اعضای این کمیته خیلی امیدوارند که وینفرد شفر در هفته های آتی با به دست آوردن یکی، دو برد کفه ترازو را به نفع خودش سنگین کند اما اگر اتفاق دیگری رخ دهد و استقلال در هفته های آینده نیز روی نوار ناکامی گام بردارد تصمیم های تازه ای درخصوص حوزه فنی استقلال اتخاذ خواهد شد.

 بهتر است بگوییم که شفر همچنان از اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال که زیر نظر امیرحسین فتحی کار می‌کنند با تک ماده و ارفاق رای اعتماد گرفته و آن ها دوست دارند که استقلال با مربیگری او روزهای بهتری را تجربه کند اما طبیعی است که این اعضاء به آن روی سکه هم فکر کنند که همین هم شده و کمیته فنی باشگاه استقلال برنامه یا پلنی را هم برای زمانیکه احیانا استقلال در هفته های آتی نیز روی نوار ناکامی گام بردارد نیز تعریف کرده است. درباره اینکه کمیته فنی باشگاه استقلال چه تصمیمی دارد و به دنبال چه راهکاری است تا اگر استقلال به نتایج مطلوبی نرسید، آنگاه تغییرات تازه ای اعمال کند، اطلاعات دقیقی به بیرون درز نکرده است اما واقعیت ماجرا اینجا است که اعضای کمیته فنی استقلال به انتخاب مربی دیگری هم فکر کرده اند و حتی برنامه هایی برای آن نیز در دستور کار است. اما همان طور که گفتیم این کمیته امیدوار است که کار به آن نقطه ای نرسد که مجبور شود با هماهنگی امیرحسین فتحیف سرگرست استقلال عذر سرمربی استقلال را بخواهد وسرمربی دیگری را روی نیمکت این تیم بنشاند.

درباره کمیته کنونی باید به این نکته مهم اشاره کرد که از سوی امیرحسین فتحی اختیار تام گرفته تا در خصوص مسائل فنی، اعتماد به شفر و حتی انتخاب سرمربی جدید اعمال نظر کند و در زمان مناسب برنامه های جدید را به اجرائ برساند. ظاهرا فتحی به روزی فکر می‌کند که ناچار شود شفر را به دلیل ادامه روند ناموفق در استقلال از کار برکنار کند. فتحی خود نمی‌خواهد به تنهایی چنین تصمیمی بگیرد و به نوعی در صدد انداختن مسئولیت خطیر این ماجرا به عهده افرادی است که خود سال ها در استقلال به عنوان مربی فعالیت کرده اند. گرچه برنامه کنونی او و دیگر اعضای کمیته فنی روی حمایت از شفر استوار شده و آن ها هرگز دوست ندارند وضعیت استقلال با شفر به نقطه ای برسد که ناچار به اعمال تغییرات شوند.

 به هرحال کمیته فنی باشگاه استقلال می‌خواهد نقش تاثیرگذاری در اتفاقات آتی استقلال داشته باشد. کمیته ای که با تلفیقی از جوان ها و با تجربه می‌کوشد سهم بیشتری در سرنوشت استقلال ایفا کند واین گونه نباشد که هفته ها و حتی ماه ها بدون برگزاری حتی یک نشست خشک و خالی فقط یک نام را در باشگاه استقلال یدک بکشند. فصل پیش کمیته فنی باشگاه استقلال اساسا هیچ فعالیت قابل توجهی نداشت. شاید هم به واسطه نتایج خوبی که شفر می‌گرفت این ضرورت احساس نمی‌شد اما قرار است در این فصل ماجرای کمیته فنی با باشگاه استقلال طور دیگری پیش برود و تصمیم هایی اتخاذ شود که برای آینده استقلال مفید و ثمر بخش باشد. این کمیته را باید جدی گرفت.فتحی به اعضایش اختیار تام داده است. حتی عزل و نصب!

ناگفته نماند که اعضای این کمیته باید هفته ای یک بار هم در تمرین های استقلال با شفر دیدار مستقیم داشته باشند.

10-1

captcha
نظرات شما | 2 نظر
ارش
1397/7/11 - 17:11
اینجور مسائل فقط تو ایرانه یا منچستر یونایتدیا بارسلونا و رئال هم کمیته فنی دارن؟ ایا انها مدیر تیمهای ملی دارن؟ کمیته فنی یعنی ابزاری اضافه و مزاحم و دردسر ساز و دست و پاگیر برای مربی و تیم ،تازه به فرض دخالت هم نکنند اعضاشونم ادمای خوب و با تجربه ای هم باشن. قبول کردن چنین چیزی از طرف مربی و حتی شرکت کردن در ان کمیته یعنی قربانی شدن و افتادن در دام .البته یا شفر نمی دونه یا زرنگه. فردا مشکلات پیش اومد می تونه بندازه گردن کمیته فنی و اون موقع هم هیچ کس مسئولیت ناکامی ها و شکستها و نتایج بد را بر عهده نخواهد گرفت و می تونن بندازن گردن هم دیگه و ماستمالی خواهند کرد مهم پول و مقام و‌پسته که دارن و‌بهش رسیدن و مردم هم نخواهند فهمید چه کسی مقصر است و این پول مفت مردم، پول مفت بیت المال
rateup 0
 ratedown 0
ارش
1397/7/11 - 16:46
این مسائل فقط تو ایرانه یا منچستر یونایتد هم کمیته فنی دارد؟ ایا انها مدیر تیم های ملی دارند؟ کمیته فنی یعنی ابزاری اضافه و دردسر ساز و دست و پاگیر برای مربی و تیم، تازه به فرض دخالت هم نکنند اعضاشونم ادمای خوب و با تجربه ای هم باشن. قبول کردن چنین چیزی از طرف مربی و حتی شرکت کردن در ان کمیته یعنی قربانی شدن و افتادن در دام البته یا شفر نمی دونه یا زرنگه فردا مشکلات پیش اومد می تونه بندازه گردن کمیته فنی و اون موقع هم هیچ کس مسئولیت ناکامی ها و شکستها و نتایج بد را بر عهده نخواهد گرفت و مردم هم نخواهند فهمید چه کسی مقصر است و این پول مفت مردم، پول مفت بیت المال است که از بین خواهد رفت. بنده اگر مربی باشم به هیچ وجه زیر بار تشکیل کمیته فنی و مدیر فنی تیم و این جور مسائل نمی روم ، نخو
rateup 1
 ratedown 0
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر