فوتبال ایران / شناسه خبر: 85954 / تاریخ انتشار : 1397/7/7 18:59
|
جهانبازی پاسخ ترکی را داد

آقای ترکی چرا پارسال که انتخاب شدید، اعتراض نکردید؟

جهانبازی پاسخ ادعای ترکی در زمینه سفرش به تایلند را داد و در این ارتباط توضیحاتی را ارائه کرد.

ایران ورزشی آنلاین / مهدیه دریابیگی / مدتها بود که از محسن ترکی خبری نبود، تا اینکه بعد از دربی نقد داوری علیرضا فغانی بهانه‌ای شد تا این داور بازنشسته دلخوری خود از کمیته داوران را آشکار کند، ترکی به لطف توانایی فنی که داشت، هفت بار دربی را سوت زد و از این حیث رکودار است و فغانی برای رسیدن به رکورد این داور بازنشسته نیاز دارد یک دربی دیگر راسوت بزند. البته اظهارنظرهای ترکی در خصوص داوری فغانی فقط بهانه‌ای بود تا پرده از یک راز بردارد. ترکی در مصاحبه خود مدعی شد که سال پیش به همراه فریدون اصفهانیان در کلاس های نظارت فیفا شرکت کرده و قبول شده و در فصل جاری هم باید به خاطر همان قبولی در لیست کمیته داوران قرار می‌گرفت تا عازم تایلند شود،  اما کمیته داوران بدون اینکه او را در جریان قرار دهد، یدالله جهانبازی را در لیست قرارداده است.

ترکی در زمانی هم که داور فعال بود بارها به خاطر اعتراض به تصمیمات کمیته داوران از جامعه داوری خداحافظی کرد اما با وساطت ریش سفیدان این جامعه به داوری بازگشت، حالا اما شرایطی طوری نیست تا دلخوری‌اش را از طریق خداحافظی عنوان کند، به همین دلیل مجبور بود که ازطریق رسانه‌ها این ماجرا بازگو کند. این در حالی است که با گلایه ترکی پای یک داور بازنشسته دیگر به ماجرا باز می شود. یدالله جهانبازی همان داور بازنشسته‌ای است که با مصاحبه ترکی پایش به ماجرا باز شده است. طبیعی است که جهانبازی فرصت دفاع از خودش را داشته باشد و درباره ادعای ترکی توضیحاتی را ارائه کند. جهانبازی در این خصوص اینطور می گوید:« من این وسط چه گناهی دارم؟ اصلا اطلاعی از این ماجرا نداشتم . هرسال این کلاس ها برگزار می شود. من به همراه آقای ترکی در کلاس های نظارت شرکت کردیم ونمره قبولی اوردیم. پارسال آقای ترکی را معرفی کردند و امسال به من زنگ زدند گفتند که پاسپورتت را به فدراسیون تحویل بده.» جهانبازی در ادامه خطاب به ترکی می گوید:« چطور سال پیش که شما انتخاب شدید اعتراضی به این انتخاب نشد؟ من هم به همراه شما قبول شده بودم. پس چرا امسال که نیستید فقط اعتراض می کنید؟»

این داور بازنشسته تا همین حد در خصوص اعتراض ترکی و همچنین سفرش به تایلند پاسخ می دهد و در ادامه درباره قضاوت فغانی در دربی می گوید:« به نظرم آقای فغانی خوب قضاوت کرد و اشتباه تاثیر گذاری نداشت.» جهانبازی در خصوص قحطی داوری که در راه است اینطور می گوید:«اگر برگردیم به 6 سال پیش و به اسم های داوران نگاه کنیم می بینیم که چه داورهای بزذگی را از دست دادیم و در حال حاضر کمیته داوران نتوانسته جانشینی برای آنها پیدا کند. البته این را بگویم ما داوران با استعدادی داریم که باید به جامعه فوتبال شناسانده شوند و قطعا جانشین های مناسبی خواهند بود. شاید باور نکنید اما امیر عرب براقی بردار زن اقای فغانی همان استعداد درخشانی است که به زودی جای فغانی را می گیرد. او از نظر توان فنی مثل شوهر خواهرش است و می توانم بگویم فغانی دیگری است.»

آقای فغانی بعد از دربی دیگر نمی خواهد این بازی را قضاوت کند و از کمیته داوران خواسته که دیگر این بازی را به او ندهند. جهانبازی در این باره هم اینطور می گوید:« اما من فکر می کنم ایشان باز هم دربی را قضاوت می کند، شک ندارم که این داور رکورد ترکی را می شکند.» اما اینطور که گفته می شود ایشان قصد دارد که ایران را ترک کند و بقیه سال قضاوت خود را در کشور دیگری قضاوت داشته باشد. این داور بازنشسته در این خصوص هم می گوید:« من هم شنیده‌ام، برادر فغانی هم در کشور سوئد داوری می کند و شاید ایشان هم تصمیم گرفته است که به کشور دیگری برود. اما باید بگویم که فغانی یکی از سرمایه های داوری ایران است و نباید خیلی راحت او را از دست بدهیم. نیاز است که به این استعدادها بیش از این بها داده شود.»

670-3

captcha
تازه ها
بیشتر