فوتبال ایران / شناسه خبر: 85835 / تاریخ انتشار : 1397/7/6 16:19
|
فوتبال نازک نارنجی، از آزمون تا داور نامدار

خطای فغانی روی کریمی جریمه‌اش چه بود؟

باید از آقای فغانی پرسید اگر حرکتی را که او روی بازیکن استقلال مرتکب شد، بازیکنی روی داور مسابقه انجام می‌داد، چه سرنوشتی برای بازیکن رقم می خورد؟

ایران ورزشی آنلاین / اکبر منتشلو / به هیچ وجه قصد دفاع از اتفاقات تلخ و بدی که در برخی ورزشگاه ها در خصوص داوران، تماشاگران حریف و ... رخ می دهد، نداریم. بلکه در همه موارد فحاشی ها و بی احترامی ها در فوتبال را محکوم می کنیم و امیدواریم که با فرهنگ سازی بیشتر هواداران و البته حرفه ای گری بیشتر بازیکنان، مربیان، داوران و ... بتوانیم به نقطه مطلوبی دست پیدا کنیم. نقطه مطلوبی که در آن لذت بردن از فوتبال اولین هدف تماشاگران، بازیکنان، مربیان و مسئولان تیم‌ها و ... باشد.

اما در حال حاضر باید بپذیریم که از آن نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم و متاسفانه به جای مسئولیت پذیری همگانی در این فرهنگ سازی، فوتبال ما به سمت نازک نارنجی شدن پیش می رود که این قطعاً به نفع فوتبال نبوده و حاشیه های دیگری را رقم خواهد زد.

بعداز پایان جام جهانی و اتفاقاتی که در بازیهای تیم ملی رخ داد و باعث حذف زودهنگام از این بازیها شد، بسیاری از هواداران فوتبال معتقد بودند برخی بازیکنان در حد و اندازه خودشان ظاهر نشدند و انتقاداتی به آنها داشتند از جمله این بازیکنان سردار آزمون بود، که متناسب با فرهنگی که همه در شکل گیری آن نقش داشتند، هواداران از خجالت او درآمدند. جالب است که این بازیکن به جای پذیرش انتقادها و تلاش برای رفع موانع ناکامی اش در تیم ملی ترجیح داد از تیم ملی خداحافظی کند. حالا بعداز ماجرای آزمون انگار نوبت به فغانی داور فوتبال کشورمان رسیده است.

فغانی روز پنج شنبه دربی را سوت زد که البته چندان بازی دلچسبی هم برای هواداران نشد، با این وجود حداقل یک صحنه از این بازی نشان داد که فغانی آماده این بازی نبوده است. او در جر و بحثی که بین کریمی و خلیل زاده پیش آمد، حرکتی روی بازیکن استقلال انجام داد که اگر بازیکنی این کار را با داور می کرد قطعاً از بازی اخراج می شد. او بعد از بازی هم در مصاحبه ای گفت که شور وشوقی برای داوری دربی ندارد و داور خارجی بیاورند. باز هم تاکید می کنیم که بداخلاقی ها در فوتبال را تایید نمی کنیم، اما باید به آقای فغانی گفت رفتار شما در برخورد با بازیکن استقلال از نظر داوری چه جریمه ای دارد؟ که اینگونه با انتقاد هواداران هم از داوری خداحافظی می کنید و هم برای فدارسیون فوتبال برای انتخاب داور دربی، تعیین تکلیف می کنید؟

به نظر می رسد با این شرایط نازک نارنجی شدن فوتبال کشورمان کم کم فراگیر خواهد شد و کسانی که از همین فوتبال و از همین زمین ها جهانی تازه یافته‌اند، انگیزه و شور و شوقی برای حضور در این فوتبال نخواهند داشت.

 9-340

 

captcha
تازه ها
بیشتر