فوتبال ایران / شناسه خبر: 85821 / تاریخ انتشار : 1397/7/6 14:27
|
درباره خبر حمله درب شرقی گزارشی نرسید

خطراتی برای هواداران / از جیب‌بری تا تهدید

تهدید امروز هواداران، می‌تواند این هشدار جدی را برای پلیس پیشگیری پایتخت در پی داشته باشد که شاید باید در بحث پیشگیری از حوادث احتمالی، بیش از پیش روی امنیت هواداران تمرکز شود.

ایران ورزشی آنلاین / اگر همیشه خبرهای ناراحت کننده بعد از دربی به دعواهای هواداری بین آبی و قرمز یا آسیب دیدن تعدادی از هواداران در این درگیری‌ها مربوط می‌شد، حالا خبرهای تأسف برانگیزتری از ورزشگاه به گوش می‌رسد که بدون شک بی‌تفاوت گذشتن از کنار آن‌ها شاید حتی به فاجعه‌های بزرگ‌تری بیانجامد.

حمله ۸ نفر چاقو به دست به هوادارانی که از در شرقی، ورزشگاه آزادی را ترک می‌کردند، خبری است که قانون منتشر کرده است. خبر از این قرار است که تعدادی از هواداران استقلال و پرسپولیس در حال ترک استادیوم بودند که در ورودی شرقی ورزشگاه آزادی با حملات چند فرد ناشناس رو به رو شدند. در این خبر از قول شاهدان نقل کرده که تعداد  این افراد ۸ نفر بود و با چاقو و تهدید، موبایل هواداران را از آن‌ها می‌گرفتند.

این خبر اما در حالی از سوی تعدادی از رسانه‌های دیگر هم اعلام شد که یک روز بعد از دربی، سرهنگ کیوان ظهری، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت هرگونه حمله به هواداران را تکذیب می‌کند: «حمله به تماشاگران دربی پس از پایان مسابقه کذب محض است و این خبرکه در برخی رسانه‌ها منتشر شده است صحت ندارد. چون تمامی نیروهای مستقر در ورزشگاه آزادی به صورت آماده باش در حال انجام ماموریت بودند و تا کنون هیچ گزارشی در این خصوص به ما اعلام نشده است.»

اینکه حمله‌ای که در خبرها از آن یاد شده دقیقاً در چه منطقه‌ای رخ داده و آیا سارقان موفق به سرقت موبایل هواداران شده‌اند یا نه، می‌تواند در روند گزارش شدن این اتفاق به نیروهای پلیس و اطلاع پیدا کردن آن‌ها از این موضوع دخیل بوده باشد. چرا که رییس پلیس پیشگیری، حمله خونین را تکذیب کرده و تأکید کرده هیچ گزارشی درباره آسیب دیدن هواداران و سرقت به ما نرسیده است.

سرهنگ ظهری اما دستگیری جیب‌برها و کشف ۷ گوشی تلفن همراه را تأیید می‌کند: «تعداد ۷ عدد گوشی تلفن همراه در زمان دستگیری جیب برها و بازرسی بدنی از آنها کشف و ضبط شد.»

البته دستگیری یک سارق خودرو و چند سارق و جیب‌بر دیگر هم تأیید شد: «تیم عملیاتی کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان که برگزاری امنیت اطراف ورزشگاه بر عهده آنها بود حین برگزاری مسابقه یک سارق خودرو که قصد سرقت لوازم داخل خودرو های پارک شده در پارکینگ ورزشگاه را داشت شناسایی و دستگیر کردند. ماموران طی بازرسی‌ها و گشت زنی در اطراف ورزشگاه در زمان برگزاری بازی دربی موفق به شناسایی و دستگیری ۹ سارق و جیب بر که در محوطه ورزشگاه در حال پرسه زنی بودند، شدند.»

دستگیری جیب‌بر و سارق خودرو در ازدحام ورزشگاه آزادی، چیز تازه‌ای نیست اما اگر حتی یک درصد هم حمله ۸ نفری که با چاقو هواداران را مورد تهدید قرار داده بودند و می‌خواستند موبایل‌های‌شان را بگیرند، صحت داشته باشد، باید روی تعداد نیروهای امینتی حاضر در اطراف ورزشگاه و مدت زمان حضور آن‌ها تا تخلیه کامل ورزشگاه بازنگری جدی صورت گیرد. اینکه هنوز گزارشی درباره این اتفاق به پلیس نرسیده می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد اما صرفاً به خاطر نرسیدن گزارش، نمی‌توان به سادگی از کنار این موضوع گذشت.

تهدید امروز هوادارانی که برای تماشای بازی فوتبال به ورزشگاه می‌آیند، می‌تواند به خطر جانی برای هواداران در دربی آینده بیانجامد و این هشدار جدی را برای پلیس پیشگیری پایتخت در پی داشته باشد که شاید باید در بحث پیشگیری از حوادث احتمالی، بیش از پیش روی امنیت هواداران تمرکز شود.

670 - 11  

captcha
تازه ها
بیشتر