ورزش ایران / شناسه خبر: 85668 / تاریخ انتشار : 1397/7/3 18:17
|
رویای دروازه‌بانی در دربی را داشتم

حدادی: دوست ندارم دربی مساوی شود

احسان حدادی می گوید دوست ندارد که دربی مساوی شود.

ایران ورزشی آنلاین / فوتبال ورزش توده قاطبه مردم است اما افتخارات از جای دیگری می اید؛ از روی تشک کشتی، تخته وزنه برداری، تاتامی های تکواندو، کاراته و جودو، زیر تور والیبال و بسکتبال و حتی قفس توری دوومیدانی. قفسی که از داخل آن تا به امروز یک تقره المپیک و یک برنز جهانی و یک چمدان مدال آسیایی به دامن ورزش ایران پرتاب شده؛ جایی که احسان حدادی دیسک می اندازد و کرور کرور افتخار کسب می کند. با این حال از هیجان و شور فوتبال به اندازه ای زیاد است که این رشته ها با تمامی مدال های ریزو درشت و افتخارات فراوان را تحت تاثیر قرار می دهد. تب فوتبال در آستانه دربی آنقدر داغ می شود که حتی ورزشکاران رشته های دیگر هم برای هم کری خوانی می کنند. حتما تا به حال متوجه علاقه نفراتی چون حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی به استقلال یا از آن طرف نفراتی چون محمد موسوی و شهرام محمودی به پرسپولیس شده اید. در این میان احسان حدادی به عنوان تک ستاره دوومیدانی ایران که اخیرا در بازی های آسیایی هم به یک رکورد تاریخی یعنی کسب ۴ مدال طلا دست پیدا کرد، در حالی که فوتبال را دنبال می کند، خیلی اهل کری خوانی های آبی و قرمز نیست. قهرمان پرتاب دیسک ایران و آسیا که چند سال قبل و در دوره مدیریت رویانیان با باشگاه پرسپولیس به عنوان اسپانسر قرارداد امضا کرد، می گوید طرفدار پروپاقرص این تیم نیست و بیشتر هر تیمی که خوب فوتبال بازی کند را حمایت می کند. حدادی در آستانه دربی از این بازی صحبت کرده است.

 

* از دربی صحبت کن. نظرت درباره دربی چیست؟

امیدوارم بازی خوبی را از ۲ تیم ببینیم. من نمی توانم پیش بینی کنم؛ اما فقط امیدوارم مساوی نشود چون وقتی دربی با تساوی تمام می شود، هیچ کس راضی نیست. وقتی یک تیم می برد، حداقل شور و اشتیاق در نیمی از مردم را می بینیم که خیلی جالب و جذاب است.

 

* تا به حال نگفتی که طرفدار کدام تیم هستی؟

من همیشه هر تیمی که خوب بازی کند را حمایت می کنم.

 

* مدتی با پرسپولیس قرارداد داشتی. یعنی طرفدار این تیم نیستی؟

آن قرارداد که به فوتبال ارتباطی نداشت. همانطور که گفتم از تیمی طرفداری می کنم که خوب بازی کند. اگر پرسپولیس هم خوب بازی کند، طرفدارش هستم.

 

* پس خیلی اهل کری خوانی های قبل از دربی نیستی؟

نه، اهل این کارها و حرف ها نیستم. البته از دیدن این شور و شوق بین مردم و طرفداران ۲ تیم لذت می برم.

 

* خودت گفته بودی در دوره نوجوانی دروازه بان فوتبال بودی. هیچ وقت رویای حضور در دربی را داشتی؟

بله، من هم دروازه بان فوتبال و هم هندبال بودم. خیلی هم دوست داشتم که فوتبال را ادامه دهم؛ اما قسمت این بود که به دوومیدانی بیایم.

 

* از معدود ورزشکارانی هستی که خودت را با فوتبالیست ها مقایسه نمی کنی و از درآمد آنها انتقاد نکردی؟

به نظر من فوتبالیست ها هر چقدر می گیرند، حقشان است چون فوتبال بحثش از سایر رشته ها جداست. مردم این رشته را خیلی دوست دارند. می بینید که وقتی در جام جهانی می بردیم یا می باختیم مردم به خیابان ها می ریختند. شادی مردم مهمترین اتفاق در یک جامعه است. پس من هم به خودم اجازه نمی دهم جلوی چیزی که مردم را خوشحال می کند، بایستم یا از آن انتقاد کنم.

 

* دربی ۸۸ را کجا می بینی؟

احتمالا کنار خانواده هستم. هنوز برنامه ام معلوم نیست و امیدوارم کاری برایم پیش نیاید تا بتوانم این بازی را تماشا کنم.

 

* وقتی که ایران نیستی هم دربی را دنبال می کنی؟

بله، اکثرا سعی می کنم دربی را ببینیم؛ البته که در سفرها و دوره سنگین تمرینات وقت کمی برای کارهای دیگر دارم.

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر