فوتبال ایران / شناسه خبر: 85366 / تاریخ انتشار : 1397/6/31 17:47
|
تشریح برنامه‌های تیم امید برای صعود به المپیک

فیفادی بعدی نوبت اردوی امیدهاست

با اعلام استیلی تیم امید از 16 تا 24 مهر تاریخ فیفادی را در پیش دارد که در آن زمان بازیکنان همه به اردو می‌آیند و کار با تمامی نفرات دنبال می‌شود. همچنین یک هفته زودتر هم اردوی دیگری برگزار خواهد شد.

ایران ورزشی آنلاین /قرار است تیم امید در مهرماه برنامه‌های آماده‌سازی خود را در راستای حضور قدرتمند در رقابت‌های انتخابی المپیک2022 دنبال کند.در واقع بعد از حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی تا به امروز اردوی جدیدی تشکیل نشده و با بازگشت کرانچار به ایران قرار است به زودی مرحله جدید تمرینات آغاز شود.

حمید استیلی مدیر این تیم می گوید:«در مقطع فعلی اعضای کادر فنی دیدارهای لیگ برتر، لیگ یک و لیگ امیدها را زیر نظر گرفتند و کار خود را با دقت پیش می‌برند. آنها بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند تا بهترین‌ها را انتخاب کنند. اقدام دیگری که در این مدت برای تیم امید انجام شده این است که با توجه به در پیش بودن تاریخ فیفادی از طریق فدراسیون در حال رایزنی برای انتخاب حریفان تدارکاتی هستیم. در این مقطع برای ما فرق نمی‌کند به مصاف چه تیمی برویم هر حریفی که برنامه‌اش خالی بود را می‌توانیم انتخاب کنیم تا با انجام بازی دوستانه به اهداف مدنظر برسیم. به دنبال بازی با حریفان قدرتمند هستیم تا بتوانیم نقاط ضعف‌مان را متوجه شویم. با برگزاری بازی‌های دوستانه می‌توانیم خودمان را بهتر از قبل آماده کنیم. »

با اعلام استیلی این تیم از 16 تا 24 مهر تاریخ فیفادی را در پیش دارد که در آن زمان بازیکنان همه به اردو می‌آیند و کار با تمامی نفرات دنبال می‌شود. همچنین قرار است یک هفته زودتر هم اردوی دیگری برگزار شود و کادر فنی تیم امید نفراتی که کمتر دیده شدند را مورد ارزیابی قرار دهند تا انتخاب دقیقی صورت بگیرد. از طرفیبا توجه به اینکه اردوهای بعدی در فیفا دی برگزار می شود رضا شکاری و امید نورافکن هم در تمرینات تیم ملی حاضر خواهند شد.رقابت های مقدماتی المپیک هم در تاریخ 7 نوامبر (16 آبان) قرعه‌کشی خواهد شد.

حمید استیلی درباره اینکه آیا باشگاه ها با تیم امید همکاری خواهند کرد یا نگران این مساله هستید به فارس می گوید:«قطعا همکاری با تیم امید بهتر از قبل خواهد بود.براساس مصوبه هیات رئیسه باشگاه‌ها موظف هستند بازیکنان خود را به تیم بدهند و باشگاه‌هایی که مانع از این کار می‌شوند دیگر نمی‌توانند از بازیکنان خود استفاده کنند پس در این شرایط باشگاه‌ها بهتر همکاری خواهند کرد.»

برمی گردیم به یک ماه قبل و انتقادهایی که از تیم امید بعد از حذف از بازی های آسیایی شد.استیلی می گوید:«در شروع کار که ما تصمیم گرفتیم از بازیکنان زیر 21 سال استفاده کنیم همه از ما حمایت می‌کردند و این اقدام را بسیار مثبت قلمداد می‌کردند.برای اولین بار است که بعد از این همه سال قرار بود چنین اقدامی صورت بگیرد.بعد از این بازی‌های انتقادات زیادی شد در این موارد معمولا کسی با مدیر کاری ندارد اما این بار همه با مدیر تیم کار داشتند و انتقادات را به سوی ما روانه کردند.تمام تلاش ما برای موفقیت تیم امید و ایران است. شما می‌دانید ما فقط یک هفته تیم‌مان را به طور کامل در اختیار داشتیم و در این شرایط باز هم نفراتی مثل رضا شکاری و امید نورافکن را در کنار مان نداشتیم. شما بهتر می‌دانید در این زمان کم خیلی نمی‌توان کار خاصی کرد در کل ما با همین شرایط کار را پیش بردیم و دیدید در چه گروه سختی قرار داشتیم. اگر بازی با میانمار را کنار بگذاریم در سایر مسابقات خوب کار کردیم.سعی کردیم از تمام بازیکنان‌مان استفاده کنیم و حتی دروازه‌بان دوم تیم راهم به میدان فرستادیم.در نهایت هم با کره جنوبی روبرو شدیم که از نفرات بزرگسال هم استفاده می‌کرد و توانست در پایان قهرمان مسابقات شود.کره با تمام قوا آمده بود و تیم بسیار قوی بود.درکل عملکردمان خوب بود و کسب تجربه کردیم حالا هم با بازی‌های دوستانه بیشتر قصد داریم یک تیم قوی را ساخته و پرداخته کنیم.قطعا این تیم نهایی‌مان برای المپیک نیست.کادر فنی همه بازیکنان را مدنظر می‌گیرد تا هر کسی که استحقاقش را دارد در کنار این تیم باشد و بتواند در لباس ملی‌ به میدان برود. »

استیلی می گوید:«در آن مقطع تصمیم گرفتم صحبت نکنم تا فشار روی من باشد و تیغ انتقادات به سمت سایر اعضای تیم نرود. ما بهترین تصمیم را گرفتیم و کاری را کردیم که کره و ژاپن سالیان سال انجام دادند ما با آینده‌نگری نفرات جوان را به مسابقات بردیم تا کسب تجربه کنند البته مشکلاتی هم هست که به تنهایی نمی‌توانیم آنها را پشت سر بگذاریم همه باید کمک کنند تا تیم‌مان به بهترین شکل آماده شود و بتواند به موفقیت برسد.»

3-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر