فوتبال ایران / شناسه خبر: 85191 / تاریخ انتشار : 1397/6/29 11:39
|

شاهکار فدراسیون فوتبال: هنوز ساز و کار سقوط و صعود تیم‌ها روشن نیست!

لیگ برتر و لیگ یک و دسته دوم فوتبال ایران شروع شده اما هنوز در فدراسیون فوتبال کسی نمی‌داند ساز و کار صعود و سقوط چیست. باید بابت زحمات این مدیران سر تعظیم فرود بیاوریم!

ایران ورزشی آنلاین / این هم از عجایب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال ایران است. در نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که در هفته جاری برگزار شد، همچنان سهمیه صعود تیم‌های لیگ یک به لیگ برتر مشخص نشده و در لیگ یک هنوز کسی نمی‌داند ساز و کار سقوط و صعود چیست. 

مهدی تاج به تازگی گفته بود با توجه به هفته‌هایی که از لیگ برتر و دسته اول سپری شده هر چه زودتر باید سهیه صعود تیم‌های دسته اولی به لیگ برتر مشخص شود. براین اساس تصور می‌شد در جلسه این هفته اعضای هیات رئیسه در این‌باره صحبت شود که نشد و بیشتر بحث‌ها در مورد تیم ملی بود.در واقع باید پیش از آغاز فصل ساز و کار لیگ‌ها روشن باشد، نه اینکه پس از برگزاری چند هفته تازه به فکر بیفتند که چند تیم به لیگ برتر صعود کند و چند تیم از لیگ سقوط کند.
 
فصل گذشته تیم‌های اول و دوم دسته اول لیگ برتری شدند و سه تیم انتهای جدول هم به دسته دوم سقوط کردند. اما ابتدای فصل کمیته مسابقات اعلام کرد سهمیه صعود تیم‌های دسته اولی به لیگ برتر ۲.۵ تیم است و البته این به شرطی چنین خواهد بود که مصوبه به تایید اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هم برسد که فعلا در این زمنینه اتفاقی رخ نداده است. بازی‌های دسته اول این فصل با حضور 17 تیم یعنی یک تیم کمتر دنبال می‌شود و باید مشخص شود در این شرایط هم سه تیم به دسته دوم سقوط خواهند کرد یا نه. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و کمیته مسابقات هر سال شاهکاری را رقم می‌زنند که تازه پس از برگزاری مسابقات به فکر چگونگی سقوط و صعود تیم‌ها فکر می‌کنند.
 
9
captcha
تازه ها
بیشتر