ورزش جهان / شناسه خبر: 85169 / تاریخ انتشار : 1397/6/28 02:14
|

ایران ورزشی آنلاین / حساس‌ترین بازی هفته اول لیگ قهرمانان اروپا با برتری 3 بر 2 لیورپول مقابل پاری‌سن‌ژرمن به پایان رسید. بازی تا ثانیه‌های آخر با تساوی 2-2 دنبال می‌شد، ولی فیرمینو که در دقیقه 71 به زمین رفته بود موفق شد گل برتری میزبان را بزند و معلوم شد چرا کلوپ با وجود مصدومیت چشم مهاجم برزیلی ریسک استفاده از او را به جان خرید.  فیرمینو هم وقتی گل زد به نشانه آن مصدومیت هنگام شادی دستش را روی چشم چپش گذاشت.

---

چشم فیرمینو در بازی شنبه مقابل تاتنهام آسیب دید و بازی را از روی نیمکت شروع کرد. کلوپ سایر بازیکنان اصلی‌اش را در اختیار داشت، در حالی که توخل بازیکنانی مثل بوفون، دنی آلوز، وراتی و کورزاوا را در پاریس جا گذاشته بود. قهرمان فرانسه بدون این بازیکنان نامتعادلی در زمین داشت. مارکینیوس در پست غیرتخصصی هافبک دفاعی بازی می‌کرد و نیمار با نمایش خودخواهانه‌اش نه تنها توپ‌های زیادی لو داد که در کارهای دفاعی هم شرکت نمی‌کرد تا برنات در سمت چپ معمولا تنها بماند.

لیورپول در این شرایط آرام آرام بازی را در اختیار گرفت و مقاومت حریف را قبل از پایان نیمه اول در هم شکست. استاریج در دقیقه 30 و میلنر در دقیقه 36 از روی نقطه پنالتی برای لیورپول گل زدند. واکنش پاریس به این دو گل حمله با نفرات بیشتر بود و مونیه در دقیقه 40 اختلاف را کمتر کرد.

تعویض‌های خوب توخل

بازی در نیمه دوم متعادل‌تر بود و لیورپول سعی در کنترل بازی داشت، ولی توخل در دقیقه 80 با اضافه کردن دراکسلر و چوپو موتینگ خط حمله‌اش را ترمیم کرد و توانست به گل تساوی برسد. امباپه که از گوش راست به نوک حمله رفته بود در دقیقه 83 حرکت نیمار را تکمیل کرد و توانست دروازه آلیسون را باز کند.

---

لیورپول ناامید نشد و در دقایق باقی‌مانده حمله کرد تا اینکه فیرمینو در دقیقه 91 با شوتی محکم و دقیق از گوشه محوطه جریمه آرئولا را تسلیم کرد.

در دیگر بازی گروه C ناپولی در زمین ستاره سرخ بلگراد بدون گل متوقف شد.

---

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر