فوتبال ایران / شناسه خبر: 85047 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 17:56
|
اختصاص ارز دولتی برای کی‌روش سوژه تازه مخالفان

تلاش سازماندهی‌شده فوتبال برای زیر فشار گذاشتن دولت

اصلا فکر نکنید این مطالب جهت و غرض سیاسی دارد، به خصوص که در موقعیت فعلی دولت و تیم اقتصادی‌اش به شدت زیر ذره‌بین و فشار است و یاری نرساندن به آنچه باعث نشاط عمومی نشود، دولت را تحت فشار خواهد گذاشت.

ایران ورزشی آنلاین / تلاش‌ها برای متقاعد کردن یا بهتر بگوئیم تحت فشار گذاشتن دولت، جهت اختصاص ارز دولتی به فدراسیون فوتبال ادامه دارد. بعد از مصاحبه دو عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و درخواست شان از رئیس جمهور برای حل این مشکل، حالا نوبت گزارش‌ها و یادداشت‌هایی است که در همان جهت نوشته شده و از دولت می‌خواهد هر طور شده برای نشاط مردم مشکل فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش را حل کند. البته اصلا فکر نکنید این مطالب جهت و غرض سیاسی دارد، به خصوص که در موقعیت فعلی دولت و تیم اقتصادی‌اش به شدت زیر ذره‌بین و فشار افکار عمومی و رسانه‌ها هستند و یاری نرساندن به آنچه باعث نشاط عمومی نشود، دولت را تحت فشار خواهد گذاشت. این دقیقا همان چیزی است که جریان مخالف دولت می‌خواهد و رسانه‌هایش در همین راستا مدت‌هاست تلاش می‌کنند.

 
  • یادداشتی را در نقد اختصاص ارز دولتی برای قرارداد کی‌روش در ایران ورزشی بخوانید:

برای کالای لوکس‌شان ارز دولتی می‌خواهند؟

 

نزدیکی عجیب نگاه چند رسانه و فدراسیون فوتبال

خبرگزاری مهر در این خصوص نوشته: «فدراسیون در تلاش است زمینه جذب مساعدت دولت را فراهم کند اما ظاهرا دولتی‌ها و آنهایی که هنگام جام جهانی پیام‌های تبریک می‌دادند و از عملکرد فوتبال تقدیر می‌کردند، قصد برای کمک به فدراسیون را ندارند. مسوولان رده بالای دولت یادشان نرود که مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات‌شان فوتبال و عملکرد تیم ملی را به عنوان الگویی برای دولتمردان مثال زدند تا همه دست به دست هم برای عبور کشور از مشکلات متحد شوند و تلاش کنند. اما ظاهرا مسئولان پیام رهبری و شیرینی و حلاوت آن پیام‌ها برای جامعه را فراموش کرده اند. آنچه مسلم است اگر دولت از تیم ملی و تامین ارز اردوهای آماده سازی حمایت نکند، کی‌روش نمی تواند با این شرایط به فعالیتش ادامه دهد. جدایی کی روش از تیم ملی فرصت را در اختیار رقیبان عربی ایران قرار می‌دهد تا بلافاصله او را جذب کنند. در آن صورت تیم ملی ایران در فاصله اندک باقی مانده تا جام ملت‌های آسیا باید دنبال سرمربی بگردد که یا در حد کی‌روش باشد یا بالاتر از آن. اما آیا با شرایط ارزی کشور این امر میسر خواهد بود؟»

خبرگزاری فارس هم در مطلبی مشابه ابتدا خبرواره‌ای در این خصوص منتشر کرده و نوشته است: «ظاهرا مسوولان رده بالای دولت برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش و همچنین تامین ارز دولتی چراغ سبز خود را نشان داده و حتی از وزارت ورزش خواسته‌اند تا اردوهای تیم ملی و کارلوس کی‌روش را جمع بندی کرده تا هماهنگی برای پرداخت این هزینه‌ها انجام شود اما ظاهرا وزارت ورزش چندان روی رشته فوتبال پافشاری نکرده و خواستار تخصیص ارز دولتی به سایر رشته‌ها مثل کشتی و ... شده است.»

در حالی که صدا و سیما اساسا از دولت فرمانبری نمی کند و اتفاقا با دولت فعلی مشکلات عمده ای دارد، فارس در ادامه مطلب خود نوشته: «مهمترین مساله‌ای که امسال توسط دولت کاملا فراموش شده وعده‌ای است که رئیس جمهور ایران به رئیس فیفا داده است. وعده‌ای که در زمان حضور اینفانتینو در تهران در اسفند ماه 96 توسط حسن روحانی داده شد و این بود که مشکل حق پخش حتما حل خواهد شد و دولت ایران به زودی در این زمینه اقدام خواهد کرد. این مساله در حالی توسط اینفانتینو به روحانی منتقل شد که رئیس فیفا اعلام کرد دیگر به ایران سفر نخواهد کرد تا زمانی که  مشکل حق پخش تلویزیونی حل شود.»

در حالی که گفته می شود فدراسیون فوتبال رسانه‌هایی را برای تحت فشار گذاشتن دولت کوک می‌کند و به آنها جهت فکری می‌دهد در ادامه مطلب فوق آمده: «فراموش نشود که بابت تنها یک پیروزی ایران در جام جهانی و شور و شعفی که بین مردم ایجاد شد و سپس بازی‌های نسبتا خوب تیم ملی مقابل اسپانیا و پرتغال مقام معظم رهبری هم پیام تقدیر صادر فرمودند اما به نظر می‌رسد اکنون برای وزارت ورزش و جوانان اینکه تیم ملی قرار است چطور برای جام ملت های آسیا آماده شود چندان مهم نیست و یکی کردن سبد ورزش و نگاه یکسان به همه رشته‌های ورزشی این وزارت را به این سمت برده که اهمیت فوتبال و نقش نشاط آوری این رشته در جامعه را نادیده بگیرد.»

جالب اینکه خبرگزاری تسنیم که هیچ وقت طرفدار کی‌روش نبوده و نخواسته مطلبی مستقیم در جهت حمایت از اجابت خواسته‌های او بنویسد این مسیر را به صورت کلی درمورد ورزش‌ها ادامه داده و درباره فوتبال هم تنها به اصل موضوع اشاره کرده است.

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر