فوتبال ایران / شناسه خبر: 85028 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 16:45
|

فرمول پیشنهادی ای‌اف‌سی برای صعود پرسپولیس / بازی محکم و دفاعی

ای‌اف‌سی تنها راه نجات پرسپولیس را به عنوان تیم مرحله نیمه‌نهایی فصل گذشته، یک نمایش محکم و دفاعی می‌داند.

ایران ورزشی آنلاین / کنفدراسیون فوتبال آسیا در تحلیلی که پیش از بازی پرسپولیس مقابل الدحیل داشته، شرایط فعلی نماینده ایران را مشابه مرحله قبلی می‌داند. پرسپولیس باید برتری یک گله الدحیل را در خانه خود جبران کند، همان‌طور که در مرحله قبل مقابل الجزیره مشابه این کار را انجام داده بود. تفاوت در این است که این بار شاگردان برانکو گلی در خانه حریف نزده‌اند.

ای‌اف‌سی تنها راه نجات پرسپولیس را به عنوان تیم مرحله نیمه‌نهایی فصل گذشته، یک نمایش محکم و دفاعی می‌داند تا جلوی تیمی چون الدحیل که به راحتی گل می‌زند را بگیرد.

البته که با پنج کلین‌شیت در این دوره از مسابقات، برانکو ایوانکوویچ تیمش را بر همین ساختار دفاعی بنا کرده تا بلیت مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها را برای دومین دوره متوالی قطعی کند. دریافت هفت گل در سه دیدار گذشته با عملکرد درخشان دفاعی این تیم در مرحله گروهی تفاوت بسیاری دارد و هواداران پرسپولیس به بهبود اساسی این بخش در روز دوشنبه امیدوار هستند.

با وجود از دست دادن چند بازیکن کلیدی مانند فرشاد احمدزاده و وحید امیری و انتقال آنها به تیم‌های اروپایی، ایوانکوویچ علاقه‌مند است با صعود دوباره به مرحله نیمه‌نهایی، ثابت کند تیمش همچنان بین بهترین‌های قاره آسیاست.

کنفدارسیون فوتبال آسیا در تحلیل خود در واقع بشار رسن را به عنوان بازیکن کلیدی پرسپولیس معرفی می‌کند و درباره‌اش می‌نویسد که پس از تلاش برای رسیدن به ترکیب اصلی در اولین فصل حضور در پرسپولیس، بشار رسن با ایفای نقشی مهم‌تر درمیانه زمین، یکی از بانیان اصلی جدایی احمدزاده بود. هافبک پیشین نیروی هوایی عراق که در حمله و دفاع مهارت دارد، به طور میانگین هر 37 دقیقه یک پاس کلیدی و هر 49 دقیقه اقدامی دفاعی انجام می‌دهد.

میانگین حیرت‌انگیزی که رقیب قطری در گل زده دارد اما کار را برای پرسپولیس سخت می‌کند. الدحیل میانگین گل زده حیرت‌‌انگیزی به اندازه 2.5 گل در هر بازی دارد و یک گل در خانه پرسپولیس همان چیزی است که آنها را به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها می‌رساند.

گرچه الدحیل، یوسف المساکنی را در اختیار ندارد اما ادمیلسون، بازیکن برزیلی - بلژیکی در نقل و انتقالات تابستانی از استانداردلیژ به الدحیل ملحق شد. این وینگر 24 ساله اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس بازی کرد و به معز علی پاس گل داد. انتظار می‌رود که ادمیلسون نقشی کلیدی پشت یوسف العربی و در کنار علی و بازیساز کره‌ای این تیم یعنی نام‌تائه‌هی ایفا کند.

2 – 380

captcha
تازه ها
بیشتر