فوتبال ایران / شناسه خبر: 84997 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 14:55
|

با تجربه‌ترین اروپایی در لیگ آسیایی، لقبی در یک قدمی برانکو

برانکو در حال حاضر دومین مربی اروپایی با تجربه در تاریخ این رقابت ها به حساب می آید و در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی می تواند در این زمینه رکوردار شود.

ایران ورزشی آنلاین / برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس درآستانه خلق یک رکورد دیگر قرار دارد اما این بار نه در فوتبال ایران بلکه در سطح قاره آسیا!

سرمربی محبوب پرسپولیسی ها به واسطه حضور چندین ساله در فوتبال آسیا حالا یکی از مربیان با تجربه لیگ قهرمانان آسیا به حساب می آید. بازی پرسپولیس - الدحیل سی و هشتمین حضور برانکو به عنوان سرمربی در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. با این تعداد بازی، برانکو در حال حاضر دومین مربی اروپایی با تجربه در تاریخ این رقابت ها به حساب می آید و در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی می تواند در این زمینه رکوردار شود.

در حال حاضر آنگل یوردانسکو مربی رومانیایی سابق الهلال، العین و الاتحاد با ۳۹ بار حضور در رقابت های باشگاهی قاره کهن رکوردار است و در صورتی که پرسپولیس بتواند به مرحله بعدی رقابت ها راه پیدا کند تعداد بازی های آسیایی برانکو به ۴۰ خواهد رسید و مربی سرخ های پایتخت رکوردار حضور مربیان اروپایی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

برانکو البته برخلاف لیگ های داخلی در ۳۷ حضور آسیایی خودش آمار چندان جالبی ندارد و از ۳۷ بازی ۱۵ برد، ۸ تساوی و ۱۴ باخت  حاصل کار این مربی بوده است.

2 – 180

captcha
تازه ها
بیشتر