فوتبال ایران / شناسه خبر: 84996 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 15:55
|
ترکیب حساب شده با حضور تازه واردها

شفر برای پست باقری نقشه دارد

ایران ورزشی آنلاین / در حالی که تیم استقلال فصل پیش از نظر هافبک دفاعی غنی بود، اما در فصل جاری دو نفر از هافبک های دفاعی خود را از دست داده است و به همین دلیل در این پست با مشکل روبرو است، وقتی این مشکل دو چندان می شود که فرشید باقری هم در بازی با السد محروم است، حالا شفر باید بهترین تصمیم را برای این پست بگیرد، اگر روزبه چشمی را به عنوان دفاع وسط یک خط عقب تر برگردانیم، استقلال در کنار علی کریمی نیاز به یک هافبک دفاعی دیگر دارد و این بار طبق تمریناتی که استقلال طی این چند وقت انجام داده است، به نظر می رسد که نویمایر در کنار کریمی بازی کند..نویمایر اولین بازی خود به عنوان بازیکن اصلی را در دیدار رفت برابر السد انجام داد و حالا بعد از نزدیک به 3 هفته مجددا برابر این تیم قطری از ابتدا به میدان خواهد رفت.با حضور نویمایر در ترکیب استقلال، این بازیکن در کنار علی کریمی از ابتدا در ترکیب آبی پوشان به میدان می رود تا کریمی به عنوان هافبک تخریبی و نویمایر به عنوان بازیساز پشت سر فرشید اسماعیلی قرار بگیرند.

این دو هافبک استقلال که هماهنگی بالایی با یکدیگر ندارند، کار سختی برابر خط میانی قدرتمند و پر مهره السد خواهند داشت و اگر مانند دیدار دور رفت برابر ستاره های السد در جنگ میانه میدان شکست بخورند، استقلال کار تقریبا غیر ممکنی برای جبران شکست تهران خواهد داشت. شفر عادت دارد که بازیکنان را در پست های مختلفی محک بزند و بازیکنان استقلال با حضور سرمربی آلمانی عادت کردند که در چند پست بازی کنند، مثل امید نورافکن که فصل پیش در پست های مختلفی برای استقلال به میدان رفت. در روزهایی که تیم استقلال دچار بحران می شود، این تفکر شفر بهترین روش برای رو در رویی با حریفان است. آرمین سهرابیان نیز با همین روش فصل پیش به لیگ برتر شناسانده شد. حسن اینکار شفر این است که بازیکنان جسارت لازم را برای قرار گرفتن در پست های غیر تخصصی شان پیدا می کند. کار استقلال مقابل السد سخت است.

کمتر کسی باور دارد که استقلالی ها بتوانند در بازی برابر حریف قطری پیروز شده و به مرحله نیمه نهایی بروند، اما شفر در روزهای اخیر چنان در تمرینات خودش را نشان داده که انگار از همین حالا مجوز صعود را گرفته ، این روحیه شفر قبل تقدیر است حتی اگر استقلال به مرحله بعد هم صعود نکند، حداقل بازیکنان درس خودباوری را از شفر خوب یاد گرفته اند.

410-670-10

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر