فوتبال ایران / شناسه خبر: 84783 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 16:28
|

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی/ شهرزاد مظفر بعد از اینکه با تیم فوتسال بانوان ایران به قهرمانی جام ملت‌های آسیا رسید، چندان مورد توجه قرار نگرفت. او نه تنها از سوی فدراسیون فوتبال با پیشنهاد تمدید قرارداد مواجه نشد، بلکه حتی در تیم‌های باشگاهی هم درخواستی نداشت و بدون تیم ماند. البته فدراسیون فوتبال ظاهرا به دنبال تمدید قرارداد مظفر بود اما فکر می‌کرد همیشه برای این کار زمان هست و نیازی نیست این کار را الان انجام دهند. غافل از اینکه شهرزاد مظفر از سوی فدارسیون فوتبال کویت با پیشنهاد خوبی برای هدایت تیم فوتسال بانوان این کشور مواجه شد. پیشنهادی خوب که باعث شد مظفر آن را بپذیرد و حالا به دنبال درخشش در فوتسال کویت باشد و البته ثابت کردن توانایی بانوان ایرانی در ورزش.

بعد از جام ملت‌های آسیا وقتی تیم فوتسال بانوان ایران قهرمان شد، خیلی‌ها به سراغ آنها رفتند تا خاطرات خوش این موفقیت را با هم مرور کنند. یکی از سوالاتی که اکثر ملی‌پوشان تیم ایران پرسیده می‌شد این بود که آیا پیشنهاد خارجی دارند یا نه. فرشته کریمی، سارا شیربیگی، نسیمه غلامی و بقیه بازیکنان بارها با این سوال مواجه شدند اما این سوال معمولا از شهرزاد مظفر سرمربی تیم فوتسال ایران پرسیده نمی‌شد چون همه می‌دانستیم حضور مربیان ایرانی در دیگر کشورها خیلی سخت است و خیلی‌ها آن را محال می‌دانستند اما حالا مظفر این طلسم را شکست و سرمربی تیم فوتسال بانوان کویت شد. سرمربی موفق و جوانی که با تیم ایران افتخارات بزرگی به دست آورد. آن هم با تمام مشکلاتی که داشت.

نکته جالب این است که ظاهرا مسئولان فدراسیون فوتبال ایران نمی‌خواهند باور ندارند، مظفر راهی کویت شده و تا 2 سال آینده نمی‌تواند هدایت تیم کشورمان را به عهده بگیرد. لیلا صوفی‌زاده نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال بعد از اینکه از عقد قرارداد شهرزاد مظفر با کویت مطلع شد، بدون اینکه بخواهد آن را باور کند، گفت: «شهرزاد مظفر همچنان یکی از گزینه‌های تیم ملی است. معمولاً در ۶ ماهه دوم سال به دلیل درگیری بازیکنان با لیگ برتر، اردوهای تیم ملی ماهی یک بار برگزار می‌شود و همچنین با توجه به اینکه نزدیک‌ترین رویداد ما در مسابقات آسیایی حدود دو سال آینده است، بنابراین هنوز زمان باقی است. ما نمی‌توانیم مربیان را الزام کنیم در چنین شرایطی در اینجا بمانند، در حالی ‌که گزینه‌های خوبی هم از نظر اقتصادی و هم شرایط حرفه‌ای برای آنها پیش آمده.»

اگرچه صوفی‌زاده نمی‌خواست باور کند شهرزاد مظفر فعلا نمی‌تواند سرمربی تیم فوتسال ایران باشد اما این سرمربی قرارداد 2 ساله خود با کویت را رسما امضا کرده بود. همین صحبت‌ها هم باعث شد مظفر با صوفی‌زاده تماس تلفنی داشته باشد و از شرایطش بگوید تا مبادا منتظر او بمانند: «صوفی‌زاده به من لطف دارد اما من با ایشان تلفنی صحبت کردم و گفتم با کویت قرارداد دارم. متاسفانه به دلیل بندهایی که در قراردادم با فدراسیون فوتبال کویت وجود دارد امکان همکاری هم‌زمان با تیم دیگری را ندارم.»

انگار دیگر برایمان عادت شده وقتی استعدادی را از دست می‌دهیم تازه یادمان می‌آید باید قدر او را می‌دانستیم. بعد از آن هم فقط حسرت می‌خوریم. حسرتی که فایده‌ای ندارد. شهرزاد مظفر در حالی راهی کویت شده بود که هیچ مذاکره‌ای از سوی فدراسیون فوتبال برای تمدید قراردادش صورت نگرفت. نکته جالب این است که مظفر با وجود درخششی که با تیم ایران در آسیا داشت، حتی در لیگ ایران هم بدون تیم ماند: «امسال نتوانستم تیم باشگاهی بگیرم و شرایط کاری‌ام مثل سال‌های گذشته نبود که برایم جای نگرانی داشت. مساله بعدی این بود که نزدیک به ۲۰ سال  در ایران و در رشته‌های فوتبال و فوتسال مربیگری کردم، تیم‌های ملی و باشگاهی را داشتم و قهرمانی آسیا و طلا، نقره و برنز آسیا را با ایران کسب کردم و احساس کردم شاید وقتش رسیده که شرایط، فضا و چالش جدیدی را در شغلم تجربه کنم. قراردادم با فدراسیون فوتبال ایران هم تا ۳۱ اردیبهشت ۹۷ بود که بعد از آن تمدید نشد.»

به هر حال شهرزاد مظفر، سرمربی و البته مدیر فنی تیم‌های فوتسال بانوان کویت شده تا تجربه جدیدی به دست بیاورد. کویتی‌ها به مظفر پیشنهاد قرارداد 4 ساله داده بودند اما او تصمیم گرفت فعلا با آنها قرارداد 2 ساله امضا کند تا بعد از آن در مورد 4 ساله شدن آن تصمیم بگیرد: «واقعیت این است که فدراسیون فوتبال کویت پیشنهاد قرارداد ۴ ساله به من داد اما پیشنهاد دادم این قرارداد دو ساله بسته شود. قرارداد ما به گونه‌ای تنظیم شده که در صورت رضایت طرفین به مدت دو سال دیگر تمدید می‌شود. کویتی‌ها با حسن نیت با من برخورد کردند. در کل همه چیز خیلی سریع پیش رفت و قرارداد را امضا کردیم.»

مظفر با این چالش جدید، حالا کار سختی دارد. او می‌داند در کویت توقعات از او بالا است. در حالی که آنجا استعدادهای فوتسالی زیادی ندارد و کشف آنها کاری سخت و زمان‌بر خواهد بود. البته شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند کویت امکانات خیلی خوبی هم دارد که این مساله توقعات را خیلی بیشتر بالا می‌برد اما ظاهرا شرایط اینطور نیست: «امکانات آنطور که فکر می‌کنید نیست. ضمن اینکه الان تیمی وجود ندارد و باید کم‌کم آن را تشکیل بدهیم. در ایران استعدادهای زیادی وجود دارد که یک نعمت بزرگ است اما در کویت باید کار را از صفر شروع کنم. هنوز تیمی تشکیل نشده و باید همه این کارها را انجام دهیم.»

الان دغدغه مهم مظفر علاوه بر اینکه می‌خواهد موفق باشد و ثابت کند در کویت هم می‌تواند این روند را ادامه دهد، کسب افتخار برای ایران است. او می‌خواهد ثابت کند بانوان ایرانی هم در ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و می‌توانند به خوبی بدرخشند. مظفر عزم خود را جزم کرده تا با قدرت کارش را شروع کند و به موفقیت‌های بیشتری برسد. به موفقیت‌های با عنوان سرمربی ایرانی تیم ملی فوتسال بانوان کویت.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر