ورزش ایران / شناسه خبر: 84767 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 14:03
|
نشست صالحی امیری با رییس کمیته بین المللی المپیک

باخ: در تحریم کنار ایران می‌مانیم / از حضور زنان در ورزشگاه‌ها حمایت کنید

باخ با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواستار پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در استادیوم‌ها و ورزشگاه‌ها شد.

ایران ورزشی آنلاین / صالحی امیری در جریان سفر به سوییس در مقر کمیته بین المللی المپیک با توماس باخ دیدار داشت و او را به ایران دعوت کرد. در ابتدای این دیدار، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ضمن خوش آمدگویی به صالحی امیری گفت: «این ملاقات کمک می کند طرفین نسبت به هم شناخت بهتری پیدا کرده و در مورد تمام مسائل مشترک بین دو نهاد ورزشی به نقطه نظراتی مشترک و تصمیماتی مناسب دست یابند.»

باخ  با اشاره به اینکه قبلا هم به ایران سفری داشته، گفت:« شناخت خوبی از  ایران دارم. هم اکنون در خانه شخصی‌ام چهار تابلو نقاشی از اصفهان دارم که همه روزه با دیدن آن به یاد فرهنگ و تمدن ایران می افتم.»

صالحی امیری نیز ضمن تقدیر از توماس باخ به واسطه برپایی این نشست درباره شرایط ورزش در ایران و علاقه مندی مردن توضیحاتی داد:« ورزش در ایران به جریان اجتماعی بسیار فعال تبدیل شده است وجوانان زیادی روزانه مسائل ورزش رادنبال می‌کنند.  جنبش آینده ایران، جنبش ورزش است که تصمیم داریم اهداف جنبش المپیک را توسعه داده و به متن جامعه بیاوریم. در برنامه ریزی‌های صورت گرفته در هیات اجرایی جدید تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه ها آورده و با جمعیت میلیونی در این دو نهاد به جنبش المپیک و پیاده سازی آن کمک کنیم.»

رییس کمیته ملی المپیک ایران همچنین به تهیه طرح و برنامه ریزی برای راه اندازی موزه ملی ورزش ایران اشاره کرد:« اعتقاد دارم جای مجموعه ملی ورزش ایران با توجه به بزرگی و افتخارات قهرمانان ایران زمین،خالی بوده و هست و به همین دلیل در نظر داریم در اولین فرصت این موزه را با کمک تمامی بخش های ورزش راه اندازی کرده و در چند فاز آن را تکمیل کنیم.»

او  روی سرمایه گذاری ایران در بحث ورزش بانوان را مطرح کرد و گفت: « خوشبختانه با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیونها گامهای اساسی در توسعه ورزش بانوان برداشته شده که در همین راستا می توان به افزایش تعداد بانوان اعزامی به بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ و همچنین مدال آوری آنها که سهم عمده‌ای در موفقیت کاروان ورزشی ایران داشته‌اند، اشاره کنم.»

توماس باخ نیز در ادامه این نشست، انتخاب صالحی امیری به ریاست کمیته ملی المپیک را تبریگ گفت و  از ویژگی‌های ایران گفت:« به شما تبریک می گویم برای پذیرش مقام جدید. این سمت بسیار خوب و ارزشمند است. شما خصوصیات بسیار ارزشمندی دارید که مهترین آنها می توان به مردم شناسی و نزدیکی شما به جامعه اشاره کرد. به شما به دلیل برنامه ریزی ویژه در برنامه آموزشی المپیک و احداث موزه نیز تبریک می گویم و اعلام می کنم که بسیار مایلم از اولین نتایج تلاشهایتان در مورد آموزش المپیک و احداث موزه مطلع شوم.»

رئیس IOC در ادامه بحث حقوق تلویزیونی بازیهای المپیک و برنامه ریزی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص را مطرح کرد و گفت: « در این زمینه تبادل اطلاعاتی بیشتری خواهیم داشت تا بتوانیم بهترین خروجی را برای کمیته بین المللی المپیک و کمیته های المپیک داشته باشیم.»

باخ با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواستار پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در استادیوم‌ها و ورزشگاه‌ها شد.

او در ادامه جایگاه ورزش ایران را در آسیا و جهان بسیار مهم و ارزشمند تلقی کرد: «شک نداشته باشید در شرایط تحریم در کنار شما خواهیم بود چرا که فلسفه ورزش توسعه صلح جهانی است.ما به هیچ وجه از کسانی که می خواهند به ایران لطمه بزنند حمایت نکرده و همواره به اهداف جنبش المپیک که حمایت از کمیته های المپیک است پایبند خواهیم بود. بسیار تمایل دارم که ایده خوب ملاقات با رییس جمهوری ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل جامه عمل بپوشانم که فرصت بسیار خوبی برای حمایت از شما در سطح بین المللی است.» او همچنین به حمایت از ایران در روزهای تحریم تاکید کرد و گفت که ورزش ایران را در این شرایط تنها نمی‌گذارد.

در پایان این نشست دکتر صالحی امیری از توماس باخ برای حضور در ایران دعوت کرد که او نیز  گفت در فرصت مناسب برنامه ریزی برای این ملاقات و حضور در ایران را پیگیری خواهد کرد.

4/2

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر