فوتبال ایران / شناسه خبر: 84736 / تاریخ انتشار : 1397/6/22 15:53
|

ارتباط بی‌سازمان با هواداران در باشگاه‌های بدسلیقه ایرانی (+ ویدیوی شارلروا)

هواداران در فوتبال ایران همیشه از باشگاه خود دور هستند و به جای هواداران واقعی، لیدرها هر روز با باشگاه‌های ایرانی رابطه دارند.

ایران ورزشی آنلاین / رابطه باشگاه‌های ایرانی با هواداران رابطه‌ای عجیب و نامنظم است، رابطه‌ای بی‌سازمان. باشگاه‌های ایرانی نه جشن رونمایی از پیراهن برگزار می‌کنند (به غیر از چند مورد اخیر که نمایشی جالب و هیجان‌انگیز نداشت) و نه رابطه با هوادار را در هیچ زمینه‌ای سازماندهی می‌کنند.

روابط عمومی و کانون‌های هواداری در باشگاه هرگز برنامه‌ای برای رابطه با هوادار ندارند و عجیب است که بدون فعالیتی در این زمینه‌ها، فوتبال در ایران این‌همه هوادار دارد. این یک شکل از علاقمندی سنتی به فوتبال در ایران است و هیچ رابطه منظم و سازمان‌یافته‌ای بین باشگاه و هوادار شکل نگرفته.

اما حتی باشگاه‌های کوچک در فوتبال اروپا در این زمینه همیشه عملکردی روشن و حرفه‌ای دارند. ویدیوی دیدار بازیکنان و مربیان شارلروا با هواداران‌شان را تماشا کنید. دیداری ساده و جذاب که پیوندهای عمیق بین هوادار و باشگاه پدید می‌آورد. هواداران در فوتبال ایران همیشه از باشگاه خود دور هستند و به جای هواداران واقعی، لیدرها هر روز با باشگاه‌های ایرانی رابطه دارند. باشگاه‌های بدسلیقه ایرانی از برگزاری یک جشن یا دیدار ساده با هواداران عاجزند و جشن‌های‌شان با حضور مدیران بالادستی و نمایندگان مجلس و چهره‌های دولتی برگزار می‌شود تا از این نوع مراسم رابطه‌هایی تازه برای مدیران پیدا شود. فوتبال اما جای دیگری‌ست، آنجا که هوادار و باشگاه با هم دیدار می‌کنند، ساده و جذاب، مثل همین ویدیو:

captcha
تازه ها
بیشتر