فوتبال ایران / شناسه خبر: 84733 / تاریخ انتشار : 1397/6/22 13:34
|
با سرمربی زن ایرانی بعد از قرارداد جدید

شهرزاد مظفر: پیشنهاد کویت ۴ ساله بود

قراردادم با تیم ملی ایران تا پایان اردیبشهت ماه بود. بعد از قهرمانی در جام ملت‌ها بچه‌ها یکی دو ماهی استراحت کردند و بعد از آن هم لیگ شروع شد. در ادامه چیزی به روی کاغد نیامد.

ایران ورزشی آنلاین / این ماجرایی جذاب برای یک مربی ایرانی است، هیجان‌انگیز و ماجراجویانه. شهرزاد مظفر، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال زنان ایران با قراردادی دو ساله سرمربی تیم ملی فوتسال زنان کویت شد.

به عنوان اولین سوال، می گویند شما مدیر فنی تیم های ملی فوتسال بانوان کویت شده اید نه سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان این کشور؟ 
هر دو سمت برعهده من است. مدیر فنی تیم های ملی فوتسال بانوان کویت و سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان کویت.

خب چه شد به یکباره با کویت مذاکره کردید؟ 
همه چیز خیلی سریع و تند و البته راحت پیش رفت. 

عقد قرارداد ۲ ساله با شما نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال کویت به مربی ایرانی که انتخاب کرده، اعتماد کامل دارد.
واقعیت این است که فدراسیون فوتبال کویت پیشنهاد قرارداد ۴ ساله به من داد اما پیشنهاد دادم که این قرارداد دو ساله بسته شود. قرارداد ما به گونه‌ای تنظیم شده که در صورت رضایت طرفین به مدت دو سال دیگر تمدید می‌شود. کویتی‌ها با حسن نیت با من برخورد کردند. همان طور که اشاره کردم همه چیز خیلی سریع پیش رفت.

با تیم ملی ایران قرارداد نداشتید؟
نه قرارداد من تا پایان اردیبهشت ماه بود. خوشحالم در شرایطی از تیم ملی جدا شدم که یک عنوان سومی و دومی در بازی‌های داخل سالن به همراه تیم ملی به دست آوردم و در جام ملت ها هم قهرمان شدیم. 

کار در کویت قطعا برای شما سخت خواهد بود. این را به خاطر پتانسیل فوتسال کویت آن‌هم در بخش بانوان می‌گوییم. 
خب دغدغه‌های کاری من نسبت به ایران در اینجا متفاوت است. در ایران همه دغدغه‌ام قهرمانی بود. اما در کویت این چنین نیست. خب همان طور که می‌دانید کویتی‌ها دو سه سالی در حالت تعیلق بودند. حالا در تلاش هستند با استخدام مربیان در بخش های مختلف این عقب ماندگی را جبران کنند. کار سختی را پیش رو دارم و اینجا باید از صفر شروع کنم. در حال تدوین برنامه هایم برای فوتسال این کشور هستم. در سایه تشکیل تیم ملی فوتسال بانوان باید برای استعدادیابی و هم چنین راه اندازی لیگ و از همه مهم‌تر تشکیل دیگر تیم‌های ملی برنامه ریزی کنم. اما نگاهی که در اینجا وجود دارد یک نگاه خوب است. هم چنین امکانات مهیا است و تنها باید سخت کار کنیم و جلو برویم. 

با توجه به اینکه شما کارنامه خوبی در تیم ملی فوتسال داشتید انتظار از فدراسیون فوتبال ایران این بود که قرارداد شما را تمدید کند.
قراردادم با تیم ملی ایران تا پایان اردیبشهت ماه بود. بعد از قهرمانی در جام ملت ها بچه‌ها یکی دو ماهی استراحت کردند و بعد از آن هم لیگ شروع شد. در ادامه چیزی به روی کاغد نیامد.

دوری از تیم قهرمان یعنی تیم ملی ایران برای شما سخت نیست؟
چرا خیلی سخت است. همیشه وقتی سودای مربیگری در خارج از کشور به ذهنم می آمد با خودم می گفتم باید در کشورهای حوزه خلیج فارس کار بکنم  تا به ایران نزدیک باشم. در نهایت هم اگر قرار به حضور در کویت نبود فکر می کنم تا پایان سال این اتفاق رخ می داد. من پیشنهاداتی از سایر کشورها هم داشتم اما در این برهه از زمان همه چیز در مورد تیم ملی کویت خیلی سریع پیش رفت. با این حال و با صدای بلند می گویم من به ایران و تیم ملی ایران تعلق دارم. 

با تیم ملی ایران که بازی داشته باشید، نشستن روی نیمکت حریف جالب خواهد بود.
خب قرارداد دارم و اینجا بحث بازی‌های ملی است و باید این کار را انجام دهم. اما خیالم راحت است که تیم ملی ایران بازی را می برد و نیازی به حرص خوردن نیست. 

از کی کار را در کویت استارت می زنید؟
از یکشنبه کار را شروع می کنیم. همزمان با حضور من مربیان خارجی دیگری هم برای تیم های ملی این کشور وارد کویت شده‌اند و همان طور که اشاره کردیم کویتی‌ها می خواهند عقب ماندگی دو سه سال اخیر را جبران کنند و به سرعت پیشروی کنند.

منبع: ورزش ۳

captcha
تازه ها
بیشتر