فوتبال ایران / شناسه خبر: 84722 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 19:45
|

ایران ورزشی آنلاین / یحیی گل‌‎محمدی درباره دیدار آتی تیمش برابر ذوب‌آهن اصفهان در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی حرف هایی دارد:« امیدواریم بازی خوبی را از هر دو تیم شاهد باشیم. ذوب‌آهن یکی از تیم‌های خوب لیگ برتر ایران است و کار سختی مقابل این تیم داریم. هر دو تیم در لیگ برتر نشان داده‌اند که از کیفیت خوبی برخوردارند و برنده آن تیمی خواهد بود که اشتباهات کمتری داشته باشد. برای باشگاه ذوب‌آهن و تیم قابلی که دارد، احترام زیادی قائلیم و امیدواریم شاهد بازی زیبا و تماشاگرپسندی باشیم.» گل محمدی در پاسخ به اولویت بندی پدیده درباره لیگ و جام حذفی گفت:« الان نمی‌توان در این باره صحبت کرد. با تمام قدرت در هر دو جام سعی می‌کنیم عملکرد خوبی داشته باشیم و این‌گونه نیست که صرفاً تمرکزمان را روی یک جام بگذاریم. مثل بقیه تیم‌ها روی جام حذفی حساب کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم تا آخرین لحظه پیش برویم.» سرمربی پدیده به حل مشکلات مالی این باشگاه امیدوار است:« خبرهای خوبی به گوشی ما رسیده و امیدواریم در هفته آینده این صحبت‌ها عملی شود و دیگر شاهد مشکلات نباشیم.»

اشتباهات داوری دیگر موضوعی است که یحیی به آن می‌پردازد: «در کل باید بگویم که اشتباهات داوری برای تمام تیم‌ها وجود داشته است. خب ما و ذوب‌آهن آخرین بازی رسمی که انجام دادیم در هفته ششم لیگ برتر مقابل هم بود و بعد از قرعه‌کشی جام حذفی اما موج انتقادات از سوی تیم ذوب‌آهن نسبت به داوری این بازی حسابی بالا رفت. پدیده هم در طول چند هفته اخیر از اشتباهات داوری متضرر شده‌است.  نکته جالب اینجاست که در بررسی که برای اشتباهات داوری در شش هفته اول لیگ برتر از سوی کارشناسان انجام شد و اتفاقاً در رسانه‌ها نیز منتشر شد، تیم ذوب‌آهن در بین سه تیم اولی قرار دارد که اشتباهات داوری بیشترین سود را برای آنها داشته است و تیم پدیده در بین تیم‌هایی است که بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری متحمل شده. با این حال هیچ وقت سعی نکردیم با جار و جنجال درباره داوری‌ها صحبت کنیم، ولی اگر قرار است تیمی همیشه به مسائل داوری معترض باشد و بعد از آن سود هم ببرد،کار درست پیش نمی‌رود و یک جای آن اشکال پیدا می‌کند.»

گل محمدی اما به حفظ داوران تاکید دارد:« ما باید تلاش کنیم فشار را از روی داور برداریم نه اینکه همه چیز را تشدید کنیم و تمرکز داوران را از بین ببریم. اعتقاد دارم که همه داوران فوتبال به‌دنبال این هستند که قضاوت عادلانه داشته باشند و در این مسیر نقش مربیان بسیار اهمیت دارد که فضا را برای قضاوت عدلانه مساعد و فضای بدور از تنش ایجاد کنیم. من از کمیته داوران هم می‌خواهم روی این موضوع زمان بیشتری بگذارند تا خدای ناکرده حق تیمی تضعیف نشود. ما در پدیده سعی کرده‌ایم همیشه فنی نتیجه بگیریم و از حواشی دور باشیم.»

1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر