ورزش ایران / شناسه خبر: 84686 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 17:06
|

دستپاچگی مدیران تیروکمان برای معرفی سرمربی

غلامرضا شعبانی بهاررییس فدراسیون تیروکمان پس از استعفای پارک کره‌ای، مجیداحمدی و مجیدمیررحیمی را بعنوان سرمربیان جدید رشته‌های کامپوند و ریکرو تیم ملی ایران معرفی کرد.

ایران ورزشی آنلاین / غلامرضا شعبانی بهار، رییس فدراسیون تیروکمان در احکام جداگانه‌ای مجید احمدی را به عنوان سرمربی تیم ملی کامپوند و مجید میررحیمی را به‌عنوان سرمربی تیم ملی ریکرو و به مدت یکسال منصوب کرد. این جایگزینی قابل پیش‌بینی در حالی رخ داد که دبیر فدراسیون تیر و کمان اعلام کرده بود هفته آینده کادر فنی جدید  معرفی می‌شود. اما به یکباره بعد از مصاحبه کیارستمی فدراسیون تیروکمان اسامی سرمربیان جدید تیم‌های ملی کامپوند و ریکرو را منتشر کرد تا این موضوع ناهماهنگی بین مسئولان فدراسیون تیروکمان را نشان دهد. 

همین چند روز پیش بود که غلامرضا شعبانی بهار، رییس فدراسیون تیر و کمان در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد با تمام توانش به دنبال جذب جانشینی شایسته و سرشناس در دنیای مربیگری بجای پارک کره‌ای است. رییس فدراسیون تیروکمان اتفاقا از علاقه فراوان خود برای به خدمت گرفتن و عقد قرارداد همکاری با همتایان خارجی پارک خبر داد اما گفت به خاطر مشکلات مالی، فعلا نمی‌توانند برای مذاکره نهایی با یک مربی خوب خارجی دست به کار شوند.

شعبانی بهار، رییس فدراسیون تیر و کمان حتی می گفت:" فعلا زود است بخواهیم خیلی جدی در این مورد بحث کنیم." اما باز هم روی علاقه زیادی که به عقد قرارداد همکاری با مربیان کاربلد خارجی دارد، تاکید داشت.

رییس فدراسیون تیر و کمان معتقد بود که مربیان ایرانی اگر چه در بخش کامپوند شایستگی قرار گرفتن در جایگاه سرمربی‌گری را دارند اما در رشته ریکرو این توانمندی فعلا در مربیان داخلی احساس نمی‌شود. بنابراین حداقل انتظار از مدیریت فدراسیون تیروکمان بعد از ایراد یک چنین مواردی در کنفرانس مطبوتی این بود که بعد از تامل و نگاه کارشناسی شده در خصوص به کار گماردن سرمربی جدید تیم‌های ملی ریکرو و کامپوند تصمیم‌گیری کنند. اما واگذاری حکم سرمربیگری به دو مربی امتحان پس داده داخلی که کارنامه قبلی آنها تقریبا برای اهالی این رشته ورزشی روشن و شفاف است بار دیگر ثابت کرد که مدیریت تیر و کمان به جای دوراندیشی خیلی سطحی و پیش پا افتاده روی این موضوع حساس و سرنوشت ساز تمرکز داشته است. زیرا به نظر می رسد پشت این انتخاب بیش از اینکه تامل و تفکر نقش داشته باشد، دستپاچگی و تکرار روش‌های ناکام قبلی نهفته است.

هر دو مربی معرفی شده، در دوره‌ای که به عنوان بال‌های فنی سرمربیان قبلی فعالیت داشتند، خیلی رزومه قوی فنی ثبت نکردند که حالا بخواهیم بعد از خداحافظی پارک کره‌ای به یکباره سراغ آنها برویم و این مسئولیت سنگین را روی دوش آنها بگذاریم. قطعا علایق شخصی مدیریت کنونی تیروکمان بیش از تمایل به همکاری با مربیان داخلی، به خدمت گرفتن پتانسیل خارجی‌های اسم و رسم دار است. اما چطور می‌شود که بعد از آنهمه مشکلات ریز و درشتی که در بازی‌های آسیایی بر سر این رشته آوار شد، رییس فدراسیون تیروکمان هدایت تیم های ملی ریکرو و کامپوند را به دست مربیان داخلی می‌دهد؟

بدون شک به بازی گرفتن مربیان داخلی اتفاقی خوب برای ورزش کشور در رشته‌های مختلف به شمار می‌رود اما فارغ از یک برداشت احساسی باید گفت که در یکسری رشته‌های ورزشی مثل تیر و کمان خصوصا در بخش ریکرو، هنوز مربیان ما به شرایط استاندارد و ایده‌آلی از لحاظ علمی و فنی نرسیدند که بخواهیم هدایت تیم‌ملی بزرگسالان را در اختیار آنها قرار دهیم. به همین دلیل اینکه بخواهیم حتی برای مدتی کوتاه هدایت تیم را دست یک مربی داخلی بدهیم و بعد از اینکه شرایط برایمان مهیا شد برویم سراغ گزینه‌های خارجی بجز وقت تلف کردن و زمین زدن دوباره این رشته در میادین مهم آتی چیزی برای ما بدنال ندارد.

750/5

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر