فوتبال ایران / شناسه خبر: 84651 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 14:41
|
سهم شش استقلالی در تیم ملی فقط 75 دقیقه

حذف دوباره در کمین وریا / کی‌روش راضی نشد!

استقلالی ها شانس زیادی برای بازی مقابل ازبکستان نداشتند و حتی ممکن است وریا غفوری دوباره از حضور در جام ملت‌های آسیا باز بماند.

ایران ورزشی آنلاین /حمیدرضا عرب/ لیست تیم ملی را که می‌دیدی استقلالی ها پر رنگ تر از همه تیم ها در آن به چشم می‌خوردند. حضور شش بازیکن از ترکیب آبی ها بسیار قابل توجه بود اما از این شش بازیکن تنها به دو نفر بازی رسید که مجموع دقایق آن ها هم به 90 دقیقه نرسید. ظاهر برخی بازیکنان استقلال در آستانه حذف از اردوهای آتی قرار دارند. حتی درباره وریا غفوری و پژمان منتظری نیز تردید هایی وجود داشت. اکنون فقط چشمی و حسینی هستند که ظاهرا از حاشیه امنیت بیشتری برای رفتن به جام ملت ها برخوردارند. هرچند که هنوز 4 ماه باقی مانده و استقلالی ها در اردوهای آتی می‌توانند با نمایش های بهتر اقبال خود را برای بازی در ترکیب اصلی تیم ملی بالا تر ببرند. در حال حاضر که فقط در پست دفاع میانی و دفاع راست شانس هایی برای ورود به ترکیب اصلی وجود دارد و در دیگر پست ها باید منتظر اتفاقاتی همچون مصدومیت بازیکنان اصلی بود تا استقلالی ها بتوانند به ترکیب اصلی برسند.

 

سهم استقلال در تیم ملی بیش از همه تیم ها بود وبا استناد به آخرین فهرستی که برای بازی با ازبکستان منتشر شد این نفرات: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، پژمان منتظری، وریا غفوری، آرمین سهرابیان و علی کریمی به تاشکند رفتند. از میان این شش بازیکن تنها وریا غفوری در ترکیب اصلی تیم ملی قرار داشت. بازیکنی که جام جهانی را به دلیل بازی در پست گوش راست در باشگاهش از دست داد. کی روش که هیچ اعتقادی به بازی گرفتن از وریا در پست گوش راست ندارد_احتمالا به دلیل تعدد بازیکن_ وریا را دوباره در پست دفاع راست مورد آزمایش قرار داد اما این بازیکن ابتدای نیمه دوم از بازی خارج شد. دلیل این تعویض احتمالا می‌تواند نارضایتی کی روش از عملکرد این بازیکن باشد و بعید نیست که تورنمنت دیگری را از دست بدهد و این بار در آستانه شروع جام ملت های آسیا نیز از فهرست تیم ملی باز بماند. از اردوگاه ملی نیز زمزمه هایی درباره نارضایتی کی روش از شکل بازی وریا به گوش می‌رسد که البته سرمربی تیم ملی پس از بازی با ازبکستان هرگز در این باره حرفی به زبان نیاورده است. با این حال احتمال می‌رود که وریا همچون جام جهانی این بار در پروسه انتخاب بازیکنان تیم ملی برای حضور در جام ملت های آسیا از سفر به امارات باز بماند و کی روش روی همان رامین رضاییان و حتی صادق محرمی بیشتر تکیه کند.

دیگر بازیکنی که در بازی با ازبکستان فرصت بازی یافت، پژمان منتظری بود. مدافع با تجربه ای که سابقه ای طولانی در تیم ملی دارد و در سال های اخیر دائم در اردوهای ملی بوده و کی روش همواره کوشیده از استعداد این بازیکن بهره برداری کند. منتظری اما مقابل ازبک ها شانسی برای ورود به ترکیب اصلی نداشت و از دقیقه 62 به جای مجید حسینی به میدان رفت. پژمان چیزی در حدود 30دقیقه مقابل اربک ها بازی کرد و نمایش او به گونه ای نبود که مستحق انتقاد باشد اما منتظری مستحق تمجید هم نبود به این دلیل که اساسا بازی با ازبک ها فشار آن چنانی را روی خط دفاع ایران وارد نساخت. درماه های اخیر اما به طور واضح کی روش در مواجهه با منتظری تغییر رویه داده واو را از دایره ملی پوشان همواره ثابت در ترکیب اصلی به دایره بازیکنان نیمکت نشین وارد کرده است. در واقع منتظری سیر نزولی را پیموده که طبیعی هم هست. کی روش دیگر نمی‌تواند روی پژمان به عنوان عنصری برای آینده حساب کند وباید آرام آرام او را کنار بگذارد.

پیش از بازی با ازبکستان پیش بینی می‌شد آرمین سهرابیان مورد آزمون قرار بگیرد اما کی روش اعتقادی به بازی گرفتن از این بازیکن نداشت. نیمکت نشینی سهرابیان در این بازی ممکن است ناشی از انگیزه های کی‌روش برای تست دوباره منتظری باشد. شاید پژمان برای آخرین بار در لباس تیم ملی به بازی گرفته شده و از اردوهای آتی نوبت به همین سهرابیان برسد و شاید هم اهداف دیگری در ذهن کی‌روش باشد. آنچه درباره سرمربی تیم ملی کاملا مشهود است اینکه او به بازیکنان جوان و آینده دار توجه بیشتری دارد کما اینکه دیدیم در همین بازی از عابدزاده و قلی زاده ای بهره گرفت که پیش تر کمتر برای تیم ملی به میدان می‌رفتند. سرمربی تیم ملی در حقیقت پروژه آراستن لباسی نو بر تن تیم ملی را آغاز کرده و روی مسیری گام خواهد برداشت که منتهی به حضور جوان تر ها در ترکیب اصلی خواهد شد و قطعا بازیکنان استقلال هم باید از این فضا نهایت بهره را ببرند به خصوص جوان هایی همچون سهرابیان.

روزبه چشمی دیگر نیمکت نشین تیم ملی بود. بازیکنی که کی‌روش علاقه بسیاری به او دارد و در تلاش است تا دوباره از این بازیکن در ترکیب اصلی بهره بگیرد. بازی دادن به چشمی اما منوط به سلامت جسمانی است و به طور قطع این بازیکن به نقطه ای نرسیده بود که سرمربی تیم ملی از او در ترکیب اصلی بهره بگیرد. چشمی اما می‌تواند یکی از پر شانس های استقلال برای رفتن به جام ملت های آسیا باشد. البته به شرط آنکه دوباره با مصدومیت مواجه نشود. روزبه در سال های اخیر پی در پی مصدوم بوده اما او از استعداد بسیاری برخورد دار است و قابلیت بازی در پست دفاع میانی و هافبک دفاعی را دارد.

اگر چشمی را پرشانس ترین برای ماندن در اردوی تیم ملی بدانیم احتمالا سید حسین حسینی هم در این قاب قرار خواهد گرفت. دروازه بانی که به رغم غیبت دوباره در ترکیب اصلی تیم ملی ودر میان بازیکنانی قرار دارد که کی‌روش توانایی های فنی اش را مهر تایید زده است. حسینی اما با این وضعیت بعید است که رنگ بازی برای تیم ملی در جام ملت ها را ببیند. او اگر در دایره اعزامی ها باشد اما قطعا با وجود بیرانوند و همین عابدزاده که 90 دقیقه مقابل ازبک ها بازی کرد، شانس کمتری برای بازی در ترکیب اصلی دارد. البته استقلال یک ملی پوش دیگر هم داشت. بازیکنی به نام علی کریمی که بعید است درجام ملت های آسیا دیده شود. مصدومیت مهم ترین دلیل غیبت او خواهد بود.

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر