ورزش ایران / شناسه خبر: 84631 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 12:15
|

واکنش کمیته بین المللی پارالمپیک به حادثه کابل / پیام باخ به بازماندگان کشتی گیران

با گذشت یک هفته از حادثه تروریستی در کابل که در یک سالن کشتی انجام شد اما هنوز واکنش مقامات بین المللی ورزش ادامه دارد. بعد از لالوویچ حالا باخ هم با خانواده کشته شدگان این حادثه همدردی کرد.

ایران ورزشی آنلاین / رئیس کمیته بین المللی المپیک این حادثه تروریستی را محکوم کرد

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک حمله تروریسی در هنگام مسابقات کشتی در کابل افغانستان را محکوم کرد.

هفته گذشته انفجار مهیبی در یک سالن کشتی در کابل رخ داد که باعث کشته شدن تعداد زیادی از کشتی گیران و علاقه‌مندان به کشتی شد. بعد از این حادثه تلخ توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک با ارسال پیامی با بازماندگان این حادثه ابراز همدردی کرد:« در یک حمله وحشیانه در هنگام مسابقات کشتی در کابل بیش از 20 نفر کشته و ده ها نفر نیز زخمی شده اند. من به شدت این حمله بزدلانه را به ورزش و جوانان محکوم می کنم. کشتی گیران جوان در حال مسابقات ورزشی و در فعالیتی صلح آمیز بودند، این حمله تروریسی یک حمله مستقیم به ورزش و ارزش های آن است. مرگ این ورزشکاران بر روی قلب ها تأثیر می گذارد و این قربانیان بی گناه و خانواده ها و عزیزان آن ها در یاد ما هستند. می خواهم عمیق ترین همدری ها را از طرف خود و جنبش المپیک ابراز نمایم.»

پیش از این اتحادیه جهانی کشتی و فدراسیون کشتی ایران در پیام هایی ضمن تسلیت این حادثه با بازماندگان و خانواده های درگذشتگان این عملیات تروریسی ابراز همدردی کردند.

در نتیجه حملات تروریستی چهارشنبه هفته گذشته که در غرب کابل و در یک سالن ورزشی و هنگام مسابقات کشتی روی داد 21 تن کشته و 74 تن دیگر زخمی شدند.

ص5

captcha
تازه ها
بیشتر