فوتبال ایران / شناسه خبر: 84617 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 19:29
|
ازبک ها با کوپر هم حریف نشدند

ازبکستان صفر - ایران یک/ برد تکراری، یک - هیچ همیشگی

تیم ملی در اولین آزمون خود در راه آماده‌سازی جام ملت‌ها مقابل ازبکستان قرار گرفت و با بهره گرفتن از نیروهای جام جهانی رفته و یکی دو مهره جدید ازبکستان را در خاک خودش شکست داد.

ایران ورزشی آنلاین / سه شنبه 20 شهریور 1397، ورزشگاه بنیادکار، ساعت: 19:30 دقیقه، تماشاگر:حدود 19 هزار نفر

ازبکستان صفر

ایران یک

گل: مهدی ترابی(67)

داور: دیمیتری ماشینتسیف(قرقیزستان)

کمک‌ها: باخودیر کوشکاروف و اسماعیل تولیبجونوف

اخطار: فرخ سایفی‌ئف(ازبکستان) و میلاد محمدی(ایران)

ازبکستان: الدوربک سویونوف، ویتالی دنیسوف( ولادیمیر کوژاک 72)، آنزور اسماییلوف، اسلام توختاخوجائف، فرخ سایفی‌ئف، عادل احمدوف، اوتابک شوکوروف، الدور شومورودوف( تورسانوف 46)، مراد بیکمائف(غفوراف   46 )، سردار رشیدوف(سردار صبری خوجائف 57)، تیمورخوجا عبدوخالیکوف( ایگور سرگیف 46)

سرمربی: هکتور کوپر

ایران: امیر عابدزاده، مرتضی پور علی گنجی، مجید حسینی(پژمان منتظری 62)، وریا غفوری( صادق محرمی 46)، سعید عزت الهی( مسعود شجاعی 71)، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه(سامان قدوس 46)، علی قلی زاده، علیرضا جهانبخش(مهدی طارمی 46)، کریم انصاری فرد( مهدی ترابی 64).

سرمربی: کارلوس کی‌روش

تیم ملی تقریبا با همان نفرات حاضر در جام جهانی به مصاف ازبکستان رفت با این تفاوت که کریم انصاری فرد در نوک خط حمله بازی می کرد و وریا و قلی زاده به آن جمع اضافه شده بودند.

اولین شوت بازی را علیرضا جهانبخش در دقیقه 4 زد که دروازه بان میزبان را به دردسر نیانداخت.

دو دقیقه بعد هم خروج بموقع عابدزاده باعث شد حمله ازبک ها به جایی نرسد.

دقیقه 11 ضدحمله سریع ازبک ها به جایی نرسید و در ادامه شوت زمینی و فنی قلی زاده هم آرام نواخته شد.

دقیقه 14 حمله سریع ازبک ها از جناح راست شان با ارسال سریع  و خطرناک بازیکن این تیم همراه شد اما در شش قدم میلاد محمدی با ضربه سر دروازه تیم ملی را نجات داد.

دقیقه 24 در پی پاس عمقی ازبک ها و زمانی که مجید حسینی اشتباه کرده بود عابدزاده خروج خوبی داشت اما مهاجم ازبک روی او خطا کرد.

دو دقیقه بعد باز هم مشابه این صحنه تکرار شد و این بار پورعلی گنجی اشتباه کرد اما عابدزاده با خروج خود و با پا دروازه تیم ملی را نجات داد و ضربه کرنر را هم خوب جمع کرد.

دقیقه 31 علی قلی زاده موقعیت خوبی پیدا کرد اما دیر تصمیم گرفت و کات بک او به جایی نرسید تا کریم انصاری فرد از دستش شاکی شود.

دقیقه34 حرکت عالی و تکنیکی جهانبخش با ارسال زیبای او همراه شد اما قلی زاده نتوانست ضربه نهایی را دقیق و محکم بزند چرا که توپ روی پای راست این بازیکن فرود آمد و گلر حریف بهترین موقعیت مان را مهار کرد.

دقیقه 39 ضربه آزاد عبدوخالیکوف از راه دور نواخته شد اما عابدزاده توپی که زمین خورده بود را مهار کرد.

یک دقیقه بعد پاس به جلویی که می توانست برایمان گل به همراه داشته باشد به جایی نرسید و توپ از مقابل انصاری فرد مهاجم نوک تیم ملی عبور کرد.

با شروع نیمه دوم هم کی روش هم کوپر سه تغییر در ترکیب تیم شان ایجاد کردند.

دقیقه 52 با پاس عالی عزت اللهی مهدی طارمی پشت دفاع ازبک ها صاحب توپ شد و در مصاف تک به تک حتی دروازه بان حریف را هم جا گذاشت اما با دخالت مدافعان حریف نتوانست ضربه نهایی را بزند و این موقعیت عالی از دست رفت.

دقیقه 55حرکت عالی و تکنیکی سردار رشیدوف در نهایت با شوت محکم و زیبای او همراه شد اما عابدزاده به زیبایی توپ را دفع کرد و این موقعیت عالی حریف را هم خنثی کرد.

دقیقه 67 در پی حرکت تکنیکی قلی زاده در گوشه هجده قدم توپ به سعید عزت اللهی رسید و او با پاس عرضی تیز کاری کرد تا ترابی با یک بغل پای راحت دروازه خالی را باز کند و تیم ملی با این گل پیش بیافتد.

دقیقه 87 و بعد از حدود 15 دقیقه سکون در بازی یک ارسال از سوی ازبک ها دروازه ایران را تهدید کرد.این بار عابدزاده در دفع توپ اشتباه کرد اما توپ به سر سایفی ئف برخورد کرد و با خوش شانسی تیم ایران و عابدزاده به بیرون رفت.

در وقت های تلف شده حملات احساسی تیم میزبان به جایی نرسید تا کی روش و شاگردانش در اولین دیدار تدارکاتی بعد از جام جهانی برنده باشند.ازبکستان که در تاشکند خوب به ایران می بازد (دو باخت یک بر صفر در مرحله مقدماتی جام های جهانی 2014 و 2018 را از خاطر نبرده ایم) باز هم مغلوب تیم ملی شد و حتی با هکتور کوپر نامدار هم حریف‌مان نشد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر