فوتبال ایران / شناسه خبر: 84605 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 18:24
|
نیلسون از راه رسید، دایی رضایت نداد

پرسپولیس در مخمصه: فدراسیون پا پس کشید

مدیران پرسپولیس حالا شکایت جدید نیلسون را پیش رو دارند و پرونده‌های بسته نشده همامی و دایی و مهم‌تر از همه فدراسیونی که دیگر پیگیر جلب رضایت از طلبکاران‌شان نیست.

ایران ورزشی آنلاین / باشگاه های ایرانی و به خصوص استقلال و پرسپولیس این روزها برای گرفتن پروانه حرفه‌ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تلاش برای تسویه حساب با بدهکاران خود هستند.

تکلیف تعدادی از این پرونده ها با فشار AFC روشن شده است. تعدادی از پرونده ها هم به خاطر مشکلات مالی بلاتکلیف مانده‌اند اما باشگاه های ایرانی به دنبال رفع آن هستند. پرسپولیس در این مدت تلاش زیادی کرد تا پرونده های خارجی خود را ببندد. گولج، نیلسون، گابریل و تعداد زیادی از طلبکاران توانستند مطالبات خود را از پرسپولیس بگیرند و بسیاری از پرونده های باشگاه ایرانی در فیفا مختومه شد.

با این حال یکی از پرونده های خارجی که هنوز تکلیف آن مشخص نشده و حداقل باشگاه پرسپولیس در ارتباط با آن خبر رسمی و قطعی منتشر نکرده، شکایت نیلسون کوریا دروازه بان پرتغالی است که زمان سرمربیگری مانوئل ژوزه به پرسپولیس آمد.

این دروازه بان به دلیل دریافت نکردن مبالغ قراردادش بعد از جدایی از پرسپولیس، به فیفا شکایت کرد و فدراسیون جهانی فوتبال هم در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۸ (۱۵ تیرماه ۹۷) برای این پرونده رای داد. طبق نامه فیفا به پرسپولیس، این باشگاه ایرانی موظف بوده است ظرف ۳۰ روز مبلغ ۹۵ هزار دلار را به نیلسون پرداخت کند. البته فیفا برای پرسپولیس این حق را هم قائل شده بود که ظرف ۱۰ روز درخواست تجدیدنظر بدهد و به دادگاه عالی ورزش شکایت کند. در این مدت هم مصاحبه هایی از نیلسون مبنی بر شکایت از پرسپولیس منتشر شده است در حالی که این دروازه بان دو ماه پیش رای فیفا را گرفته بود اما پرسپولیس در این ارتباط شفاف سازی نکرده است.

علاوه بر دردسر تازه نیلسون برای پرسپولیس، این باشگاه هنوز موفق به جلب رضایت چند نفر از طلبکاران داخلی خود هم نشده است. علی دایی و مسعود همامی در کنار چند بازیکن دیگر حکم کمیته انضباطی را برای دریافت شکایت خود از باشگاه پرسپولیس در جیب داشتند اما باشگاه پرسپولیس موفق به تسویه حساب با آنها نشد.

بعد از اینکه این باشگاه موفق نشد تا موعد مقرر، مدارک تسویه حسابش را برای فدراسیون فوتبال ارسال کند، مسوولان فدراسیون تصمیم به دخالت در این ماجرا گرفتند تا از طلبکاران پرسپولیس رضایت بگیرند اما باز هم مسعود همامی و علی دایی قید شکایت خود از پرسپولیس را نزدند. به همین خاطر مدیران فدراسیون فوتبال هم از پیگیری این ماجرا منصرف شده‌اند.

مدیران پرسپولیس حالا شکایت جدید نیلسون را پیش رو دارند و پرونده‌های بسته نشده همامی و دایی و مهم‌تر از همه فدراسیونی که دیگر پیگیر جلب رضایت از طلبکاران‌شان نیست. از طرفی مدیران ظاهراً تصمیمی برای تسویه حساب با طلبکاران ندارند، چرا که حساب باشگاه خالی است و این تیم همچنان با بی پولی دست و پنجه نرم می کند.

شرایط فعلی کار پرسپولیس را برای کسب مجوز حضور در لیگ قهرمانان سخت کرده و هر چه بیشتر می‌گذرد، نگرانی‌ها بابت حذف پرسپولیس جدی‌تر می‌شود.

480 – 1

captcha
تازه ها
بیشتر