فوتبال ایران / شناسه خبر: 84561 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 18:45
|

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی / معمولا در فوتبال شاهد نسبت‌های فامیلی جالبی هستیم. شاید آنها به خاطر علاقه زیاد به فوتبال، خانواده‌های فوتبالی تشکیل دادند. مثلا خانواده مرحوم ناصر حجازی که دامادی فوتبالی هم انتخاب کرده بودند یا باجناق‌های فوتبالی و برادران فوتبالی که تعداد آنها زیاد هم هست. در سال‌های اخیر هم این نسبت‌های خانوادگی ظاهرا بیشتر شده. البته در سال‌های اخیر شاهد ازدواج اهالی فوتبال با هنرمندان هم بودیم. هنرمندانی که علاقه خاصی هم به فوتبال داشتند. این نسبت‌های فامیلی جذابیت خاصی دارند که به چند نمونه لیگ برتری آن اشاره می‌کنیم.

نسبت‌های فامیلی فوتبالی و هنری در اصفهان

امید نمازی اگرچه سال‌ها در آمریکا زندگی می‌کرد و حتی در پرووو یوتا به دنیا آمده بود اما همسرش را در ایران انتخاب کرد. نمازی در یکی از اردوهای تیم ملی که به عنوان دستیار کی‌روش به ایران آمده بود، تارا اوتادی خواهر لیلا اوتادی را دید و بعد از آشنایی، با هم ازدواج کردند. حالا سرمربی ذوب‌آهن یکی از مربیانی است که حضور بازیگران مشهور از جمله لیلا اوتادی در اردوی تیمش به اتفاقی عادی تبدیل شده. این اتفاق البته برای ذوب‌آهنی‌ها به گونه‌ای تکراری است چراکه جلال امیدیان مربی این تیم هم با فقیه سلطانی بازیگر سینما و تلویزیون ازدواج کرده. امیدیان این روزها در سپاهان دستیار قلعه‌نویی است. در ذوب‌آهن، البته سعید آذری هم نسبت فامیلی با یک شخصیت مشهور دیگر هم دارد و آن هم باجناق بودن با علیرضا رحیمی رییس فدراسیون هندبال است که سابقه مدیریت در باشگاه سپاهان را هم دارد.

چند زوج معروف

یعقوب کریمی بازیکن سپیدرود رشت هم همسری هنرمند انتخاب کرده. کریمی با نیکی محرابی بازیگر سینما و تلویزیون ازدواج کرده. البته کاوه رضایی دیگر بازیکن سابق استقلال هم همسری مشهور انتخاب کرد اما از نوع ورزشی. همسر رضایی هم کسی نیست جز فرنوش شیخی بازیکن تیم والیبال بانوان. بابک حاتمی هم چنین روندی را در پیش گرفته بود و او عاطفه کاشف‌نیا بازیکن تیم فوتسال بانوان را برای زندگی مشترک انتخاب کرد تا زوج‌های مشهور بیشتر از قبل شوند.

باقری‌نیا پدر زن بختیاری‌زاده

خیلی وقت بود که خبر می‌رسید مجید باقری‌نیا قرار است به کادرفنی فولاد خوزستان اضافه شود. این مساله حواشی زیادی به دنبال داشت اما در نهایت این اتفاق در فصل هجدهم افتاد و باقری‌نیا سرپرست تیم فولاد شد. سرپرستی تیمی که دامادش یعنی فرشاد بختیاری‌زاده به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها در آن مشغول به کار بود. البته این همکاری زیادی طول نکشید و با کنار گذاشتن سیروس پورموسوی از سرمربیگری فولاد خوزستان، باقری‌نیا و بختیاری‌زاده هم از این تیم جدا شدند.

بیت‌سعید و تشکیل یک خانواده فوتبالی

حسن بیت‌سعید در چند فصلی که در استقلال خوزستان حضور داشت ازدواج کرد. بیت‌سعید ظاهرا در یکی از اردوهای استقلال خوزستان در کرج، با خانواده برادر سیروس نعمتی‌نژاد مربی تیمش آشنا می‌شود. در نهایت هم بیت‌سعید با دختر سیامک نعمتی‌نژاد بازیکن سال‌های پیش فوتبال خوزستان ازدواج می‌کند تا خانواده‌ای فوتبالی تشکیل دهند.

رضا و عماد مهاجری در تیم‌های تبریزی

رضا مهاجری دیگر برای فوتبالدوستان شناخته‌شده است. مربی که دستیار فیروز کریمی بود و بعد از آن به عنوان سرمربی تیم‌های مشهدی سیاه‌جامگان و پدیده مشغول به کار شد. مهاجری این فصل به عنوان مشاور مالک باشگاه تراکتورسازی کارش را شروع کرد و پس از آن هم سرمربی ماشین‌سازی شد. این در حالی است که عماد مهاجری پسر رضا، به عنوان بدنساز در تراکتورسازی تبریز مشغول به کار است.

ویسی و دستیاران فامیلی

در مورد عبدا... ویسی و دستیارانش حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت. اینکه او اکثر آنها را به خاطر فامیل بودن انتخاب کرد. به هر حال ویسی برای این انتخاب‌ها سعی می‌کرد خیلی خرج روی دست باشگاه خود نگذارد. ویسی در نفت مسجدسلیمان، اکبر مهدی‌پور باجناق خود و مهران کلاه‌کج که با مادرش نسبت فامیلی دارد را کنار خود داشت.

برادران دایی همچنان کنار همدیگر

علی و محمد دایی هم جزو برادرهایی هستند که در سال‌های اخیر کنار هم حضور دارند و مشغول به کار هستند. علی دایی سرمربی سایپا، این فصل هم از برادرش محمد به عنوان دستیار در کنار خود بهره می‌برد.

خسرو حیدری باجناق امید ابراهیمی

نسبت فامیلی خسرو حیدری و امید ابراهیمی دیگر برای همه شناخته شده است. باجناق‌هایی که سال‌های سال کنار هم حضور داشتند اما این فصل از هم فاصله گرفتند. چراکه امید ابراهیمی راهی لیگ قطر شده تا فوتبالش را در آنجا ادامه دهد.

تارتار و فیروز به هم نرسیدند

مهدی تارتار شاید خیلی خوش‌شانس است که این فصل مقابل پدرهمسرش یعنی فیروز کریمی قرار نگرفت. تارتار به عنوان سرمربی پارس جنوبی جم، فصل گذشته مقابل تیم پدر همسرش قرار گرفت اما این فصل به دلیل اینکه فیروز کریمی خیلی زود از ماشین‌سازی تبریز جدا شد، این تقابل انجام نخواهد شد.

برادران فوتبالی با شرایط متفاوت

مهرداد و میلاد محمدی برادران دو قلویی هستند که یکی از آنها لژیونر شده و دیگری در سپاهان بازی می‌کند. وحید و فرید امیری هم شرایطی تقریبا مشابه دارند. وحید و فرید دوقلو نیستند اما وحید امیری هم لژیونر شده و به ترابوزان اسپور رفته اما فرید امیری در استقلال خوزستان مشغول است. البته برادران فوتبالی در ایران زیاد بودند. از فرهاد و فرزاد مجیدی، محرم و رسول نویدکیا، علی و فرشید کریمی، آندرانیک و سرژیک تیموریان، مهدی و هادی مهدوی‌کیا و... گرفته تا غلامحسین و پرویز مظلومی، برادران فنونی‌زاده، بیانی، شیری، پیروانی، بختیاری‌زاده، انصاری‌فر و... که تعدادی از آنها همچنان به گونه‌ای در فوتبال حضور دارند.

12

 

captcha
تازه ها
بیشتر