ورزش ایران / شناسه خبر: 84463 / تاریخ انتشار : 1397/6/19 15:14
|
استراحت، بازی های ساده و سه باخت در اسلوونی

مسیر والیبال ایران از لیگ‌ ملت‌ها تا قهرمانی جهان

بالاخره مهم‌ترین تورنمنت والیبال دنیا در حدفاصل دو المپیک ریو و توکیو آغاز شد. تورنمنتی که ایران هم به عنوان یکی از نمایندگان آسیا و البته یکی از قدرت‌های والیبال دنیا در آن حضور دارد.

ایران ورزشی آنلاین / آخرین خبری که پیش از سفر تیم ملی به بلغارستان شنیده شد، باخت به کانادا در سومین دیدار تدارکاتی بود. باختی که تکرار نتیجه دو بازی قبل بود و سومین شکست شاگردان کولاکوویچ پیش از آغاز رقابت‌های قهرمانی جهان را ثبت کرد.

والیبالیست‌های ایران در شرایطی نخستین مسابقه‌شان را روز چهارشنبه در رقابت‌های قهرمانی جهان برگزار می‌کنند که روند عجیبی را برای رسیدن به این رقابت‌ها انتخاب کردند. روندی که  پس از لیگ ملت‌ها با استراحت آغاز شد و سپس با تغییر رویه راه جدید را آغاز کرد. این راه در ادامه به بازی‌های آسان و یک طرفه در جاکارتا رسید و پس از آن هم با سه دیدار تدارکاتی در اسلوونی به تمام شد. راهی که حتی تیم‌های آسیایی هم آن را طی نکردند و تدارک بهتر و جدی‌تری برای این تورنمنت در نظر گرفتند.

در روزهایی که تیم ایران در بازی‌های آسیایی حضور پیدا کرده بود، چین و ژاپن تیم‌های دوم و حتی سوم‌شان را به این رقابت‌ها فرستاده بودند و تیم اصلی‌شان را برای رقابت‌های قهرمانی جهان آماده می‌کردند!

حالا آن‌ها با ریکاوری بسیار خوب و سر فرصت، رقابت‌های تدارکاتی‌شان را انجام داده‌اند و قرار است در بلغارستان و ایتالیا به میدان بروند اما ایران با خستگی و البته طلای جاکارتا بدون ست باخته راهی رقابت‌های جهانی شده است!

  • سه باخت در آستانه سفر به بلغارستان

تیم ملی والیبال به هر زحمتی بود توانست سه دیدار تدارکاتی در اسلوونی جور کند. سه مسابقه با آمریکا، اسلوونی و کانادا که البته هر سه با باخت شاگردان کولاکوویچ همراه بود. باخت‌هایی که نشان داد تیم ایران آماده مسابقات سخت و نزدیک نیست و در چند ماه گذشته تنها پنج دیدار با تیم‌های سطح پایین و درجه دو آسیا انجام داده است.

والیبالیست‌های ایران به هر ترتیب پس از بازی سومشان در اسلوونی راهی بلغارستان شدند تا روز چهارشنبه اولین مسابقه‌شان را برابر پورتوریکو برگزار کنند. دیداری که قطعا عیار اصلی و وضعیت تیم ایران را نمی‌تواند مشخص کند و برای دیدن چهره اصلی تیم ایران باید منتظر دیدار برابر لهستان و حتی بلغارستان میزبان باشیم.

فدراسیون و البته وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ترجیح دادند به طلای بازی‌های آسیایی و قهرمانی بدون ست باخته افتخار کنند و آن را در گزارش‌های خود به مقامات بالاتر و مردم پررنگ جلوه دهند اما شرایط تیم ایران برای قهرمانی جهان را به خطر بیندازند. برخی از آن‌ها حتی نمی‌دانند که تیم‌های دوم و سوم چین و ژاپن به بازی‌های آسیایی آمده بودند اما با افتخار از پنج پیروزی سه بر صفر و طلایی می‌گویند که در فرقی به حال ما نداشت و کمکی به بالاتر رفتن‌مان در جدول نداشت. حالا هم والیبال در سه بازی منتهی به قهرمانی جهان، آن هم سه دیداری که دوتای آن‌ بازی‌های دشواری نبود، بازنده شده و مشخص نیست در مهمترین رویدادش تا المپیک بعدی چه خواهد کرد.

تیم ایران در گروه چهارم این رقابت‌ها با بغارستان (یکی از دو میزبان)، لهستان، پورتوریکو، کوبا و فنلاند همگروه است و روز چهارشنبه در اولین مسابقه به مصاف پورتوریکو می‌رود.

4/1

 

captcha
تازه ها
بیشتر