ورزش ایران / شناسه خبر: 84443 / تاریخ انتشار : 1397/6/19 13:04
|

لغو هفتمین اعزام کشتی به مسابقات بین‌المللی به دلیل مشکلات ارزی

فدراسیون کشتی هفتمین سفر خود را برای حضور در تورنمنتهای بین المللی لغو کرد تا این تیم بیش از گذشته شرایط سخت ارز را تجربه کند.

ایران ورزشی آنلاین / حضور تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در جام اولگ کارایف در کشور بلاروس با توجه به عدم امکان تأمین هزینه‌های ارزی منتفی شد.

با توجه به این که برای اعزام هریک از  تیم های منتخب و یا ملی کشتی ایران به مسابقات بین المللی در بودجه مصوب فدراسیون، اعتبار مشخصی  پیش بینی شده است، متاسفانه افزایش چند برابری نرخ ارز، عدم‌ تخصیص ارز مبادله ای از سوی‌ بانک مرکزی به فدراسیون ها و هزینه‌های چند برابری خرید بلیط، فدراسیون‌ کشتی را به ناچار و ‌برخلاف برنامه ها و مصلحت‌های فنی مجبور به اتخاذ سیاست انقباضی جدیدی کرده است تا در زمان فعلی تا با لغو تورنمنت‌های بین المللی تیم های ملی حداقل بتوانند صرفا در رقابت های جهانی پیش رو شرکت کنند.

بر این اساس حضور تیم منتخب کشتی فرنگی در رقابت‌های بین المللی کشتی در کشور بلاروس نیز، بعنوان هفتمین تورنمنت بین المللی منتفی شد. ضمنا کادر فنی با ارزیابی عملکرد فنی کشتی گیران در طول تمرینات و کارنامه خارجی ایشان و همچنین در صورت نیاز مسابقات درون اردویی در این زمینه تصمیم گیری می‌کند.

پیش از این با تصمیم فدراسیون کشتی سفر تیم‌های منتخب بزرگسالان کشتی آزاد به تورنمنت سرکیسیان ارمنستان، کشتی آلیش مردان و زنان در جشنواره جهانی عشایری در قرقیزستان، کشتی آزاد امید در تورنمنت سرکسیان ارمنستان و کشتی فرنگی امید در جام صربستان لغو شده بود که در روزهای اخیر با لغو سفر تیم آزاد به مدوید بلاروس و همچنین سفر تیم ملی کشتی فرنگی به اولگ کارایف بلاروستعداد سفرهایی که فدراسیون کشتی مجبور به لغو آنها شده به هفت سفر رسیده است. 

ص 5

captcha
تازه ها
بیشتر