ورزش جهان / شناسه خبر: 84426 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 18:39
|
اوساکا، قهرمان غیرمنتظره تنیس اپن آمریکا

قهرمانی از دل جنجال، شگفتی و اشک

فینال جنجالی و پرحاشیه تنیس اوپن آمریکا در بخش بانوان در نهایت با قهرمانی نائومی اوساکای ژاپنی به پایان رسید.

ایران ورزشی آنلاین / نائومی اوساکا حالا پدیده جدید دنیای تنیس است. پدیده 20 ساله ای که در رقابت های تنیس اپن آمریکا با چراغ خاموش جلو آمد و با شکست همه مدعیان از جمله خواهران ویلیامز جام قهرمانی را بالای سر برد تا حالا چشم بادامی ها در تنیس سری میان سرها دربیاورند. تنیسور ۲۰ ساله اولین بانوی ژاپنی لقب گرفت که این عنوان را به دست می آورد. او با چشمان گریان جام قهرمانی را در حالی بالای سر برد که توانسته بود الگوی خود را شکست دهد. پدیده چشم بادامی ژاپنی توانست در فینال پرحاشیه تنیس اپن آمریکا سرنا ویلیامز را شکست دهد و فاتح آخرین گرند اسلم سال ۲۰۱۸ شود.

دیدار فینال تنیس اپن آمریکا یک بازی جذاب، هیجان انگیز و البته لبالب از حاشیه بود که در نهایت جام قهرمانی را به سرزمین آفتاب تابان برد. تنسیور ژاپنی با پیروزی ۲ بر صفر توانست قهرمان این بازی ها شود. حاشیه ها اما از ست دوم آغاز شد. حاشیه هایی که البته عجیب و غیرمنتظره بود و در تاریخ این رقابت ها سابقه نداشت. زمانی که ویلیامز در ست دوم ۳ بر یک از حریف ژاپنی خود پیش بود، آماده بود تا بازی را ۴ بر یک به نفع خود کند اما این گیم را به خاطر دو خطای متوالی از دست داد و راکت خود را به زمین کوبید. داور پرتغالی، کارلوس راموس به او در این رابطه هشدار داد و همچنین به او اعلام کرد که در جریان ست نخست از کمک سرمربی خود استفاده کرده است.

ویلیامز نسبت به این اخطار واکنش نشان داد و با فریاد به داور گفت: این موضوع واقعیت ندارد. آن تنها یک هشدار بود. تمام زندگی یک هشدار است. من هیچ کمکی از سرمربی‌ام دریافت نکردم. باید اعلام کنید که این اتفاق رخ نداده است. من کسی را فریب نداده‌ام. چطور می‌توانید بگویید من از کمک سرمربی‌ام استفاده کردم؟ باید از من عذرخواهی کنید. باید از من عذرخواهی کنید. من هیچ‌گاه در زندگی‌ام تقلب نکرده‌ام. من یک فرزند دختر دارم و از چیزی که درست است دفاع می‌کنم. تو نمی‌توانی تا زمانی که در زمین هستم قضاوت کنی.

در ادامه ویلیامز دو گیم پیاپی را از دست داد و دو تنیسور باید برای دقایقی استراحت می‌کردند. زمانی که ویلیامز به سمت جایگاه خود می‌رفت دوباره با داور صحبت کرد و به او گفت: زمانی که تو به من توهین می‌کنی، اتفاق بدی رخ می‌دهد. تو به من توهین کردی و به همین خاطر باید از من عذرخواهی کنی و نباید تا زمانی که زنده هستی، دوباره قضاوت کنی. تو یک دروغگو هستی. چه زمانی می‌خواهی عذرخواهی کنی؟ باید از من عذرخواهی کنید. باید از من عذرخواهی کنید. احساست را به من بگو اگر نمی‌توانی پس با من صحبت نکن. بیش از این دیگر صحبت نکن.

سپس داور بازیکنان را به ادامه بازی فرا خواند و زمانی که ویلیامز در حال برخواستن بود به داور گفت: از من یک امتیاز دزدیدی. تو یک دزد هستی. داور پرتغالی در این لحظه ویلیامز را جریمه کرد و به او گفت: سومین حرکت غیرورزشی. توهین به داور. کسر یک امتیاز. خانم ویلیامز!

تنیسور آمریکایی که نمی‌توانست این جریمه را باور کند، به داور گفت: با من شوخی می‌کنی؟ با من شوخی می‌کنی؟

او که نمی‌توانست این قضیه را درک کند، با چشمانی گریان به بازی خود ادامه داد و در حالی که از حمایت تماشاگران بهره می‌برد، گیم بعد را با پیروزی به پایان رساند اما در نهایت اوساکا توانست گیم ششم را نیز به نام خود ثبت کند و قهرمان این بازی‌ها شود.

ویلیامز پس از بازی گفت: یک روز به فرزندم خواهم گفت برای چیزی که باور دارد، مبارزه کند چون این بهترین کار است. گاهی اوقات در زندگی اتفاقات مورد دلخواه فرد رخ نمی‌دهد. با این حال باید همیشه در مسیر درست پیش رفت. این درسی است که همه‌ ما باید یاد بگیریم.

تنیسور آمریکایی در پایان از اوساکا تمجید کرد و گفت: زمانی که در پیست حضور داشتیم از تماشاگران خواستم سوت‌های اعتراض‌آمیز خود را متوقف کنند چون حریفش شایسته این شرایط نبود. به همین خاطر به سوالات ندادم چون که زمان مناسب نبود. اوساکا بازی خیلی خوبی را به نمایش گذاشت و شایسته پیروزی بود.

از طرفی تنیسور ۲۰ ساله ژاپنی که برای نخستین بار فاتح یک گرند اسلم می‌شد، پس از قهرمانی گفت: این یک رویا بود که تبدیل به واقعیت شد اما هنوز نتوانستم این شرایط را درک کنم. چون خیلی زود اتفاق افتاد.

اوساکا در ادامه اظهار کرد: فکر می‌کنم به چند روز نیاز دارم تا این پیروزی را درک کنم. می‌دانستم باید تمرکزم روی بازی باشد و استرس نداشته باشم. چون تنها در این شرایط، می‌توانستم امتیاز کسب کنم.

تنیسور جوان ژاپنی که در جریان مراسم اهدای جام اشک می ریخت، در رابطه با اتفاقات رخ داده در میدان گفت: نمی‌دانم در زمین چه اتفاقاتی رخ داد. سرنا همیشه تنیسور محبوب من بوده و این اتفاقات چیزی را عوض نخواهد کرد. او نسبت به من خیلی مهربان رفتار کرد.

اوساکا در پایان اظهار کرد: مهم‌تر از همه این بود که من توانستم به رویای بزرگ خود یعنی رویارویی با سرنا در فینال تنیس اپن آمریکا برسم و پیروز شوم.

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر