ورزش جهان / شناسه خبر: 84411 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 17:43
|

ایران ورزشی آنلاین / لوئیز انریکه مربی اسپانیا به تمجید از عملکرد داوید ده‌خئا در پیروزی 2 بر یک برابر انگلیس پرداخت و او را یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان دانست. دروازه‌بان منچستریونایتد در نیمه دوم واکنشی استثنایی برابر ضربه هم تیمی اش، مارکوس راشفورد داشت و گل وقت‌های تلف‌شده انگلیس به خاطر خطای دنی ولبک روی ده‌خئا مردود اعلام شد.

ده‌خئا به خاطر عملکرد ضعیفش در جام جهانی و نقشی که در حذف اسپانیا از مرحله یک‌هشتم‌نهایی داشت، مورد انتقاد قرار گرفته بود اما انریکه که برای نخستین بار روی نیمکت اسپانیا نشسته بود، گفت: «به طور خاص از بازی ده‌خئا راضی‌ام. او یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان است و این را در لیگ برتر به اثبات رسانده. هیچ وقت تردیدی درباره‌اش نداشتم، اشتباهات گاهی به شما کمک می‌کند بزرگ شوید و رشد کنید.»

سائول نیگس، هافبک 23 ساله اتلتیکومادرید که در یازدهمین بازی ملی نخستین گلش را زد نیز مورد توجه مربی قرار گرفت: «سائول را خیلی دوست دارم. واقعا باتکنیک و باهوش است، یک بازیکن کامل.»

لوئیز انریکه با وجود رضایت از پیروزی که با گل تعیین‌کننده رودریگو به دست آمد، از بازیکنانش خواست به فکر بازی بعدی خود در لیگ ملت‌ها برابر کرواسی، نایب قهرمان جهان، باشند: «پیروزی مهمی بود برابر انگلیس در ویمبلی اما فوتبال حال مهم است و آینده و این بازی دیگر گذشته. باید برای بازی سه‌شنبه آماده شویم. اواخر بازی کمی به زحمت افتادیم اما برابر یک حریف خوب این اتفاق طبیعی است. اینکه بازی اول را اینچنین ببری، بهترین شروع است. ما شایسته برد بودیم.»

ترکیب اصلی تیم انریکه در این بازی فقط پنج بازیکن از ترکیب اسپانیایی را داشت که در بازی یک‌هشتم‌نهایی مقابل روسیه به میدان رفت.

 

captcha
تازه ها
بیشتر