ورزش ایران / شناسه خبر: 84351 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 14:57
|
شروع اردوی وزنه‌برداری بدون علی‌حسینی و براری

سهراب مرادی سرحال‌تر از قبل دست به وزنه شد

اردوی جهانی وزنه‌برداران بزرگسال کشورمان در حالی به میزبانی پایتخت آغاز شد که سعید علی‌حسینی و محمدرضا براری هنوز به جمع هم تیمی‌های خوداضافه نشدند.

ایران ورزشی آنلاین / رضاعباسپور - اردوی جهانی وزنه‌برداران بزرگسال کشورمان در حالی به میزبانی پایتخت آغاز شد که سعید علی‌حسینی و محمدرضا براری هنوز به جمع هم تیمی‌های خود اضافه نشده اند. تیم ملی وزنه برداری ایران قرار است اواسط آبان ماه جاری تهران را به مقصد عشق‌آباد ترکمنستان میزبان برگزاری مسابقات جهانی 2018 ترک کند. به همین دلیل شاگردان حسین برخواه، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان بدون وقفه بعد از بازی‌های آسیایی اندونزی تمرینات خود را استارت زدند تا از قافله جهانی عقب نمانند.

حسین سلطانی، میرمصطفی جوادی، علی مکوندی، عارف خاکی، محمد زارعی، سهراب مرادی، رضا بیرالوند، رحمان اورامه، امیر حقوقی،علی هاشمی، علیرضا سلیمانی، محمدرضا براری، علی داودی و سعید علی‌حسینی 14 وزنه‌برداری بودند که به درخواست برخواه و تایید شورای فنی برای حضور در نخستین مرحله آماده‌سازی جهانی به تیم ملی دعوت شدند. این مرحله از تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری اگرچه از روز شنبه هفته جاری در سالن تمرینی وزنه‌برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده است، اما این اردو با اردوهای قبلی ملی‌پوشان وزنه‌برداری اندکی تفاوت دارد. تفاوت این اردو با اردوهای قبلی این است که کمرنگ شدن حضور ستاره‌های بزرگ و افتخارآفرین وزنه‌برداری و جایگزین شدن جوانهای جویای نام در این دور از تمرینات رویت می‌شود. بهداد سلیمی که بعد از طلایی شدن در بازی‌های آسیایی برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد و خلاء بزرگی را در دسته فوق سنگین بوجود آورد. کیانوش رستمی که فعلا قید تیم ملی را زده تا ببیند می‌تواند دوباره در دنیای قهرمانی حرف برای گفتن داشته باشد یا نه، تا پس از آن برای آینده خود تصمیم بگیرد.

 سعیدعلی‌حسینی و محمدرضا براری هم به رغم اینکه دعوت شدند، هنوز به هم تیمی‌های خود در اردوی جهانی اضافه نشده اند تا در نهایت اردوی جهانی وزنه‌برداری با حضور تعدادی از جوانان جویای نام به اضافه یکی دو چهره شاخص در مجموعه ورزشی آزادی کلید بخورد.

سهراب مرادی رکوردار دسته 94 کیلوگرم جهان و دارنده نشان طلای جهان و المپیک به همراه علی هاشمی قهرمان طلایی جهان در سال 2017 و دارنده نشان برنز بازی‌های آسیایی 2018 ،  2 چهره شناخته شده و مدال دار رده سنی بزرگسالان هستند که در نبود همتایان عنواندارشان جای خالی آنها را تا حدودی پر کردند. سهراب مرادی در این مرحله از اردوی جهانی آماده و سرحال‌تر از قبل در سالن تمرین حاضر شده تا به جوانترها نشان دهد که برای درخشش در دنیا و افتخارآفرینی در این رشته باید زحمت کشید و تلاش کرد. به همین دلیل مرادی بدون فوت وقت در سالن وزنه‌برداری آزادی دست به وزنه شد تا برای کسب یک مدال طلای خوش رنگ دیگر در دسته وزنی جدیدش یعنی دسته 96 کیلوگرم از همین حالا قوی حرکت کند. کنار مرادی علی هاشمی و بقیه وزنه‌برداران جوان نیز تمریناتشان را طبق برنامه‌ریزی حسین برخواه آغاز کردند تا شانس خود را برای جهانی شدن آزمایش کنند.

تیان تائو، رقیب سرسخت سهراب در عشق آباد

در جریان مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور چین، تیان تائو وزنه‌بردار قدرتمند چشم بادامی‌ها که پیش از این یکی از جدی‌ترین رقبای کیانوش رستمی در دسته ۸۵ کیلوگرم بود، با تغییر وزن خود به دسته 96 کیلوگرم آمده ودر رقابت‌های جهانی عشق‌آباد ترکمنستان قطعا یکی از رقبای سرسخت و خطرناک سهراب مرادی به شمار می‌رود.

تیان تائو که مدال طلای بازی‌های آسیایی۲۰۱۴ و نقره المپیک ریو را درکارنامه دارد و یکی از اصلی ترین رقبای رستمی در سالهای اخیر محسوب می‌شد. تائوی چینی در مسابقات قهرمانی کشور چین در دسته ۹۶ کیلوگرم با ثبت رکورد ۱۷۵ کیلوگرم یک ضرب و ۲۲۰  کیلوگرم دوضرب با مجموع ۳۹۵ کیلوگرم  آمادگی خود را برای حضوری درخشان در این وزن به رخ حریفان کشیده است.

رکوردگیری از ملی‌پوشان، همزمان با هفته سوم لیگ

رکوردگیری تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات جهانی قرار است همزمان با هفته سوم لیگ برتر برگزار می‌شود. بر اساس برنامه‌ریزی کادر فنی تیم ملی وزنه‌برداری، همزمان با هفته سوم لیگ برتر در تالار مجموعه ورزشی آزادی قرار است از ملی‌پوشان حاضر در اردوی سه هفته‌ای تهران که تا 5 مهر ادامه دارد رکوردگیری شود. بعد از این رکوردگیری نفراتی که عملکرد بهتری دارند به مرحله نهایی اردوی تیم ملی به منظور حضور در مسابقات جهانی دعوت شوند. هفته سوم لیگ برتر وزنه‌برداری طی 2 روز، در روزهای سوم و چهارم مهرماه در تالار وزنه‌برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود. بعد از رکوردگیری هم به احتمال فراروان مرحله بعدی اردوی تیم ملی وزنه‌برداری اعزامی به رقابت‌های جهانی به احتمال فراوان قرار است در شهرساحلی لنگرود برپا شود.

5/ 780

captcha
تازه ها
بیشتر