ورزش ایران / شناسه خبر: 84348 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 14:16
|
از صد هزار نفری که لایو مبارزه‌ام را می‌دیدند، انرژی گرفتم

امیر علی‌اکبری: دو هفته دیگر برای کمربند جواب می‌دهم

امیر علی اکبری با یک مسابقه سخت و دشوار دیگر توانست فضای مجازی را به تسخیر خودش درآورد و حالا همه در اینستاگرام از مبارزه مهمی که او برنده شد، حرف می زنند.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه / امیر علی اکبری در مبارزه‌ای سخت و دشوار توانست حریف لهستانی خود را شکست دهد و یک گام دیگر به گرفتن کمربند نزدیک شود. حریف لهستانی او لقب خرس لهستانی را به خودش اختصاص داده بود اما با وجود اینکه تجربه بسیاری زیادی را در این گونه مسابقات دارد اما نتوانست حریف امیر شود. دنیل اومیلانچوک لهستانی بیش از 30 مسابقه در UFC برگزار کرده و از شاخص‌های این رشته محسوب می‌شود. به همین دلیل این رقابت ، مسابقه‌ای مهم و دشوار برای امیرعلی اکبری بود که با مقاومت توانست این رقابت سخت را از حریف ببرد. مسابقه‌ای که بعد از آن او به محبوب‌ترین ورزشکار حال حاضر ایرانی تبدیل شد و بسیاری از چهره‌های شاخص ورزش ایران مسابقه او را در اینستاگرام منتشر کردند تا از او به عنوان یک قهرمان ملی حمایت کنند؛ حمایت‌هایی که امیر می‌گوید از آن‌ها انرژی می گیرد.

تبریک. یک برد مهم را کسب کردی؟

خیلی مسابقه سختی بود. حریف علاوه بر قدرت بدنی و توانایی زیادی که دارد، از تجربه بالایی هم برخوردار بود. شب سختی برای من شد اما خوشحالم که شرمنده مردم نشدم.

این مسابقه بازخورد خوبی در فضای مجازی داشت.

خیلی از این حمایت‌ها انرژی گرفتم. وقتی دوستان مسابقه را لایو گذاشته بودند نزدیک به 100 هزار نفر به تماشای این مسابقه پرداختند و این برای من افتخار بزرگی است و خیلی از آن انرژی می‌گیرم.

دوستانت هم بعد از مسابقه ، به تعریف و تمجید از تو پرداختند. حمید سوریان، طالب نعمت‌پور، حسن رنگرز، علیرضا حیدری و خیلی‌های دیگر...

این‌ها همه از قهرمانان بزرگ ورزش هستند و از اینکه این افراد از من تعریف کنند خیلی انرژی مثبت می‌گیرم. به خاطر همین حمایت‌ها است که سختی‌ها را می‌توانم تحمل کنم و با قدرت کارم را پادامه بدهم.

بعد از این مسابقه وضعیتی پیش آمد که خیلی‌ها نگران سلامتی‌ات شدند!

موضوع مهمی نبود. کمی فشار مسابقه اذیتم کرد. 15 دقیقه رقابت سخت و دشوار انرژی زیادی از من گرفت. به خاطر همین بعد از مسابقه کارم به بیمارستان کشیده شد و تقریبا تا صبح در بیمارستان بودم.   

سه راند 5 دقیقه‌ای انرژی زیادی را می‌خواهد.

کار سخت و دشوار پیش رفت و حریف قدرت بدنی زیادی داشت. تا به حال چنین مسابقه سخت و دشواری را نداشتم. همین که مسابقه تا این حد طول کشید، نشان می‌دهد مسابقه چقدر نزدیک به هم و نفس گیر بود.

حریف هم ناجوانمردانه مبارزه می‌کرد.

به پایم ضربه‌ زیاد زد. انگار فقط برای از کار انداختن پای جلوی من برنامه داشت. خیلی اذیتم کرد و ظاهرا پای من هم آسیب دیده است. نیاز به مراجعه به پزشک و معاینه دقیق دارد تا برای مبارزه بعدی مهیا شوم.

اما در ابتدای مسابقه اینطور به نظر می آمد که می خواهی مبارزه را اداره کنی؟

خب حریف را باید کنترل می کردم چون قدرتمند بود اما می‌دانستم که به مرور زمان انرژی اش از بین می‌رود و می‌توانم به او مسلط شوم. این برنامه‌ای بود که با علیرضا استکی آن را انجام داده بودیم و خیلی خوب توانستیم که این برنامه را پیاده کنیم.

البته در میانه راه داوران کمی هم به این ورزشکار کمک کردند!

بله داوران در حدود سه دقیقه مسابقه را متوقف کردند که نفس گرفت. ابتدا داوران تصور می کردند من دارم خطا می‌کنم اما واقعیت نداشت و از این وقفه حریف خیلی خوب استفاده کرد.

حریف بعدی هم که مشخص شد. واخائف روس که کمربند را در اختیار دارد!

کری خوانی را با این ورزشکار روس از قبل داشتیم. چون قرار بود پیش از این مرحله با هم مبارزه کنیم که حاضر نشد به مبارزه من بیاید اما در مرحله بعد برای گرفتن کمربند باید با این حریف قدرتمند مبارزه کنم.

شکستش می دهی؟

باید صبر کنم. بعد از بازگشت به تهران پایم را معاینه کنم. در این مبارزه پایم کمی به هم ریخت و اذیتم کرد. ابتدا باید از وضعیت پایم مطمئن باشم و بعد به آن‌ها جواب بدهم.

چند مسابقه دیگر باید در این مسابقات برگزار کنی؟

دو رویداد دیگر دارم. اگر بتوانم به مسابقه با این ورزشکار روس برسم برای کمر بند مبارزه می‌کنم. اگر کمربند را گرفتم بعد برای حفظش یک مسابقه دیگر دارم.

به نظر می‌آید از تو ترسیده بود.

آمد روی رینگ و برای من کری خواند اما خیلی مهم نیست. باید ابتدا از پای خودم مطمئن بشوم و بعد با اطمینان خاطر می روم روی رینگ.

امیدواریم با همین قدرت ادامه بدهی؟

آرزو دارم که حمایت‌های مردم عزیز ادامه داشته باشد. این حمایت‌ها مهمترین مشوق من هستند. تلاش می‌کنم و سختی‌ها را تحمل می‌کنم برای این که جواب محبت مربیان و خانواده‌ام را بدهم.

 

اینجا تماشا کنید:

مبارزه کامل امیر علی‎اکبری و دنیل اومیلانچوک (ویدیو)

 

5/1

captcha
تازه ها
بیشتر