ورزش جهان / شناسه خبر: 84334 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 02:03
|

ایران ورزشی آنلاین / نوواک جوکوویچ با پیروزی برابر کی نیشیکوری از ژاپن در دومین نیمه‌نهایی اوپن آمریکا، حریف خوان مارتین دل پوترو در فینال شد. قهرمان ویمبلدون امسال در سه ست پیاپی با نتایج 6 بر 3، 6 بر 4 و 6 بر 2 در 2 ساعت و 23 دقیقه به پیروزی رسید. او که دو بار قهرمان این رقابت‌ها شده و برای هشتمین بار به فینال رسیده، شانس ششم قهرمانی آخرین گرنداسلم فصل بود اما با ارائه یک بازی کاملا برتر به فینال رسید.

جوکوویچ بعد از پیروزی گفت: «واقعا حس خوبی داشتم البته گفتنش آسان است. برای اینکه بتوانی به ضربات نیشیکوری که سرعت خیلی بالایی دارد، واکنش نشان بدهی، باید زحمت زیادی بکشی. فکر می‌کنم نقطه عطف بازی سرویس‌های خوبی بود که زدم، تلاش کردم او را تحت فشار مداوم قرار دهم و اینطرف و آنطرف زمین بفرستم تا ریتمش را پیدا نکند. بازی خیلی خوبی بود.» نیشیکوری هم گفت: «او در این بازی واقعا عالی بود، در سرویس در بازگشت و در همه ضربات. مقاومت در برابر او در این بازی آسان نبود.»

جوکوویچ که تورنمنت سال قبل را به دلیل مصدومیت آرنج از دست داد و قبل از رقابت‌های این فصل تحت عمل جراحی قرار گرفت، هیجان زده است از اینکه به جمع بزرگان بازگشته: «همه دنیای من همین است. مثل هزاران بازیکن تنیس در سراسر جهان من هم می‌خواهم بهترین تلاشم را انجام دهم.»

برنده 13 گرنداسلم‌ چند ماه پیش هم ویمبلدون را فتح کرد و این یعنی به اوج برگشته اما کار سختی برابر دل پوترو دارد که در شش بازی‌اش در نیویورک تنها یک ست را واگذار کرده است: «او دوست عزیز من است که فورهندها و سرویس‌های فوق‌العاده‌ای می‌زند، یکی از بزرگترین فورهندهای تاریخ تنیس متعلق به او است. یکی از نکات کلیدی این است که بتوانم خوب و هدفمند ضرباتش را برگردانم.» جوکوویچ که در سال 2014 یو اس اوپن را به نیشیکوری باخت و او توانست به فینال برسد، در 17 بازی با تنیسور ژاپنی 15 برد داشته.

 

captcha
تازه ها
بیشتر