ورزش جهان / شناسه خبر: 84333 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 01:56
|

ایران ورزشی آنلاین / رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان، خسته و مصدوم نتوانست بازی نیمه‌نهایی اوپن آمریکا برابر خوان مارتین دل پوترو را به پایان برساند و در حالی که 7 بر 6 و 6 بر 2 از حریف آرژانتینی خود عقب بود، بازی را رها کرد. دل پوترو برای نخستین بار بعد از سال 2009 که قهرمان این تورنمنت شد، به فینال فلاشینگ میدوز صعود می‌کند.

نادال که هرگز مسابقه‌ای در اوپن آمریکا را نیمه کاره رها نکرده بود، از ابتدا علائم ناراحتی را بروز داد و در پایان ست اول که 69 دقیقه طول کشید، مشخص بود که شاید نتواند کار را به آخر برساند. برنده 17 گرنداسلم و مدافع عنوان قهرمانی نیاز داشت زانوهایش را ماساژ بدهند اما شجاعانه ست دوم را آغاز کرد تا اینکه به داور اعلام کرد نمی‌تواند ادامه دهد.
تنیسور چپ دست اسپانیایی بعد از بازی گفت: «فکر می‌کنم اوایل بازی بود که درد را احساس کردم و فورا خبرش را به همکارانم دادم. بعد از آن تلاش کردم با نگاهی مثبت به خودم تلقین کنم که با گذشت زمان و جلورفتن بازی بهتر می‌شوم اما نه خبری نبود. تا جایی که می‌توانستم صبر کردم. شما می‌دانید خیلی برایم سخت است که قبل از پایان یک مسابقه خداحافظی کنم اما گاهی شما باید یک تصمیم بگیرید.»
سرسختی و آمادگی بدنی مشهور نادال در هاردکورت‌های نیویورک یک بار دیگر محک خورد چون او در پنج مسابقه خود حدود 16 ساعت بازی کرد بخصوص بازی با دومینیک تی­یم در یک‌چهارم‌نهایی که در تای­بریک ست پنجم پیروزی‌اش رقم خورد. این دومین بار در رقابت‌های امسال بود که مرد شماره یک جهان در جریان یک گرنداسلم مجبور به ترک مسابقه شد، نادال در یک‌چهارم‌نهایی اوپن استرالیا نیز نتوانست بازی‌اش با مارین چیلیچ را به پایان برساند.
نادال ادامه داد: «امسال تا این لحظه برایم عالی بوده. چهار باخت داشتم اما دو تایش را به خاطر مصدومیت نیمه تمام رها کردم. بدی‌اش این است که هر دو در مراحل پایانی گرنداسلم بوده که شانس قهرمانی داشتم. ناامیدکننده است چون فکر می‌کنم تمام دوران حرفه‌ای‌ام را در جنگیدن برای رسیدن به این چیزها سپری کرده‌ام.»
او که یکی از بهترین‌های تاریخ تنیس به حساب می‌آید بارها با مصدومیت زانو مواجه شده و خیلی‌ها تعجب می‌کنند از او که در 32 سالگی همچنان می‌تواند با این قدرت ادامه دهد: «در تمام این سال‌ها بسیاری می‌گفتند که به خاطر سبک بازی‌ام دوران حرفه‌ای کوتاهی خواهم داشت اما هنوز اینجا هستم. هنوز هستم به خاطر اینکه عاشق کاری هستم که انجام می‌دهم. هنوز برای این بازی قلبم می‌تپد. به مبارزه و سختکوشی ادامه می‌دهم تا از تنیس لذت ببرم و شانسم برای رقابت در بالاترین سطح را حفظ کنم.»
نادال که نتوانست دومین قهرمانی سال 2018 بعد از فتح تورنمنت محبوبش در پاریس را به دست آورد، نخستین بار در سال 2003 با حضور در ویمبلدون، گرنداسلم‌ها را تجربه کرده، تا به حال حداقل هشت گرنداسلم را به دلیل مصدومیت از دست داده اما تنها سه عنوان تا پرافتخارترین مرد جهان تنیس، روژه فدرر فاصله دارد.
دل پوترو، شانس سوم قهرمانی، که خودش بارها با مصدومیت درگیر بوده، دوست نداشت که اینطور برنده شود. او در سال 2009 که در فینال فدرر را شکست داد، نیز در نیمه‌نهایی نادال را برده بود: «این بهترین راه برای پیروزی در یک مسابقه نیست. من عاشق بازی با رافا هستم چون او بزرگترین مبارز این ورزش است، برایش ناراحتم.» حریف دل پوترو در فینال بامداد فردا نوواک جوکوویچ صرب است که در سه ست پیاپی کی نیشیکوری را شکست داد.

رویترز

 

captcha
تازه ها
بیشتر