فوتبال ایران / شناسه خبر: 84276 / تاریخ انتشار : 1397/6/17 16:31
|
استقلال تاوان جوانگرایی‌اش را می‌دهد / سهرابیان با حسینی یکی نیست

پاشازاده: مگر فرهاد مجیدی مدرک گرفته؟

آیا می‌شود سهرابیان یا دانشگر را با مجید حسینی مقایسه کرد؟نویمایر و گرو را با جباروف و تیام چطور؟من نمی‌گویم این بازیکنان ضعیف هستند اما استقلال در مقطع فعلی تاوان کم‌تجربگی بازیکنانش را می‌دهد.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی/ مهدی پاشازاده با بادران حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. کسب 7 امتیاز از 4 بازی، این تیم را به یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر تبدیل کرده. هدفی که پاشازاده برای رسیدن به آن روی نیمکت بادران نشسته و مربیگری این تیم را بر عهده گرفته. سرمربی جوان بادران، با این آرزوهای دست یافتنی از شرایط این تیم می‌گوید اما مگر می‌شود با او صحبت کرد و درباره استقلال چیزی نگفت. تیمی که پاشازاده از آن رشد کرده، پیراهنش را پوشیده و بازوبند کاپیتانی‌اش را بر بازو بسته است.

*****

_ 4 هفته از لیگ یک گذشته و بادران 7 امتیاز کسب کرده. به نظر خودتان نتایج بادران امیدوارکننده بوده؟ آیا می‌توانید مدعی صعود به لیگ برتر باشید؟

صد در صد می‌توانیم. البته هنوز هفته‌های ابتدایی لیگ یک است و تیم ما شکل اصلی خود را پیدا نکرده. به عنوان نمونه مقابل مس رفسنجان، چند بازیکن فهرست 18 نفره ما تازه 2،3 روز بود که همراه سایر بازیکنان تمرین می‌کردند. تلاش‌مان را انجام می‌دهیم اما هنوز به شرایط ایده‌ال نرسیده‌ایم. با این حال 7 امتیاز گرفته‌ایم و به نظر خودم می‌توانیم مدعی باشیم.

_  به عنوان سرمربی بادران، قطعا بازی‌های دیگر را نیز تماشا می‌کنید. کدام تیم‌ها در حد مدعی صعود ظاهر شده‌اند؟

زود است بگوییم کدام تیم‌ها اما من اکسین و گل‌گهر را بهتر از سایر تیم‌ها دیده‌ام. البته لیگ یک بالا و پایین زیاد دارد. چون یک تیم در هفته‌های ابتدایی با قرعه آسان مواجه می‌شود و به همین دلیل بازی‌های خود را می‌برد و به بالای جدول می‌رسد. یا یک تیم با قرعه سخت روبه‌رو می‌شود و نمی‌تواند نتیجه بگیرد. لیگ یک مثل حباب است و از حالا نمی‌توان درباره مدعی‌ها صحبت کرد.

_ اما با توجه به امکانات، نیروی انسانی و نتایج می‌توان چند تیم را از بقیه جدا کرد. اینطور نیست؟

چرا. من فراموش کردم نام اروند را میان تیم‌های مدعی بیاورم. تیم‌هایی چون اروند که پول و امکانات دارند هم می‌توانند مدعی صعود باشند. در این فصل، خیلی مهم است که یک تیم بودجه داشته باشد. چون به دلیل گرانی‌ها- بلیت و بازیکن- خیلی از تیم‌ها در ادامه راه منحل می‌شوند و یا از جمع مدعی‌ها کنار می‌روند. به همین دلیل برای صعود، بودجه یک باشگاه هم نقش مهمی دارد.

_ چند روز قبل مهدی رحمتی در تمرین بادران حاضر شد و با شما و مدیرعامل تیم عکس یادگاری گرفت. دلیل حضور رحمتی چه بود؟

موضوع خاصی نبود. مهدی از دوستان نزدیک من است و به تمرین بادران آمد تا به ما سر بزند.

_ وقتی با شما حرف می‌زنیم، ناخوداگاه سمت استقلال هم می‌رویم. فکر می‌کنید دلیل افت استقلال نسبت به فصل قبل چیست؟ اتفاقی افتاده یا جدایی ستاره‌ها در نتایج نقش داشته؟

جدایی ستاره‌ها و استفاده از بازیکنان جوان تاوان دارد که استقلال باید بپردازد. وقتی شما مجید حسینی را از دست می‌دهید و یک بازیکن جوان مثل سهرابیان یا دانشگر را جای او می‌گذارید، وقوع این اتفاق‌ها و کسب چنین نتایجی طبیعی است. وقتی امید ابراهیمی که فرمانده استقلال بود، یا جباروف که به تیم نظم می‌داد و تیام که یک تنه نتیجه را رقم می‌زد جدا می‌شوند، مشخص است که تیم به مشکل می‌خورد.

_ اما استقلال برای همه این بازیکنان، جایگزین‌هایی جذب کرده تا مشکلی بابت جدایی‌شان احساس نشود.

قبول اما آیا می‌شود سهرابیان یا دانشگر را با مجید حسینی مقایسه کرد؟ من نمی‌گویم این بازیکنان ضعیف هستند اما استقلال در مقطع فعلی تاوان جوانگرایی‌اش را می‌دهد. وقتی یک تیم در سطح بالا بازی می‌کند باید ستون خود را حفظ کند. دروازه بان، دفاع وسط، هافبک دفاعی، مهاجم نوک و حتی هافبک بازیساز. این‌ها ستون یک تیم را تشکیل می‌دهند که جز دروازه‌بان، استقلال در همه پست‌ها بازیکنان مهم خود را از دست داده است.

_ یعنی بازیکنان جدیدی که جذب شده‌اند، در حد و اندازه قبلی‌ها نیستند؟

زمان مشخص می‌کند اما به نظر من نه. نویمایر را نمی‌شود با جباروف یکی کرد. یا الحاجی گرو به هیچ وجه در اندازه‌های تیام نیست و سطح‌شان کاملا با هم فرق می‌کند.

_ استقلال در روزهای اخیر، با شایعه حضور یک مربی جوان مواجه شده و نام فرهاد مجیدی هم به میان آمده. به نظر شما مجیدی که دوره‌های مربیگری را طی کرده و مدرک هم گرفته می‌تواند به استقلال کمک کند؟

نمی‌دانم، مگر مجیدی کلاس رفته؟ مگر مدرک گرفته؟ من که ندیدم و چیزی درباره‌اش نمی‌دانم.

_ چرا از پاسخ به این سوال فرار کردید؟

فرار نکردم، اتفاقا جواب هم دادم. امیدوارم هر کسی که به استقلال می‌آید و هر اتفاقی که می‌افتد به سود باشگاه باشد. چون نام استقلال از نام همه ما بزرگ‌تر است. 

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر