ورزش ایران / شناسه خبر: 84231 / تاریخ انتشار : 1397/6/17 15:31
|
مدیریت گذشته با آینده جودو بازی کرد

سعید ملایی: در دقیقه پایانی فینال اشتباه کردم

سعید ملایی نایب قهرمان بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی اگر چه حسرت طلایی شدن در جاکارتا به دلش ماند، اما انگیزه‌ای برای او شد تا همچنان بدنبال کسب خوش رنگترین مدال از دل بازی‌های المپیک 2020 توکیو باشد.

ایران ورزشی آنلاین / سعید ملایی نایب قهرمان بازی‌های آسیایی 2018  اگر چه حسرت طلایی شدن در جاکارتا به دلش ماند، اما انگیزه‌ای تازه پیدا کرده تا در المپیک روی سکو برود. 

نایب قهرمان بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی چند روزی بعد از پایان بازیهای آسیایی از رقابت هایی که پشت سر گذاشته می گوید:« دربازی‌های آسیایی اینچئون نتوانستم توقعات را برآورده کنم اما برای حضور در جاکارتا برنامه‌ریزی انجام داده بودم. در دو سال گذشته فدراسیون با برنامه‌ریزی خوبی که داشت، دنبال کسب نتیجه در بازی‌های آسیایی بود. در مسابقات نیز هر چهار نفر ما توان کسب مدال داشت اما چیزی که می خواستیم نشد.  با این حال یک مدال نقره و یک برنز نیز دستاورد بدی نبود و از حالا باید برنامه‌ریزی خود را برای المپیک 2020 توکیو آغاز کنیم.»

ملایی درخصوص مسابقه فینال در بازی‌های آسیایی و ماجرای ناداوری که برای او در این مسابقه حساس ایجاد شد، می‌گوید:« بعد از برتری در دیدار نیمه‌نهایی تا زمان شروع دیدار فینال خیلی فکر کردم. برای من تمامی مسابقات در هر رویدادی حکم فینال را داشت، اما با توجه به برنامه‌ریزی و زحماتی که برای بازی‌های آسیایی کشیده بودم با صعود به دیدار نهایی، فینال واقعی خود را پیش رو داشتم. تمام برنامه‌ریزی من کسب مدال طلا در اندونزی بود و مطمئن بودم توانایی شکست حریف قزاقستانی خود را دارم اما متاسفانه ناکام ماندم.  در دقایق پایانی مسابقه اشتباهاتی داشتم اما داوران نیز در شکست من نقش داشتند.»

ملایی ادامه می‌دهد:« در فینال هیچ استرسی نداشتم اما در دقایق پایانی، مسابقه از دست من خارج شد. همانطوریکه گفتم داوری نیز در این اتفاق تاثیرگذار بود. در صحبتی که با مربیان و داوران داشتم، عنوان کردند که اخطار آخر درست اما دو اخطار ابتدایی مشکوک بود و نباید اخطاری به من تعلق می‌گرفت. به هر حال شرایط اینگونه رقم خورد و من نتوانستم به مدال طلا دست پیدا کنم. هدف من طلای بازی‌های آسیایی بود اما متاسفانه نشد و بابت آن از جامعه جودو و مردم عذرخواهی کردم. از فردای فینال تمرینات خود را شروع کردم تا در المپیک بهترین نتیجه را کسب کنم.»

ملی‌پوش جودوی ایران در خصوص برخی انتقادها نسبت به نتایج نسبتا ضعیف کسب شده توسط جودو در چند سال اخیر می گوید:« این حرف را اصلا قبول ندارم. در گذشته اوضاع خیلی بدتر از حالا بود. اصلا سیستم مدیریتی فدراسیون قبلی موفقیت ما را نمی‌خواست  و به همین دلیل ما نتیجه نمی‌گرفتیم. سیستم گذشته تنها ما را اعزام می‌کرد و برای آنها موفقیت یا عدم موفقیت ما چندان مهم نبود و دوستان تنها به دنبال منفعت شخصی خود بودند. هنوز نیز دوستان با مطرح کردن چنین صحبت‌هایی به دنبال شیطنت و حاشیه هستند تا موفقیت‌ها را زیر سوال ببرند. مطمئن باشید به این صحبت‌ها اصلا توجه نمی‌کنیم و همه ما مانند یک تیم در کنار هم هستیم تا در المپیک توکیو به موفقیت برسیم.»

5/2

 

captcha
تازه ها
بیشتر