ورزش ایران / شناسه خبر: 84227 / تاریخ انتشار : 1397/6/17 13:46
|

کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین / بذری و قاسمی دو طلایی ایران

تیم منتخب کشتی آزاد ایران در مسابقات جام کرکین با دو مدال طلای احمد بذری و کمیل قاسمی به کارش پایان داد.

ایران ورزشی آنلاین / تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب ۲ مدال طلا به کار خود در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین پایان داد. رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین روزهای 15 تا 17 شهریورماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزار شد.

تیم منتخب کشتی آزاد ایران که با دعوت فدراسیون کشتی روسیه و با پرداخت هزینه کامل از سوی برگزار کنندگان، در این رقابت ها حضور یافته بود با کسب 2 مدال طلای احمد بذری و کمیل قاسمی در اوزان 86 و 125 کیلوگرم به کار خود در این مسابقات پایان داد.

در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر اینکار یرموکامبت از قزاقستان را از پیش رو برداشت. او در دور بعد نیز مقابل گنادی کودینوویچ از آلمان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسمی دراین مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر ابراگیم سعیداف از بلاروس را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. او در دیدار فینال زولبو ناتساگسورن دارنده مدال نقره و برنز آسیا از مغولستان را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم احمد بذری در دور اول مقبال ایوان بوریسوف از روسیه با توجه به مصدومیت و حاضر نشدن این کشتی گیر به پیروزی رسید وی در دور بعد اویتومن اورگودول نایب قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از مغولستان را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله ویلو هینو از فنلاند را با نتیجه 11 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. بذری در این دیدار مقابل آرسن علی موسالالیف قهرمان جوانان جهان و قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

5/600

captcha
تازه ها
بیشتر