ورزش ایران / شناسه خبر: 84210 / تاریخ انتشار : 1397/6/16 18:42
|
ماکو میزبان رانندگان خارج از جاده

پایان رقابت آفرود در نقطه صفر مرزی

مرحله دوم از رقابت‌های آفرود قهرمانی کشور در شهرستان ماکو و نزدیکی مرز بازرگان برگزار شد.

ایران ورزشی آنلاین / محسن آجرلو - روی یکی از گوش های گربه و در منتهی الیه شمال غرب ایران، شهری وجود دارد که شاید برای خیلی ها شناخته شده نباشد. شاید هم اگر اسمش را بشوند تصور کنند در یکی از کشورهای همسایه قرار دارد اما "ماکو" نام یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی است. شهرستانی که مرز بازرگان هم در آن قرار دارد و حالا چند سالی است که به منطقه آزاد تبدیل شده است. حالا در راستای مهرفی هرچه بیشتر ظرفیت های این منطقه، پس از برگزاری جشنواره سنگ نوردی بر روی دیواره های معروف و عظیم این منطقه صخره ای، دومین مرحله از مسابقات آفرود قهرمانی کشور هم در آن برگزار شد.

مرحله اول این رقابت ها در استان البرز برگزار شده بود و حالا شرکت کنندگان برای مرحله دوم، چیزی حدود 900 کیلومتر دورتر آمده بودند تا در این رقابت جذاب و مهیج شرکت کنند. شرکت کنندگانی از استان های کردستان، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، البرز، اردبیل، اصفهان، زنجان، همدان، قزوین و فارس که برخی بیش از هزار کیلومتر برای حضور در این رقابت ها راه را طی کرده بودند.

  •  نود شرکت کننده در چهار کلاس

مسابقات آفرود قهرمانی کشور در چهار کلاس مختلف برگزار شد. کلاس‌هایی که تفاوت آن‌ها حجم موتور یا همان قدرت ماشین‌ها بود. کلاس اول را خودروهای 2500 سی سی، کلاس دوم ۳۵۰۰ و کلاس سوم هم ۴۵۰۰ سیسی هع بودند. کلاس چهارم هم که به ماشین‌های آزاد تعلق داشت که حجم موتورهای برخی به ۷۰۰۰ سی سی هم می‌رسید.

در پایان چهار ساعت رقابتی که 90 شرکت کننده در آن حاضر بودند، نفرات برتر هر بخش معرفی شدند که با لوح تقدیر و کاپ قهرمانی از آن ها تقدیر شد.

کلاس یک (تا 2500 سی سی) حسن کامکار از استان فارس، سیاوش عباسی از آذربایجان غربی و محمدرضا صبوری از قزوین به ترتیب اول تا سوم شدند.

در کلاس دو (تا 3500 سی سی) فرشاد ابراهیمی از قزوین به عنوان نخست دست یافت. امیر صفاری از مازندران دوم شد و قاسم وکیلی از قزوین در جایگاه سوم ایستاد.

در کلاس سه  (تا 4500 سی سی) حسن بلوچیان از تهران اول، علیرضا پورشهید از فارس و سید حسن حسینی از خراسان رضوی در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

در کلاس چهار (آزاد) پوریا حسین آفرودکار تهرانی قهرمان شد، سمیع‌الدین شجاعی مهر از همدان در رده دوم ایستاد و مهدی شهری از گلستان سوم شد.

  • تلفیق بخش مردان و زنان

در این دوره از رقابت ها، مسابقات بانوان نیز با مردان تلفیق شده. اتفاقی که برخی از آن بانوان از آن استقبال می کردند و برخی اما به آن اعتراض داشتند. از میان نود شرکت کننده این رقابت، شش ورزشکار از میان بانوان بودند که البته هیچ کدام به عنوان راننده روی سکوی اول تا سوم نرفتند.

 

12

 

کلیدواژه
آفرود
ماکو
captcha
تازه ها
بیشتر