فوتبال ایران / شناسه خبر: 84207 / تاریخ انتشار : 1397/6/16 17:54
|

هشدار استقلال به سازمان لیگ درباره سوپرجام: برای اهدای جام دست نگه دارید!

علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید: «تا صدور رای دادگاه عالی ورزش نباید جام به پرسپولیس داده شود. »

ایران ورزشی آنلاین / دفاع استقلالی‌ها در برابر رأی استیناف درباره سوپرجام، آغشته به هشداری است برای سازمان لیگ. استقلالی‌ها مدعی شده‌اند که این مسابقه لغو شده بود و بازی لغو شده هم نمی‌تواند برنده یا بازنده داشته باشد. به همین خاطر از سازمان لیگ خواسته‌اند که حداقل اشتباه دوم را درباره این پرونده مرتکب نشود و تا زمان اعلام رسمی رأی CAS، سازمان لیگ نباید جام را به پرسپولیس اهدا کند.

علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال در همین رابطه می‌گوید: «کجای دنیا سراغ دارید که یک سازمان برگزار کننده مسابقه (سازمان لیگ) خودش سه روز قبل از یک مسابقه، این بازی را لغو و بلافاصله نتیجه را سه بر صفر به نفع یک تیم اعلام کند. دلیل نیامدن استقلال در سه روز منتهی به بازی از ترکیه به ایران این بود که سازمان لیگ خودش مسابقه 29 تیر را سه روز قبل از بازی لغو کرده بود. کسی نمی‌تواند بگوید اگر سازمان لیگ مسابقه را از سه روز پیش لغو نمی‌کرد، باز هم استقلال از ترکیه به ایران برنمی‌گشت. اتفاقاً چون سازمان لیگ مسابقه را لغو کرده، استقلال به تهران بازنگشته است. روزانه  20 پرواز از ترکیه به تهران وجود دارد و تیم می‌توانست در صورت لغو نشدن بازی به راحتی به تهران بیاید.»

معاون ورزشی باشگاه استقلال تأکید می‌کند: «هیچ صورت‌جلسه‌ امضا شده‌ای در شورای تأمین امضا از سمت باشگاه استقلال وجود ندارد که حتی اگر هم وجود داشت دلیل لغو بازی و اعلام نتیجه 0-3 از سمت سازمان لیگ نخواهد بود. جلسات شورای تأمین برای بحث مسائل امنیتی بازی، مسائل تماشاگران و بلیت فروشی و موارد دیگر است نه برای برگزاری یا عدم برگزاری بازی. وقتی استقلال به شورای تأمین نماینده می‌فرستد یعنی می‌خواهیم در بازی شرکت کنیم. حیطه اختیارات نماینده هم در حد نظرات مسائل امنیتی پیرامون برگزاری بازی است و نه بیشتر.»

خطیر مدعی است: «براساس ماده 111 آئین‌نامه جدید انضباطی که می‌گوید « احکام قطعیت یافته رکن قضایی فدراسیون با رعایت شرایط قانونی مندرج در مقررات شکلی و ماهوی در دادگاه داوری ورزش (CAS) قابل اعتراض در این نهاد بین‌المللی هستند»  باشگاه استقلال این حق را دارد که درباره این مسئله در CAS شکایت کند و این کار را هم خواهد کرد. ما تا آخر این ماجرا را در CAS پیگیری خواهیم کرد.»

خطیر با اشاره به صحبت‌های مطرح شده برای اهدای جام به پرسپولیس می‌گوید: « امیدوارم سازمان لیگ با اهدای جام به پرسپولیس اشتباه دوم را انجام ندهد. از زمان اعلام رای کمیته استیناف 21 روز فرصت داریم که به CAS شکایت کنیم و تا صدور رای دادگاه عالی ورزش نباید جام به پرسپولیس داده شود. همانطور که آقای فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کردند با قدرت موضوع را در CAS پیگیری می‌کنیم و سازمان لیگ هم طبق قانون نباید تا زمان اعلام رای این دادگاه جام را به پرسپولیس بدهد.»

 

390 – 10

captcha
تازه ها
بیشتر