فوتبال ایران / شناسه خبر: 84161 / تاریخ انتشار : 1397/6/16 14:35
|
هافبک بود، دوباره مهاجم شد

بازگشت انصاری‌فرد به خط حمله/کریم به جای سردار

این روزها باتوجه به خداحافظی رضا قوچان نژاد و سردار آزمون از تیم ملی، کریم انصاری‌فرد در لیست مهاجمان قرار دارد و برای شماره 10 ایران چیزی بهتر از این نیست که در نوک خط حمله بازی کند.

ایران ورزشی آنلاین /در روزهایی که رضا قوچان نژاد و سردار آزمون در تیم ملی حضور ندارند، کریم انصاری‌فرد از بازگشت به پست اصلی‌اش خوشحال است. مهاجم سابق تیم‌های پرسپولیس و سایپا یکی از قدیمی‌ترین بازیکنان اردوی تیم ملی محسوب می‌شود. او از 9 سال پیش در تیم ملی حضور دارد و در این مدت همواره پیراهن شمار 10 را بر تن داشته و نشان داده که مهاجمی قابل و توانا است. او در این مدت 2 حضور در جام‌های جهانی 2014 و 2018 و دو جام ملت‌ها در سال‌های 2011 و 2015 را تجربه کرده و آخرین گل ایران در جام‌جهانی نیز به نام او ثبت شده است.

 انصاری‌فرد پس از پیوستن به اوساسونا دچار افتی مقطعی شد اما پس از حضور در پانیونیوس بار دیگر به یکی از بهترین مهاجمان فوتبال ایران تبدیل شد. این مهاجم اردبیلی فصل گذشته نیز تا پای کسب عنوان آقای گلی لیگ یونان نیز پیش رفت اما نتوانست به این افتخار مهم برسد.

علی‌رغم توفیق در خط حمله المپیاکوس و به ثمر رساندن 17 گل در سوپرلیگ یونان، کی‌روش این بازیکن را به عنوان هافبک به جام‌جهانی 2018 برد و در کمال تعجب در همین پست از او استفاده کرد. اتفاقی که به مذاق فوتبال‌دوستان خوش نیامد اما با وجود بازی در پست غیرتخصصی، انصاری‌فرد خوش درخشید و مقابل پرتغال نیز پنالتی خود را تبدیل به گل کرد. تلاش انصاری‌فرد و دوندگی‌های بی‌وقفه او در روسیه بیشتر از هر چیز دیگری به چشم آمد و البته عملکرد حرفه‌ای او نیز به افزایش محبوبیت این مهاجم در میان مردم و رسانه‌ها کمک کرد.

این روزها باتوجه به خداحافظی رضا قوچان نژاد و سردار آزمون از تیم ملی، کریم انصاری‌فرد در لیست مهاجمان قرار دارد و برای شماره 10 ایران چیزی بهتر از این نیست. او که حالا راهی فوتبال انگلستان شده، امیدوار است این روند را تا جام ملت‌ها ادامه بدهد تا در امارات به عنوان مهاجم نوک بازی کند. اتفاقی که وقوع آن با توجه به تمرینات تیم ملی و استفاده کی‌روش از کریم در خط حمله، چندان هم بعید نیست.

 

390-3

captcha
تازه ها
بیشتر