ورزش جهان / شناسه خبر: 84127 / تاریخ انتشار : 1397/6/15 17:49
|
جوانگرایی در تیم ملی انگلیس ادامه دارد

ساوت‌گیت: ما وارد چرخه جدیدی شدیم

ایران ورزشی آنلاین / گرت ساوت‌گیت در برابر ایده دعوت از بازیکنان باتجربه به تیم ملی انگلیس مقاومت می‌کند اگر با سبک بازی تیمش همخوانی نداشته باشند چون او به دنبال آوردن جوانان است. انگلیس با آنکه یکی از جوانترین تیم‌های تاریخ خود را داشت برای نخستین بار بعد از سال 1990 به نیمه‌نهایی جام جهانی رسید. بعد از تورنمنت روسیه، انگلیس جیمی واردی و گری کیهیل را به دلیل بازنشستگی از دست داده ضمن اینکه تیم ساوت‌گیت برای بازی‌های پیش رو با اسپانیا و سوییس، رحیم استرلینگ و آدام لالانا را به دلیل مصدومیت شامل نمی‌شود.

الکس مک کارتی، مارکوس بتینلی، لوک شاو، جو گومز و جیمز تارکوفسکی بازیکنانی هستند که جام جهانی را از دست دادند اما از سوی ساوت‌گیت دعوت شده‌اند اما او مایل نیست بازیکنانی را دعوت کند که فکر نمی‌کند با سیستم بازی مورد نظرش منطبق باشند از این رو در آینده نزدیک شاهد دعوت از امثال کریس اسمالینگ و جو هارت نخواهیم بود.
ساوت‌گیت به اسکای اسپورت گفت: «ما فکر می‌کنیم تیمی قوی داریم. سه بازی از فصل جدید انجام شده و ما در چند سال اخیر بازیکنان متفاوت زیادی دیده‌ایم و اینطور تصمیم گرفتیم چون شیوه مشخصی برای کار داریم و بعضی‌ها نمی‌توانند در آن مفید واقع شوند. بنابراین شاید وارد چرخه جدیدی شویم که بازیکنان باتجربه و آنهایی که خاطرات خوبی از آنها داریم، در آن جایی نداشته باشند و بازیکنانی از گروه‌های سنی جوانتر به ما اضافه شوند. بازیکنان جوان دیگر هم هستند اما نمی‌خواهم به یک اردوی سه روزه دعوتشان کنم تا جای مصدومان را بگیرند. ترجیح می‌دهم کاملا آماده باشند ضمن اینکه به شخصیتشان هم احترام می‌گذاریم.» کالوم ویلسون و تروی دینی که بازی‌های خوبی در آغاز لیگ برتر به ترتیب برای بورنموث و واتفورد انجام داده‌اند از سوی رسانه‌ها حمایت شدند برای اینکه به تیم ملی دعوت شوند اما ساوت‌گیت اگرچه ویلسون را دارای شانس دانست اما بعید است به دینی 30 ساله فرصت دهد برای نخستین بار پیراهن انگلیس را به تن کند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر