ورزش جهان / شناسه خبر: 84124 / تاریخ انتشار : 1397/6/15 17:36
|
25/76 میلیون یورو جوایز مالی

لیگ ملت‌های اروپا چیست؟

ایران ورزشی آنلاین / لیگ ملت‌ها زاییده افکار نهاد حاکم بر فوتبال اروپا (یوفا) است با هدف ایجاد جذابیت در بازی‌های ملی پاییزی که از سوی باشگاه‌ها و هواداران فوتبال به‌عنوان مزاحم رقابت‌های داخلی تلقی می‌شد. این رقابت‌ها که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، با حضور 55 عضو اتحادیه فوتبال اروپا به انجام می‌رسد در چهار لیگ از A تا D که در هر کدام چهار گروه از یک تا چهار حاضر هستند. در لیگ A و B همه گروه‌ها سه تیمی هستند و در لیگ C یک گروه سه تیمی و سه گروه چهار تیمی وجود دارند. تمام گروه‌های لیگ D هم چهار تیمی هستند. بازی‌ها بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر (شهریور و آبان) به انجام می‌رسد.

بین هر لیگ سقوط و صعود وجود دارد ضمن اینکه چهار تیم برنده گروه‌های لیگ A به یک تورنمنت کوچک چهار تیمی صعود می‌کنند که خرداد سال آینده برگزار می‌شود و تعیین‌کننده قهرمان لیگ ملت‌ها است. این رقابت‌ها ابتدا به خاطر قالب پیچیده آن با بدبینی مواجه شد اما با قرعه‌کشی ژانویه از سوی مربیان مورد استقبال قرار گرفت ضمن اینکه جوایز مالی آن نیز انگیزه‌ای برای تیم‌های شرکت کننده است.
در مجموع 25/76 میلیون یورو جوایز مالی برای نخستین دوره برگزاری لیگ ملت‌ها در نظر گرفته شده به این ترتیب که تیم‌های لیگ A یک و نیم میلیون یورو، تیم‌های لیگ B یک میلیون یورو، تیم‌های لیگ C 750 هزار یورو و تیم‌های لیگ D 500 هزار یورو دریافت می‌کنند و در صورت صدرنشینی در هر یک از گروه‌های 16 گانه این مبلغ برایشان دوبرابر می‌شود. قهرمان لیگ ملت‌ها 5/4 میلیون یوروی اضافه دریافت می‌کند ضمن اینکه تیم‌های دوم تا چهارم به ترتیب 5/3 میلیون یورو، 5/2 میلیون یورو و 5/1 میلیون یورو به دست خواهند آورد.

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر