ورزش ایران / شناسه خبر: 84043 / تاریخ انتشار : 1397/6/14 15:38
|
رییس فدراسیون کاراته:

قدم اول برای درخشش در المپیک را محکم برداشتیم

محمدصادق فرجی، رییس فدراسیون کاراته می گوید بحث داشتن کرسی بین‌المللی تا حدی تاثیرگذار است که حتی می‌توان از این کرسی‌ها برای نفوذ در بخش داوری بازی‌ها هم استفاده کرد.

ایران ورزشی آنلاین / محمدصادق فرجی، رییس فدراسیون کاراته تاکید دارد بحث داشتن کرسی بین‌المللی تا حدی تاثیرگذار است که حتی می‌توان از این کرسی‌ها برای نفوذ در بخش داوری بازی‌ها هم استفاده کرد. محمد صادق فرجی در خصوص نتایج کاراته در بازی‌های آسیایی 2018 می‌گوید:«از روزی که مدیریت فدراسیون کاراته را بر عهده گرفتم برای حضوری قدرتمند در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ برنامه داشتم و با برنامه‌ریزی همکارانم در مجموعه فدراسیون توانستیم قدم اول را با موفقیت پشت سر بگذاریم. نتایج ما در جاکارتا در هر دو بخش مردان و بانوان قابل قبول بود.»

فرجی ادامه می‌دهد:«اردو‌های منظمی را برای تیم ملی پیش‌بینی کرده بودیم که هیچ خللی در آنها ایجاد نشد، همچنین در تورنمنت‌های تدارکاتی و کاراته وان‌ها شرکت کردیم تا کاراته‌کا‌های ما در شرایط مسابقه باشند.»

رییس فدراسیون کاراته در ادامه به نقش تاثیرگذار محسن آشوری در موفقیت تیم‌های ملی کاراته اشاره دارد:«محسن آشوری یک فضایی آرام را برای تیم‌های ملی به وجود آورد که ملی‌پوشان فقط به تمرین فکر کنند. از سوی دیگر شهرام هروی به عنوان سرمربی تیم مردان و موسوی به عنوان سرمربی بانوان به خوبی تیم‌های خود را هدایت کردند. البته باید از زحمات لیلا بهرامی سرمربی سابق تیم بانوان هم تشکر کنم که زحمات زیادی برای این تیم کشید. ما با همین کادر فعلی در رقابت‌های جهانی اسپانیا شرکت می‌کنیم و امیدوارم در این میدان بزرگ هم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.»

فرجی در پاسخ به این سوال که با وجود جواد سلیمی چرا داوری‌ها در جاکارتا به ضرر کاراته‌کا‌های ایران بود، تاکید می‌کند:«ما می‌توانستیم ۴ طلا کسب کنیم، اما همه دیدند که داوری‌ها چه بلایی سر ما آورد. بحث داشتن کرسی بین‌المللی تا حدی تاثیرگذار است، اما همه جای دنیا برای میزبان شرایط خاصی فراهم می‌کنند تا از ظرفیت‌های موجود برای کسب بهترین عنوان استفاده کند و در بازی فینال امیر مهدی‌زاده هم همین اتفاق افتاد.»

5/ 250

captcha
تازه ها
بیشتر