ورزش ایران / شناسه خبر: 84032 / تاریخ انتشار : 1397/6/14 15:01
|
هیچ عمدی در ماجرایی که برایم در جاکارتا رخ داد نبود

زهرا نعمتی: برای اینکه حاشیه ایجاد نشود، گفتم مقصرم!

زهرا نعمتی که به درخواست رییس فدراسیون تیروکمان در نشست مطبو‌عاتی غلامرضا شعبانی بهار حاضر شده بود، می گوید برای اینکه حاشیه درست نکند، در جریان بازی های آسیایی گفته مقصر است.

ایران ورزشی آنلاین / زهرا نعمتی که به درخواست رییس فدراسیون تیروکمان در نشست مطبو‌عاتی غلامرضا شعبانی بهار حاضر شده بود، می گوید برای اینکه حاشیه درست نکند، در جریان بازی های آسیایی گفته مقصر است.

او درباره اتفاق های پیش آمده برای او در جریان بازی‌های آسیایی می گوید:« من از شعبانی بهار رییس فدراسیون تیر و کمان تشکر می‌کنم به خاطر حمایت‌هایی که در این مدت داشتند. او برای حضور من در بازی‌های آسیایی زحمات زیادی متحمل شد و حتی با وجود مشکلاتی که برای حضورم در بازی‌های آسیایی وجود داشت، حمایتم کرد و توانستم در بازی‌های آسیایی شرکت کنم. از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیز که همواره در کنار من بودند، تشکر می‌کنم. درست است اتفاقی که در جاکارتا برای من رخ داد واقعا ناراحت کننده و تلخ بود اما این موضوع برای فدراسیون تیروکمان هم سنگین تمام شد و بسیار ناراحت کننده بود. حتی کسانی که پشت سر من یکدل و یک زبان فریاد می‌زدند تا من مدال کسب کنم، به خاطر این اتفاق ناراحت شدند ولی بدانید که هیچ عمدی در این قضیه نبود. زیرا هیچ کسی دوست نداشت پرچم ایران به خاطر این مسئله به اهتزاز در نیاید. رسانه‌های زیادی از دنیا، ورزش من را پیگیری می‌کنند. من در المپیک نیز چنین تجربه‌ای داشتم. در آن لحظه برای خود من نیز باورکردنی نبود که به خاطر ۳۰ ثانیه دیر رسیدن رقابت را از دست بدهم. من در آن لحظه واقعا ناراحت بودم اما تصمیم گرفتم به خاطر حفظ حرمت کشورم، کاروان تیر و کمان وارد حاشیه نشود و در همان لحظه تقصیرها را به گردن گرفتم تا بقیه کمانداران با آرامش تیر بزنند.»

نعمتی ادامه می‌دهد:« پارک مربی من است و برایم زحمات زیادی کشیده. اما نمی‌دانم چرا در جریان بازی‌های آسیایی زمان مسابقات من را فراموش کرده بود و این اتفاق برای من رخ داد. من از رسانه‌ها می‌خواهم به من کمک کنند، با آرامش بیشتری به کارم ادامه بدهم تا در بازی‌های پاراآسیایی اندونزی بتوانم به عملکرد بهتری دست پیدا کنم. به هر صورت در این قضیه هیچ عمدی وجود نداشت و من معتقدم چهار سال دیگر زمان دارم تا در  بازی‌های آسیایی آینده تمام مسائلی که در جاکارتا اتفاق افتاد را به فراموشی بسپارم و بتوانم به نتایج بهتری دست پیدا کنم. البته بعد از بازی‌های پاراآسیایی من خود را برای المپیک 2020 آماده کرده‌ام. امیدوارم اتفاقات خوبی در المپیک رخ دهد. به اعتقاد من هنوز مسابقات ادامه دارد و دوست ندارم مسائل حاشیه‌ای مانع کار من شود.»

نعمتی در این خصوص که آیا در بازی‌های آسیایی به دنبال مدال بوده، می‌گوید:« من هیچ وقت قول مدال چه در بازی‌های آسیایی و چه پاراآسیایی نداده‌ام ، چون هیچ چیزی در ورزش قابل پیش بینی نیست. این رشته جزو رشته‌هایی است که تحت تاثیر عوامل محیطی قرار دارد و هر لحظه امکان دارد شرایط کماندار از نظر تیر زدن تغییر کند. من در جریان بازی‌های آسیایی رکوردهای خوبی را به ثبت رساندم و حتی فکر می‌کردم تا مدال پیش بروم. اما به هر صورت اتفاقی که رخ داد، سبب شد نتوانم به مسابقات خود ادامه بدهم. ناامید نیستم و معتقدم باید برای المپیک تلاش کنم.»

نعمتی همچنین دراین مورد که آیا واقعا شما پارک را در بازی‌های آسیایی مقصر اصلی می‌دانید، تاکید می‌کند:«این سوال و اینکه چه کسی مقصر بوده را باید مسئولان پاسخگو باشند. زیرا در جریان بازی‌های آسیایی کمانداران زیادی حضور داشتند. مسئولیت من به پارک، سرمربی تیم ملی محول شده بود. سایر دوستان در زمین مسابقه کار می‌کردند و در حقیقت تمام کار من بر عهده پارک بود. دوست ندارم زحمات او را به خاطر این قضیه زیر سوال ببرم و وی همیشه در کنار من دلسوزانه کار می‌کرد. اما او زمان مسابقه را چون فراموش کرده بود، به من گفت در اتاق استراحت کنم تا زمان مسابقه بعدی را به من اعلام کند. به هر شکل مسئولیت کار من بر عهده پارک بود.»

4/1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر