فوتبال ایران / شناسه خبر: 83956 / تاریخ انتشار : 1397/6/13 15:48
|
کلاف پیچیده ابهامات داوری شهرآورد 69

نه مظلومی مسولیت رشوه 16 میلیونی را قبول می‌کند نه کریمی

یکی از روزنامه‌های ورزشی خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مرتضی کریمی، کمک داور سال‌های گذشته با دریافت مبلغ ۱۶ میلیون تومان و دریافت یک تلویزیون در آن زمان آفسایدی در دربی 69 برای پرسپولیس نگرفته است.

ایران ورزشی آنلاین / صحبت‌های محسن قهرمانی درباره اتفاقات شهرآورد 69 و داوری‌اش، حالا پرونده‌ای قدیمی را دوباره باز کرده است. ماجرا تا جایی ادامه پیدا کرده که یکی از روزنامه‌های ورزشی خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مرتضی کریمی که سابقه سال‌ها داوری در لیگ برتر ایران را در کارنامه دارد، با دریافت مبلغ ۱۶ میلیون تومان و دریافت یک تلویزیون در آن زمان آفسایدی در دربی ۶۹ برای پرسپولیس نگرفته و با این کار زمینه باخت پرسپولیس را فراهم کند.

 همین موضوع باعث شده که مرتضی کریمی، کمک داور این شهرآورد نسبت به این اتفاق واکنش نشان دهد. او در این رابطه می‌گوید: «واقعا از شایعاتی که منتشر شده تعجب کردم چرا که من اصلا چنین کاری را انجام ندادم. من به آن خبرنگار گفتم که تو بر چه اساسی این خبر را منتشر کردی و او گفت که فایل صوتی دارم و پس از اینکه ما گفتیم آن فایل صوتی را بیاور او گفت «براساس شنید‌ه‌ها این خبر را منتشر کرده‌ام». در این خصوص باید بگویم که من قصد شکایت دارم چرا که آبروی من رفته است. اگر در اینترنت جستجو کنید تکذیبیه سایتی که این خبر کذب را منتشر کرد پیدا می‌شود.»

او البته قبول دارد که در گرفتن آفساید اشتباه کرده اما درباره این اشتباه می‌گوید: «من قبلا گفته بودم که آن آفساید درست بود، اما پس از آنکه آن صحنه را نگاه کردم و کارشناسان هم به من کمک کردند متوجه شدم که واقعا اشتباه کردم. هرچند هم که قبلا هم عذرخواهی کردم، اما بازهم عذرخواهی می‌کنم. مگر می‌شود که من چندین سال داوری کنم و زحمت بکشم تا بتوانم دربی را قضاوت کنم بعد بیایم و چنین کاری را انجام دهم؟ اگر قرار بود چنین کاری کنم قطعا با یک مبلغ و یک تلویزیون این کار را انجام نمی‌دادم بلکه با دریافت ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون این کار را می‌کردم.»

این ماجرا البته تنها به صحبت‌های کریمی ختم نمی‌شود و پرویز مظلومی هم که یک طرف دیگر ماجراست، نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد. مظلومی براساس آنچه در آن روزنامه ورزشی نوشته و تکذیب شد، هنوز کریمی را مقصر این ادعاها می‌داند و می‌گوید: « جدیدا مد شده داوران بازنشسته برای اینکه دوباره روی بورس باشند صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند. این حرف‌های کریمی هم از آن حرف‌ها است و کاملا این مسائل را تکذیب می‌کنم.»

این نقل قول‌ها و شائبه‌های ایجاد شده در ماجرای داوری شهرآورد 69، بدون شک هر قضاوتی در این رابطه را سخت می‌کند و ماجرا آنقدر پیچیده و مهم هست که کمیته اخلاق بتواند برای روشن شدن زوایای پنهانش به آن ورود کند.

 

390 - 10

captcha
تازه ها
بیشتر