فوتبال ایران / شناسه خبر: 83940 / تاریخ انتشار : 1397/6/13 13:26
|

سوال تکراری پرسپولیسی‌ها/ سوپر جام چه شد؟

در میان امروز و فردا کردن‌های کمیته استیناف، پرسپولیسی‌ها همچنان منتظرند سوپرجام به دست‌شان برسد.

ایران ورزشی آنلاین / حتی وقتی گفتند استقلال به رای کمیته انضباطی درباره سوپرجام اعتراض نکرده، استیناف از صدور حکم نهایی سر باز زد. نزدیک به یک ماه بعد هم مدعی شدند که اعتراض این باشگاه از زیر دست‌شان در رفته و آن را ندیده‌اند. این هم اما انگار قانع‌کننده نبود برای صدور آخرین حکم.

یکی دو هفته‌ی بعد از آن هم به بررسی اعتراض آبی‌ها و مدارکی که پرسپولیس، استقلال، سازمان لیگ و کمیته انضباطی ارائه کرده بودند، گذشت و چند روز پیش هم یکی از اعضای کمیته استیناف اعلام کرد که حکم نهایی سوپرجام صادر شده است. انشا و امضا و ابلاغ آن اما انگار خیلی زمان‌بر بوده که هنوز چیزی اعلام نشده است. هر چند خود استیناف اعلام کرد که رای بعد از انشاء در دبیرخانه، توسط اعضای کمیته استیناف امضاء شد و حالا هم برای ابلاغ در اختیار دبیرکل فدراسیون قرار گرفته است اما انگار زمان برای اعلام آن مناسب نیست.

پیش آمده که برخی آرای انضباطی به خاطر تبعاتش اسیر مصلحت‌اندیشی شده و اعلام و ابلاغ آنها تاخیر خورده باشد اما وقتی قانون هست، چه معنایی می‌تواند داشته باشد این تاخیرهای مدام؟ غیر از این است که با مصلحت‌اندیشی‌های نابجا باشگاه‌ها را به تخلف و سرکشی بیشتر ترغیب می‌کنند و ایستادگی مقابل قانون را به آنها می‌آموزند؟

پرسپولیس با تکیه به حکمی که ابتدا سازمان لیگ و سپس کمیته انضباطی فدراسیون صادر کرد، خواهان دریافت جام از سوی سازمان لیگ شده اما استقلال که در زمان مقرر حاضر به بازی نشده بود، حالا اصرار دارد که بازی سوپرجام در زمان دلخواه خودش برگزار شود. دلیل رای پیروزی سه بر صفر و قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام هم همین بود که با استناد به قوانین آیین‌نامه‌ای آن را صادر کردند اما عجیب است که استیناف هنوز به اعلام حکم رسمی تن نداده و همچنان امروز و فردا می‌کند.

بهانه‌اش شاید دور نگه داشتن فوتبال ایران از حاشیه‌های احتمالی بعد از صدور رای باشد اما مگر نه اینکه قانون از هر کسی و هر باشگاه بزرگ‌تر است؟ پس چرا رایی که به سود پرسپولیس صادر شده و ظاهرا استیناف هم آن را تایید کرده، هنوز صادر نشده و جام پرسپولیس را نمی‌دهند؟

2 – 350

captcha
تازه ها
بیشتر