فوتبال ایران / شناسه خبر: 83917 / تاریخ انتشار : 1397/6/12 19:53
|
تمرین تیم ملی با نیمی از نفرات

چشم‌مان به جمال تیم ملی روشن شد / کی‌روش مهم‌ترین تماشاگر

این اولین تمرین تیم ملی نبود اما نخستین تمرینی بود که رسانه‌ها دیدند. تمرینی که حدود نیمی از بازیکنان دعوت شده به اردو غایب بودند و البته کی‌روش هم فقط تماشاگر بود.

ایران ورزشی آنلاین / هر چند اردوی تیم ملی از ظهر روز یکشنبه آغاز شده بود و بازیکنان صبح روز دوشنبه هم تمرین کرده بودند اما عصر دوشنبه بود که چشم رسانه ها به جمال ملی پوشان و کارلوس کی روش روشن شد. در حالی که معمولا در آستانه بازی های مهم و تورنمنت هایی مثل جام جهانی رسانه‌ها حق حضور 15 دقیقه ای در شروع تمرینات را دارند اما به نظر می رسد کی روش و مسوولان فدراسیون همچنان در جو جام جهانی هستند. گفته شده بود تمرین عصر دوشنبه با حضور رسانه ها برگزار می شود و البته فقط 15 دقیقه ابتدایی آن مخصوص حضور رسانه هاست اما این زمان دو برابر شد.

بعد از مصاحبه دو بازیکن، تمرین از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه آغاز شد و اولین نکته‌ای که  به چشم می آمد مربوط به لباس های تیم ملی بود. در حالی که گفته شد آل‌اشپورت با فدراسیون قرارداد بسته و اولین محموله را هم تحویل فدراسیون داده ملی پوشان با لباس های آدیداس تمرین کردند که گفته می شد اجازه استفاده از آنها را ندارند.

جالب اینجا بود که سرمربی تیم ملی با بیست دقیقه تاخیر به محل رسید و وارد جریان تمرین نشد. تیپ کی روش هم عجیب بود و مورد توجه قرار گرفت. سرمربی تیم ملی در این جلسه تمرینی البسه‌ای بر تن کرد که بیشتر مشابه آن را بر تن جوان‌ترها دیده‌ایم. خوش‌پوشی البته از ویژگی‌های اوست. کارلوس در این جلسه تمرینی بی آنکه مانند همیشه در قلب تمرین باشد، ترجیح داد تا با این سبک لباس پوشیدن و عدم حضور در متن تمرین، بازهم خاص باشد. کی روش در جریان این تمرین که بیشتر اوقات آن را روی یک صندلی یک نفره سپری کرد، با لباس‌های غیر رسمی حاضر شد. کی روش فقط لحظاتی با خراطی و روزبه چشمی صحبت کرد. همین صحبت با چشمی کافی بود تا این بازیکن تمریناتش را به صورت انفرادی دنبال کند.

از بین چهار گلر دعوت شده به تمرین تیم ملی فقط دو نفر در این تمرین حاضر بودند.مظاهری که ظهر روز یکشنبه با اجازه اردو را ترک کرده بود در این تمرین حضور نداشت ضمن اینکه امیر عابدزاده هم مثل برخی از لژیونرها روز سه شنبه به اردو اضافه خواهد شد.به همین خاطر مربی گلرهای تیم ملی فقط دو شاگرد سرخابی داشت.

بسیاری از بازیکنان و لژیونرها در این تمرین حاضر شدند اما غیر از امیر عابدزاده، رشید مظاهری که درباره غیبت شان صحبت شد میلاد محمدی، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، سامان قدوس، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، کاوه رضایی، کریم انصاری‌فرد و محمدرضا خا‌زاده به زودی در اردو حاضر خواهند شد. بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی هم عبارت بودند از: علیرضا بیرانوند،سیدحسین حسینی،روزبه چشمی،مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی،علی کریمی، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، آرمین سهرابیان،علی قلی‌زاده، مهدی طارمی ،رامین رضائیان، وریا غفوری، مجید حسینی، پژمان منتظری و سعید عزت الهی.

مسعود شجاعی بعد از مصاحبه  با رسانه ها سراغ پای مصدومش رفت تا کمی به زانوی آسیب دیده اش رسیدگی کند. کاپیتان تیم ملی و تراکتورسازی به محض حضور در زمین پژوهشگاه نفت و قبل از آغاز رسمی زمان تمرین، زیر نظر دستیاران کی‌روش به تمرینات انفرادی پرداخت و با بستن کش به تیرک و زانوی چپ خود، حرکات کششی انجام داد.همچنین علی کریمی هافبک مصدوم استقلال که در تمرینات تیمش اختصاصی تمرین می کرد کریمی در تمرین تیم ملی پا به توپ شد و در تمرینات گروهی ملی پوشان شرکت کرد تا نشان دهد مصدومیت او به پایان رسیده و مشکلی برای حضور در جمع ملی پوشان ندارد.

بازیکنان ابتدا زیر نظر مربیان تیم ملی به تمرین پاسکاری، کارهای ترکیبی، حفظ توپ، کارهای تاکتیکی و فوتبال در دروازهای کوچک را انجام دادند.پس از حدود 30 دقیقه از سپری شدن تمرین تیم ملی با درخواست کی‌روش خبرنگاران محل تمرین را ترک کردند.

طبق اعلام فدراسیون فوتبال ایران، تیم ملی روز سه شنبه 20 شهریور ماه در تاشکند مقابل تیم ملی ازبکستان قرار می گیرد.بر همین اساس،شاگردان کی روش 18 شهریور راهی تاشکند خواهند شد تا با شاگردان ساموئل بابایان بازی کنند.دیدار ایران و ازبکستان، 20 شهریور و از ساعت 19:30 در  ورزشگاه بنیادکار تاشکند برگزار خواهد شد.

 

3

captcha
تازه ها
بیشتر